Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik obrotów wałka rozrządu - porada


28wisnia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie kolegów. Niedawno w moim Audi A4 B6 avant miałem awarie z którą chciałem się podzielić z kolegami. Audi po pierwszym odpaleniu silnika gasło. po drugim odpaleniu było wszystko ok. , ale audi podczas jazdy potrafiło zgasnąć. Pojechałem więc do braciaka który zajmuje się mechaniką i naprawia mi (sporadycznie Audi -częściej robi wymiany oleju i filtrów). Podpieliśmy do komputera -zaznacze że ma najnowszy serwisowy program- i wyszło brak komunikacji z czujnikiem wałka rozrządu. Piorun mnie strzelił bo nie było w hurtowniach i w serwisie na zamówienie (cena w serwisie czujnnika 400 zł.) Więc jeździłem tak kilka dni. Przy następnej wizycie u brata mówię a może to nie czujnik tylko może zaśniedziałóa jakaś kostka może wystarczy przeczyścić. I tak zrobiliśmy -po nitce do kłębka . TERAZ CO BYŁO. Pod zbiorniczkiem płynu chłodzącego są dwie kostki elektryczne po rozpięciu ich okazało się że w kostce znajduje się płyn ze zbiorniczka wyrównawczego co dawało napewno zwarcie . Po przeczyszczeniu kostek i skasowaniu błędu wszystko jest ok. Więc zanim zaczniecie rozbierać pół samochodu sprawdzcie najpierw to co napisałem . Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co się robi w takim wypadku, to sprawdza wtyczkę przy czujniku i pod zbiorniczkiem. Następnie stan przewodów- czy nie ma przerwanego bądź z otartą izolacją. Więc ameryki nie odkryłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ameryki nie odkryłem ale poradę napisałem a Ty kolego Danek ciekawe czy tam też byłeś taki mądry ...

Wyobraź sobie, że byłem i nadal jestem :decayed: i PRAWIE KAŻDY wie - że w przypadku błędów komunikacji z czujnikami, czy też brakiem sygnału - to pierwsze co się sprawdza, to właśnie TO - co pisałem wcześniej.

Ale dobra - odkryłeś coś, opisałeś - łokey :wink: Tylko jakbyś poczytał inne tematy o podobnych usterkach, to byś zauważył, że już o tym niejednokrotnie pisano.

Pokój, wolność, zrozumienie... :drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...