Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co to za zaworek pod kolektorem dolotowym?


NoWay

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przy ostatnich pracach przy moim aucie (zwalczanie wycieków oleju oleju) znalazłem jakiś wężyk idący z jakiegoś zaworka pod kolektorem zaślepiony śrubą. Chciałbym się dowiedzieć co to za zaworek i do czego ewentualnie miałby być podłączony ten wężyk. Silnik ANB.

http://zapodaj.net/998defc7aa6ca.jpg.html

http://zapodaj.net/ec2296752808a.jpg.html

http://zapodaj.net/a15b029306718.jpg.html

Zaworek ma z drugiej strony (nie widać na zdjęciu) trzy króćce do których podłączone są dwa cieńsze wężyki i jeden grubszy.

Tak w sumie się nie przypatrzyłem za bardzo bo miałem trochę zabawy z odmą i chłodniczką ale to mnie zaciekawiło dlatego fotkę strzeliłem. Może by to tak gdzieś podłączył bo jakąś rzeźba mi to zalatuje :naughty:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj mojego tematu o SAI i tam powinien być schemat z nazwami i symbolami.

To jest

23 - Recirculating valve for turbocharger -N249-

A N75 to masz:

26 - Wastegate bypass regulator valve -N75-


vaclines.gif

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty Gadasz na 100% o zaworze odpowietrzenia skrzyni korbowej. On wychodzi Od takiego trójnik?

To nie jest n75

Edytowane przez hunter91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaworek odpowietrzenia skrzyni korbowej jest umieszczony w gumowym trójniku , a ten pod kolektorem ssącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego co napisał soulmaster3m to jest to właśnie N249. Tylko teraz do czegoś ma być podpięty ten wężyk ?

Z drugiej strony, tej niewidocznej jest jakby trójnik i wszystko jest podpięte tylko z tej widocznej na zdjęciach strony z jednego króćca wychodzi zaślepiony wężyk.

A może nigdzie ma nie być ?

Edytowane przez NoWay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś w ogóle ten mój temat o SAI? Też miałem ślepy wężyk bo wcześniej było inne turbo to do usunąłem.

No jak to do czego ma być podpięty. Napisałem co to za zaworek, dałem schemat to już dziecko w przedszkolu by ci wzięło kredkę i pojechało po liniach do celu. U ciebie to zawór N249 to weż kredkę i jak małe dziecko uzupełnij kolorowankę nie wychodząc za linie.


13042445865_826c7dcffb_c.jpg[/url]

13042797154_ec44e2c245_c.jpg

mój zaślepiony przewód idący do turbo

13042802204_1f2b381f30_c.jpg


17198297365_756a6095c9_o.png

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaworek odpowietrzenia skrzyni korbowej jest umieszczony w gumowym trójniku , a ten pod kolektorem ssącym.

no a zawor od skrzyni takze jest pod kolektorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, według tego ostatniego i przedostatniego zdjęcia to ma być czerwony wężyk idący do kolektora dolotowego. Tylko, że u mnie do kolektora w tym miejscu wchodzi jakiś inny wężyk. I Soulmaster3m twój temat czytałem, a, i nie spinaj się tak :wink:

Pogoda lipna bo pada dlatego nie chcę już tam dzisiaj zaglądać, ale jak jakieś cuda odkryję to liczę na pomoc.

Edytowane przez NoWay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie spinam, na uskuteczniam to co mam na co dzień w pracy, banda dzieci w średniej wieku, której ciągle trzeba młotkiem najprostsze rzeczy w mózgownicę wbijać, wyjaśniać jak łopatę trzymać, aż dziw, że wiedzą jak oddychać.

W 4 poście dałem mapę do wędki a Ty w 8 poście dalej nie wiesz gdzie pływa rybka.

Ten inny wężyk to gdzie idzie? W sensie u ciebie.

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zapomniałem dodać, że kiedy musiałem zmienić głowicę (zmieniłem na taką z AEB) pozbyłem się całego obwodu SAI razem z zaworem CV, gdyż w głowicy AEB nie ma otworu na CV.

Przerobiłem zdjęcie żeby pokazać jak to wszystko jest u mnie połączone.

http://zapodaj.net/9e742afe80361.bmp.html

Co więcej patrzyłem i patrzyłem na WG i nie widze tam drugiego wejścia na jakieś podciśnienie, wydaje mi się na 99%, że jest tylko jeden wężyk z N75 podpięty (chyba, że od dołu WG jest jakieś wejście ale nie mam jak osłony zdjąc a ręką nic nie wyczuwam).

Czy takie połączenie jest ok?


Nie to zebym sie dopominal ale moze ktos oceni moje polaczenie..? :)

No spece?? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, chcę trochę zmodyfikować swój układ podciśnień itp.

Pierwsza sprawa, chciałem połączyć DV bezpośrednio do kolektora i zaślepić wszystkie 3 króćce w N249.

1. Czy to nie wywali jakichś błędów takie zaślepienie?

2. Czy nie wpłynie to negatywnie na pracę DV? Szukałem na necie i niby wielu łączy bezpośrednio DV z kolektorem, ale znalazłem też jakiś wykres, że to jest niekorzystne, bo dochodzi do podbicia ci ciśnienia. Jak to w końcu jest, ktoś wie?

Inna sprawa to N80. On leci do trójnika z którego jeden przewód idzie do turbo, a drugi wpada pod kolektorem.

3. Czy można wywalić ten przewód co idzie do kolektora? Gdzieś czytałem, że ktoś tak zrobił, ale nie wiem jakie to ma realne konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...