Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Stukot na "tarce" wachacze ok, amorki też


davidoff82

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z zawieszeniem przednim, dziś byłem u zaprzyjaźnionego diagnosty trzepaliśmy samochód na lewo i prawo i góra dół jak tylko...

Zawieszenie OK, końcówki OK, gumy, łączniki ogolnie wszystko bardzo OK, amorki ponad 65% skuteczności nic nie widać. Jedynie mam poobrywane wszystkie osłony i nadkola plastikowe, ale nie wierzę że one mogą dawać taki stukot. Jest on słyszalny przy serii małych nierówności typu bruk czy tarka, inaczej nie słychać.

Powiedzcie mi co to może być, klocki hamulcowe raczej nie bo testowałem hamując na bruku i nie ma zmiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zawieszeniu wielowahaczowym usterki wahaczy nie zawsze, a może nawet często, nie wychodzą na szarpakach. Jedyny pewny sposób na to zawieszenie to rozebrać, ale z tym jest troche zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie pukającego wielowahacza!

Mam ten sam problem i znam wielu posiadaczy A4, którym puka zawias. Nikt nie wie co w trawie piszczy. Niektórzy wręcz mają dosyć A4 i gonią auto z urazem do Audi.

Uwierz mi, wymieniłem całe przednie zawieszenie i ciągle lekko puka na częstych dołeczkach, ale tylko z lewej strony. Próbowałem róznych eksperymentów: jazda bez osłon silnika, skrzyni, nadkoli, nawet bez stabilizatora. Zostały mi jeszcze poduszki silnika i skrzyni, ale narazie użytkuję inne auto, dlatego dałem spokój narazie i liczę, że ktoś z klubowiczów niebawem rozwiąże tą zagadkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli poduszki silnika i skrzyni byłyby tak zużyte, żeby pukały, to musiałoby Ci raczej mocno trząchać silnikiem i skrzynią.

Jeżeli brak takich objawów, to raczej bym odpuścił tą opcję.

Ja słyszałem jeszcze, że amortyzator może "pukać na sztycy" (???) - tak to określił znajomy mechanik, ale szczegółów usterki nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...