Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co odkręcić żeby bez komplikacji wymienić sprężyny na -30mm


kukiz18

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Panowie czy dysponujecie jakimiś poradami w sprawie wymiany sprężyn w A4 B6?

Dziś przyszły sprężyny. Chciałbym się za to zabrać. Czytałem trochę ale dalej nie wiem co dokładnie odkręcić żeby czegoś nie urwać (śruby podobno się zapiekają ;/)

Jak wygląda sprawa przodu i górnego mocowania amortyzatora? Odkręcamy te 3 śrubki od podstawy czy tą jedną centralną? Co jeszcze? Który z wahaczy?

Proszę o jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wszystko masz w instrukcji obsługi ksiązka sam naprawiam . Co do przodu to zeby wyjąć amortyzator musisz odkręcić srubę centralną znajduję się u góry wahacza samo odkręcenie nie jest trudne gorzej z jej wyjęciem bez odpowiedniego ściagacza tego nie zrobisz bo często ta sruba jest zapieczona ja sobie sam zrobiłem taki ściagacz wiec poszło w miarę lekko . co do tyłu to juz wymianę spręzyn dałem do warsztatu bo sam nie dałem rady . Poniżej filmik jak rozkręcić zawieszenie z przodu przyjrzyj się jak odkręcają srubę centralną .


I jeszcze jedno nie próbuj robić nic na siłę młotkiem bo możesz coś uszkodzić i pamiętaj zeby wszystko dokręcać odpowiednim momentem .Nakrętki które będziesz odkręcał musisz wymienić na nowe bo mają kołnierz zapobiegający samoczynnemu odkręcaniu sie .

Edytowane przez marcinch001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co demontować dół do samej wymiany amortyzatora? Znalazłem inny filmik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nikt Ci nie każe odkręcać dołu ten filmik miał pokazać jak wyjąć tą górną śrubę i tylko tyle .


Bo ta górna śruba centralna jak od nowości nie była odkręcana to tak łatwo jej nie wybijesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy da rade wyciągnąć amor ze sprężyna nie odkręcając śruby centralnej wahaczy górnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, chyba ze razem ze zwrotnicą

Edytowane przez marjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy da rade wyciągnąć amor ze sprężyna nie odkręcając śruby centralnej wahaczy górnych?

Nie da rady ja zrobiłem sobie ściągacz to tej śruby centralnej bo tak ciężko wybić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak się da, trzeba tylko obkrecic kolumna żeby wyciągnąć śruby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tył najlepiej odkręcić cztery śruby m12 od sanek, stabilizator, i zaciski hamulcowe, amortyzator, opuszczasz sanki i masz idealny dostęp, lub odkręcasz końcówkę stabilizatora, amortyzator, długa rura o wantyjesz wahacz w dol a druga osoba wkłada sprężynę, pierwszy sposób lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile mechanior wział kasy za wymiane ? ile trzeba liczyc za komplet ? przod plus tył u mechanika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Mi mechanik (znajomy)policzył 180zeta za przód i tył. Przód miałem całe juz amory z sprężynami -sline. Tak jak ktoś wcześniej napisał, trzeba obrócić kolumnę żeby wyszły. Z tyłem było gorzej.Tak samo mi robił jak radzi Lexyy .

Edytowane przez Fugi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak powie 200 za komplet to spoko cena rozumiem. Do tego coś jeszcze dochodzi? Jakieś zbiezności itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak geometria musi być, inaczej poscina opony i nie będzie się auto dobrze prowadziło, płaciłem 150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie ustawiłem, ale ustawie nie długo. Chociaż auto prowadzi się świetne, nie znosi itp. U mnie koszt ustawiena przód i tył to ok 120 zł.

Edytowane przez Fugi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tył najlepiej odkręcić cztery śruby m12 od sanek, stabilizator, i zaciski hamulcowe, amortyzator, opuszczasz sanki i masz idealny dostęp, lub odkręcasz końcówkę stabilizatora, amortyzator, długa rura o wantyjesz wahacz w dol a druga osoba wkłada sprężynę, pierwszy sposób lepszy

Bez demontażu sanek jest to wykonalne?

Niedawno ustawiałem zbieżność, nie uśmiecha mi się kolejny raz jechać na zbieżność dla wymiany dwóch dystansów , żeby autko lekko podnieść z tyłu -)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2015 o 14:55, lexyy napisał:

tył najlepiej odkręcić cztery śruby m12 od sanek, stabilizator, i zaciski hamulcowe, amortyzator, opuszczasz sanki i masz idealny dostęp, lub odkręcasz końcówkę stabilizatora, amortyzator, długa rura o wantyjesz wahacz w dol a druga osoba wkłada sprężynę, pierwszy sposób lepszy

 

W dniu 10.04.2015 o 10:10, azure napisał:

Bez demontażu sanek jest to wykonalne?

Niedawno ustawiałem zbieżność, nie uśmiecha mi się kolejny raz jechać na zbieżność dla wymiany dwóch dystansów , żeby autko lekko podnieść z tyłu -)

 

Dołączę się do tematu,

przy zawieszeniu 1BE mam właśnie trudność z wyjęciem tylnej sprężyny, zwykłe dwa ściągacze nie dają rady głównie przez brak dostępu a nie chciałbym robić zbieżności bo całkiem niedawno była robiona.

Nie znajdę w Warszawie forumowicza amatora zimnych przezroczystych trunków co by pożyczył na kilka godzin ściągacz talerzowy? Auto rozebrane na podnośniku aż żal patrzeć na te podkładki obok na stole ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym masz problem, odkręcasz amorka u góry dwie śrubki (na klucz 13, lub jedna na dole 22 coś takiego), luzujesz dwie główne śruby od sanek tylnych i jedna strona sanek opada możliwie jak najwięcej na dół i wyciągasz sprężynkę bez najmniejszego wysiłku, skręcasz w odwrotnej kolejności, później następna strona. ( robiłem to sam osobiście na lewarku :)) Co do zbieżności, to powinno się sprawdzić, ale generalnie nie ruszasz śrub od geometrii, więc moim skromnym zdaniem nie ma takiej potrzeby. Wymieniałem sprężyny w ten sposób już parę razy, nie zauważyłem, aby opony się źle ścierały (w dodatku miałem robioną zbieżność, bo wymieniałem wahacze przód i z tyłu wszystko ok :).

Edytowane przez szpakuziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...