Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kluczyk (Immobiliser?)


RedruM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem , mam drugi kluczyk do audi , ale gdy go wkładam do stacyjki miga immobiliser i nie można samochodu odpalić co może być tego powodem ? Jeden kluczyk jest w porządku i działa. Mam problem z tym kluczykiem od kiedy samochód kupiłem , nie działał od początku.

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem , mam drugi kluczyk do audi , ale gdy go wkładam do stacyjki miga immobiliser i nie można samochodu odpalić co może być tego powodem ? Jeden kluczyk jest w porządku i działa. Mam problem z tym kluczykiem od kiedy samochód kupiłem , nie działał od początku.

Pozdrawiam!!!

albo nie ma w nim transpondera ,uszkodzony lub nie zakodowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można to jakoś zrobić / naprawić żeby działał kluczyk ? I gdzie można ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawdź czy transponder jest w kluczyku. Jak jest to można kluczyk dopisać do immo vagiem ale do tego potrzebny będzie PIN zegarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś opisać krok po kroku jak to robić, nie chciałbym pozbawić się kluczyka, który działa, a mam do zakodowania dwa dodatkowe :D

Dobra juz sobie poradzilem... Z pinem Vagiem to 2 minuty roboty i juz mam 3 kluczyki dzialajace ;)

Edytowane przez j4s2c2vr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora, nie wiem jak jest u Ciebie, ale wczoraj miałem to samo.

Ściągnąłem obudowę z głównego kluczyka, który używam, zobaczyłem ze fiolka od immo w kluczyku jest cała, więc pojechałem do gościa co siedzi w punkcie i dorabia kluczki, sprawdził mi obydwa kluczyki jakie mam, powiedział, że są dobre..

Wcześniej byłem u elektryka i ustawił mi kierownicę bo mówił, że za bardzo była podsunięta do przodu, i mówił, że trzeba zobaczyć którą stroną łapie kluczyk. Niestety nic to nie dało, dojechałem do domu i dalej nie mogłem odpalić, wieczorem pojechałem do znajomego gazownika, zakładał mi butle itp, mówię mu, że nie mogę zapalić auta bo mruga mi ciągle immo.. Zapalałem auto z 10x gość się wkurzył mówi mi wyjdź z tego auta, z powrotem wyciągnął mi kierownicę tak jak była przed wizytą u elektryka coś tam przy kluczyku poruszał , zajrzał pod maskę, poruszał bezpiecznikami i auto jak nowe..

Co ja nerwów przy tym zjadłem to pojęcia nie masz :D

A wiesz co jeszcze spróbuj? Weź sobie ten główny kluczyk rozbierz na pół przyłóż immo do stacyjki a drugim kluczykiem spróbuj odpalić, jak to coś pomoże tzn, że stacyjka może dawać już złe fale do immo, tak mi gość tłumaczył, że w stacyjce jest jakaś antena co daje fale do immo. Jak wiesz mniej więcej o co chodzi w tym co piszę to na pewno dasz sobie radę :D


Wracając do tematu.

Jeżeli są problemy z immo, gdy te przewody idące do immo się wyczyści i zaleje jakimś specjalnym środkiem to możliwe jest to, że problemy się już nie będą pokazywać?

Raz na tydzień mi może auto zgaśnie przy zapalaniu więc już coś immo na pewno szwankuje bo jest błąd na kompie, chodzi o to, że rano mi auto kręci z 2-3 sekundy , myślę, że to odpalanie robi właśnie immo, na ciepłym silniku od ręki pali. Jak oddam majstrowi auto, ściągnie układ kierowniczy dostanie się do immo zrobi porządek z tymi kabelkami wyczysci zaleje preparatem to czy to coś da czy szkoda kasy? :D Niech ktoś coś się wypowie :)

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam kiedyś w b5 miałem podobny problem z imo. Zdjął em obudowę kolumny i tam jest kostka 2 pin która idzie do cewki imo przy stacyjce. To na tej kostce zanikał styk. Pomogło czyszczenie i smarowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podgiąłem styki w kostce oraz przesmarowałem je. Po tym zabiegu już imo nie migało i palił dobrze.

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...