Treść opublikowana przez Rosemeyer
-
[ALL B8] Bialo czarna 2.0TDI 170KM qAVA
Wiem, Maciek, wiem.... Niestety użytkując auto na codzień nie unikniesz takich rzeczy. Albo Ty prędzej czy poźniej coś przytrzesz albo ktos przytrze Ciebie. Fajnie jest mieć czyste, zadbane, wypielęgnowane auto, ale nie oszukujmy się, to tylko "rzecz", "przedmiot" który ma nam ułatwiac życie, a nie je komplikować. Jak chodzę na codzień w butach, to na deszcz nie zakładam na nie worków foliowych, żeby sie nie pobrudziły czy żeby mi ich nikt nie podeptał itp. Po porstu później je umyję, a jak już się zniszczą od chodzenia i używania to kupuje inne nowe. No, ale jeśli podoba Ci się jazda w takim kondonie, to ok - w końcu to Ty jeździsz a nie ja Ja tam w każdym razie z założonym kondonem nie pokazuje się na ulicy Makki, żebyś mnie tylko źle nie zrozumiał - ja się tylko życzliwie uśmiecham, a nie wyśmiewam
-
Audi Q7 4.2 TDI S-line, 21", V12 look, LED, TV, DVD, Webasto -> SPRZEDANE :-)
u mnie jest tak samo i tak samo było w A4. Przy zmianie samochodu, dach (panorama) była u mnie priorytetem i dlatego np skreśliłem z listy Allroada. Do tego "Młoda" (moja córka) bardzo lubi patrzeć na chmury, światła w tunelu itp. KmK - z tym caly czas to był nie przesadzał. Zależy gdzie kto mieszka. W W-wie, wbrew obiegowej opinii są bardzo dobre drogi. Na przestrzeni ostatnich 10lat sporo się poprawiło i wg mnie W-wa jako miasto ma jedne z lepszych, jak nie najlepsze drogi, bo skoro wszyscy "inni" tak narzekaja, to zakładam że maja powody i u nich jest dramat. Ja drogi w W-wie bardzo sobie chwalę i jeżdzę po nich bezstresowo na 21. [br]Dopisany: 01 Wrzesień 2011, 15:22_________________________________________________ ja własnie wtedy sie opalam
-
Audi Q7 4.2 TDI S-line, 21", V12 look, LED, TV, DVD, Webasto -> SPRZEDANE :-)
już nie - posmarowane i jest cichutko. zauwazylem, ze skrzypi jak jest sucho. Np. po myjni lub deszczu robilo sie ciszej lub cicho. u mnie tez tylk ona nierownosciach to slychac. na "gladkim" jest ok
-
A4 B8 LIFT 2014 QUATTRO S LINE EXTERIEUR CARBON MMI 3G+ SIM AKEBONO 370/330 mm 20" KW
wsiąc do nowego peugeot 407, tam od zapachu od razu sie :sick3: :sick3: chyba juz nie ma nowych 407 - jest 508
-
Audi Q7 4.2 TDI S-line, 21", V12 look, LED, TV, DVD, Webasto -> SPRZEDANE :-)
u mnie na szczescie jedyne co sie "odzywa" to dach - jakos tak go dziwnie zrobili, ze szklo obciera o uszczelki i zaczyna sie stukanie. pomaga przesmarowanie i jest spokoj na kilka m-cy a w samochodzie robi sie blogo cicho. jak fotelik wepne to tylko troche stuka na isofixie, no ale to juz nie do przejscia A przy okazji szmaty to: Rozmawiaja dwie kolezanki: - dlaczego Twoj maz mowi do Ciebie "Flanelciu"? - pyta jedna - to zdrobnienie - odpowiada druga - jakie zdrobnienie? - od Ty SZMATO!
-
[ALL B8] Bialo czarna 2.0TDI 170KM qAVA
Makki, przepraszam - mega wiocha
-
A4 B8 LIFT 2014 QUATTRO S LINE EXTERIEUR CARBON MMI 3G+ SIM AKEBONO 370/330 mm 20" KW
najwieksza rzeznia jest z tylu, bo boki to progami w miare bezbolesnie przepchasz... no i zeby do drzwi przejsc przez tego kondona tez trzeba powalczyc :-/
-
Audi Q7 4.2 TDI S-line, 21", V12 look, LED, TV, DVD, Webasto -> SPRZEDANE :-)
pojęcia nie mam, ale dam Ci znać jutro, bo akurat jutro bede w Auto - Unii, tzn u "Nowego Dealera Idczak-Krotoski-Cichy" bo tak teraz chcą żeby ich nazywać Ale jak złożysz to i tak będize działać - kolega po założeniu w Q5 jeździ i wszystko działa na pierwszy rzut oka poprawnie. Robiliśmy "testy" - jeździłem za nim z każdej strony i wszystko migało itp zgodnie ze sztuką. Dla świętego spokoju i tak będzie kalibrował, ale dopiero jak ja się ogarnę - umówimy sie wtedy na ten sam dzień i ściagniemy to ustrojstwo do kalibrowania do W-wy.
-
Audi Q7 4.2 TDI S-line, 21", V12 look, LED, TV, DVD, Webasto -> SPRZEDANE :-)
turdzi a może to Ty skrzypisz? Może coś na stawy weź, jakiś 4flex bo ci kości skrzypia? :-P Flyer mi przypomniał o podlokietniku-u mnie te plastiki też 'gadaly' no ale to nie kwestia kół. Próbowałem z nim kiedyś walczyć na różne sposoby, ale dziad jeden nie chciał się poddać-walczył dzielnie jak libijski powstaniec :-D
-
Audi Q7 4.2 TDI S-line, 21", V12 look, LED, TV, DVD, Webasto -> SPRZEDANE :-)
Nie no nie mów że Ci fura już skrzypi?! U mnie w B7 przy 70kkm i po 60kkm na polskich drogach było cichutko. Roleta czasem z tyłu stuknęła, ale plastiki nic.
-
Audi Q7 4.2 TDI S-line, 21", V12 look, LED, TV, DVD, Webasto -> SPRZEDANE :-)
no to w sumie wniosek nam się robi jeden-nie ma co narzekać na kola-trzeba narzekać na zawias :-]
-
Audi Q7 4.2 TDI S-line, 21", V12 look, LED, TV, DVD, Webasto -> SPRZEDANE :-)
oj moje Wy Księżniczki :- duże koła nie są dramatem w dużych/droższych samochodach bo mimo na pozór identycznej lub podobnej konstrukcji zawieszenie pracuje zupełnie inaczej. Ja u siebie na 21 i 'poduszce' daje sobie bez problemu radę i na komfort nie narzekam. B7 na 18tkach i 1BE (jeśli dobrze pamietam kod-ten 'sportowy' ale nie Sline) było bardziej komfortowe i cichsze niż nowy passat żony na seryjnym zawiasie i 16tkach. Od kilku dni jeżdżę S3 kolegi (tym obecnym modelem) i tu przy 18tkach jak dramat-taczka jak skur ... syn :-/
-
Audi Q7 4.2 TDI S-line, 21", V12 look, LED, TV, DVD, Webasto -> SPRZEDANE :-)
to nie smok to bizon-tak znajomy kiedys wymyślił :-D
-
Audi Q7 4.2 TDI S-line, 21", V12 look, LED, TV, DVD, Webasto -> SPRZEDANE :-)
a jeszcze inni na 21 i też jest ok. 18 mialem w B7 i Leonie i też nie było dramatu.
-
Audi Q7 4.2 TDI S-line, 21", V12 look, LED, TV, DVD, Webasto -> SPRZEDANE :-)
aju-kolega ma V12 i poza wiecznie niedogrzana ceramika na nic nie narzeka. Makki, ta cena zaj... sta jest :-D Mi ostatnio kolega mocno zarysowal jedną felge jak mu auto na godz pozyczylem - nie dosc że zarysowal rant to jeszcze lakier trochę z ramienia zdarl :-/ Oczywiście spalił glupa i się nie przyznał :-/
-
Audi Q7 4.2 TDI S-line, 21", V12 look, LED, TV, DVD, Webasto -> SPRZEDANE :-)
mam wlasnie takie jak na foto-polerowane. Te felgi występują w dwóch wariantach polerki- 'zweifarbig' z tytanowym wnętrzem i polerowaymi ramionami i 'einfarbig' jak na foto i u mnie
-
Audi Q7 4.2 TDI S-line, 21", V12 look, LED, TV, DVD, Webasto -> SPRZEDANE :-)
spojrz prosze na tabele z osiagami i pokaz mi gdzie jest ta przewaga, bo ja jakos tego nie widze tak mowisz? to zapraszam i zmienisz zdanie. nie zebym byl jakims mesjaszem i mega zwolennikiem 4.2tdi, ale ten silnik to zupelnie inne tdi. 4ki i 6tki z CR są zupełnie w innej bajce.
-
Audi Q7 4.2 TDI S-line, 21", V12 look, LED, TV, DVD, Webasto -> SPRZEDANE :-)
A to ciekawa teoria Jak dwie wartości mierzone na tej samej skali nie mogą byc bezpośrenio porównywane? Przecież tylko w takich warunkach można je porównać. Oba Nm mają swoja wartość i zakres dostępności - podobnie jak i moc i obie wartości wpływaja na osiągi które "na koniec dnia" też możesz porównać w tabeli. Cyfry sa juz "zerojedynkowe" i z nim sie nie dyskutuje w przypadku odczuc z jazdy mozna juz puscic wodze fantazji i dyskutowac co jest lepsze i/lub co sie komu bardizej podoba. w przypadku tego konkretnego porownania, to oba momenty wystepuja w bardzo waskim przedziale. plusem Nm w tdi jest to, ze nawet w swoim najnizszym przebiegu w gornym zakresie obrotow przy max mocy jego wartosc jest wyzsza niz max Nm w tfsi, a to sprawia ze z jednej strony odczucia z jazdy sa "lepsze" a z drugiej "tabelkowe" 100 da sie osiagnąc szybciej.
-
Audi Q7 4.2 TDI S-line, 21", V12 look, LED, TV, DVD, Webasto -> SPRZEDANE :-)
wg katalogu tfsi ma 6,9 - żeby łądniej wyglądało a tdi 6,4. Vmax praktycznie takie same. roznica jest w Nm bo tdi ma ich 2xwiecej. mimo ze tfsi jest o jakies 170kg lzejsze to potrzebuje wg danych o 2l/100 wiecej od tdi - realnie z 4-5 i gorzej przyspiesza. oczywiste jest ze takiego samochodu nie kupuje sie dla oszczednosci. co to za oszczedne auto ktore pali sr. 12/100? 6-8 to tak, ale 12? 4.2 tdi kupuje sie wylacznie dla Nm i jego sily ciagu, co w polskich warunkach jest bezcenne przy wyprzedzaniu na naszych "autostradach" tfsi napewno "gada" fajniej niz 3.0tdi. wiem jednak jak "ciagnie" 3.0tdi i porownujac to z nizszym Nm w tfsi, to to ostatnie bedzie wymagalo czestszych redukcji i wyzszego krecenie (Nm tez sie dosc szybko konczy) i wg realne spalanie to min. 20 w miescie a sr trasa-miasto wyjdzie pewnie z 18cie. Roznica w cenie zakupu oczywiscie przmawia za tfsi, jesli jednak bardziej niz ekonomike spalania liczy się dla Ciebie radosc z jazdy to wez 4.2 - bedziesz bardizej zadowolony. elmek - auto kupujesz nowe czy uzywane? Z uzywanym tfsi bedzie chyba trudniej, bo silnik swiezszy i mimo wszystko zadziej wybierany. Przy nowym dzieki gwarancji zyskasz w pakieci 2 lata seryjnego silnika, wiec argumenty ze po sofcie silnik bedzie jezdzil beda aktualne za 2 min lata Co do tipa, to pewnie bedzie juz w nowym modelu. Po lifcie tip ma 8 a nie 6 biegow dzieki czemu nieco obnizylo sie spalanie.
-
[INNE] Audi A6 C6 Pełen pakiet S-line, pierwsze w Polsce 2.0 tdi quattro
a kliknąć w fote to nie łaska?
-
A4 B8 LIFT 2014 QUATTRO S LINE EXTERIEUR CARBON MMI 3G+ SIM AKEBONO 370/330 mm 20" KW
no i poszlo gladko i bez problemow. instalacja byla robiona w znanym wiekszosci podwarszawskim naviservice'ie. okazuje sie że Q5 MY2011 ma gatewaya ktory daje sie doflashowywac i nie trzeba bylo go wymieniac - wystarczylo dogranie dodatkowych funkcji. Ponoc wiekszosc gateway'i po 2007 juz tak ma. Auto ma obecnie otwarta droge do instalacji ACC, Advanced Key i... haka - to ostatnie raczej się nie pojawi, ale dwa pierwsze juz tak. No i nie było potrzeby ściągania CP w ASO. Sama instalacja jest praktycznie taka sama jak w Q7. Do wymiany jest wiazka zderzaka na wiazke z wtyczkami do SA - to lepsza opcja niż przerabianie posiadanej wiazki. Na radary są miejsca w zderzakach i wszystko pasuje P&P. Trzeba tylko zrobic instalaję od radarow do lusterek, bo to radary "daja" sygnał diodom w lusterkach i przeciągnąć nowe kable do gatewaya. Na pełne ogarnięcie tematu potrzeba nieco ponad pół dnia uczciwej pracy - do sciągnięcia jest tylny zderzak, tapicerka bagaznika, progi i boczki obu drzwi.
-
A4 B8 LIFT 2014 QUATTRO S LINE EXTERIEUR CARBON MMI 3G+ SIM AKEBONO 370/330 mm 20" KW
podobnie można ocenić większość modów, tyle tylko że nam chodzi o fun z ich robienia
-
A4 B8 LIFT 2014 QUATTRO S LINE EXTERIEUR CARBON MMI 3G+ SIM AKEBONO 370/330 mm 20" KW
u mnie "druty" i radary są juz podpięte. Czekam jeszcze na lusterko, bo w paczce zamiast 2x do Q7 miałem jedno od Touarega bo sie Panu pomyliło Jutro kolega będzie robił w Q5 - dam znać jak poszło
-
[B7 ASB] 3.0 tdi Audi Exclusive, Milltek, Kiera RS5, BOSE, MS Design DTM, pedały RS4, srabilizatory RS4, hamulce S4, skóry Valcona Black/Cognac
a faktycznie - bylem swiecie przkonany ze A6 ma to samo co Q7
-
A4 B8 LIFT 2014 QUATTRO S LINE EXTERIEUR CARBON MMI 3G+ SIM AKEBONO 370/330 mm 20" KW
no Lane Assist jest trochę bardziej skomplikownay od Side'a. Ja będę dokładał tylko Side'a, bo on nie wymaga 4ramiennej kierownicy.