Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 ASB] 3.0 tdi Audi Exclusive, Milltek, Kiera RS5, BOSE, MS Design DTM, pedały RS4, srabilizatory RS4, hamulce S4, skóry Valcona Black/Cognac


mystic.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Po poprzedniej B6, którą odbierałem nową z salonu w PL następnego A4 szukałem prawie trzy miesiące, i uwierzcie mi nie jest łatwo znaleźć idealne auto. Z budżetem jaki mogłem przeznaczyć, w rachubę wchodziło tylko A4 Avant 2.0 tdi BRD 170PS quattro rok prod. 2006/2007. O sprowadzeniu 3.0 tdi nawet nie marzyłem ze względu na wysoką akcyzę a i ceny były wyższe o ¼ niż za wersję 2.0. Sprawdziłem prawie 30 aczwórek i nawet te, które były wystawiane przez ASO jako unfallfrei, w rzeczywistości okazywały się autami „z historią”. Aż tu, któregoś pięknego dnia znalazła się w Polsce ta oto sztuka.

Jest to wersja Audi Exclusive Line :) Auto było kupione nowe z salonu w Niemczech dla szanownej małżonki przez pewnego Pana. Sprawdzałem dokładnie historię furmanki zarówno w Germanii jak i Polsce. Zrobione było na zamówienie jakiegoś Niemca, który zrezygnował, auta nie odebrał. Przestało przez 4 miechy w salonie i w końcu trafiło do Polski.

Ale do rzeczy, oto wypasik :

Audi A4 Avant 3.0 tdi [ASB] 233PS :quattro: Tiptronic 6HP19A [JAX] - rok prod. 03.2007 ( I-sza rej. 28.08.2007 )

- kolor Phantom Black pearl effect - LZ9Y

- design package plus

- business comfort + business plus

- skrzynia: 6-cio biegowy Tiptronic [JAX] - 6HP19A

- bi-xenon Plus - skrętny

- światła do jazdy dziennej DRL

- przednie lampy z białymi kierunkami

- chrom grill, szyby i reling

- szyba przednia acoustic

- czarna podsufitówka ( s-line )

- skórzana sportowa 3-ramienna kierownica multifunkcyjna Audi Exclusive z przeszyciami w kolorze obszyć tapicerki

- tapicerka drzwi i foteli skóra Valcona Audi Exclusive w kolorach czarny + cognac, z przeszyciami w kolorze tapicerki,

- sportowe podgrzewane fotele przód z el. regulacją odcinka lędźwiowego

- wykończenie wnętrza czarne z listwami Piano Black Lacquer

- servotronic adaptacyjny

- navi RNS-E z ori Mapą Europy

- bluetooth active z zestawem głośnomówiącym

- speaker active

- podejście pod ori hands free w przednim podłokietniku

- 4x elektryczne szyby (otwierane i zamykane z pilota)

- elektryczne i podgrzewane lusterka

- Alu 17” ( s-line ) z oponami Continental 235/45/R17 93Y

- pakiet oświetlenie

- pakiet zima

- pełny kolorowy FIS

- klimatronik 2-strefowy

- 2x podłokietnik skóra

- ABS+ESP+ASR+EBD

- isofix

- 6x AIR Bag

- tempomat

- czujniki parkowania tył

- dyfuzor s-line

- sportowe zawieszenie 1BE, springi -20mm = przód Weight Range 11, tył WR10 / amory Monroe czerwone

Tak auto się prezentowało zaraz po zakupie:

1oUUnA.jpg1oVsiA.jpgaIhkS.jpg1oVzN0.jpg

ZROBIONE MODY:

- Kompletne, nowe podszybie od B6

- Dynamiczna wymiana oleju i filtra w tipie na LifeGuardFluid 8

- Powered by MR-Motors moded by Rogalotti 276ps@547Nm

- koła; felgi 18" ori RS6 7,5x18 ET54 + opony 225/45/R18 + dystanse przelotowe z pierścieniem centrującym H&R 20 mm / przód i tył,

- Hamulce przód od S4 - 345x30 mm, tarcze ATE + klocki ATE RS4,

- hamulce tył z S4 tarcze 300 mm wentylowane ATE + klocki ATE

- Płyn hamulcowy ATE Blue Racing

- Stabilizatory od RS4 na przód i tył

- Amortyzatory Bilstein B6 Sport

- Sprężyny Eibach Pro Kit -30mm => powrót do ori 1BE

- Przyciemnione szyby tył + bagażnik folią RAYCER+

- wgrane polskie menu do RNS-E

Doszedł pakiet zewnętrzny:

- zderzak S4 w kolorze LZ9Y.

- grill RS4 z ramką satynową,

- ramka pod tablicę rejestracyjną w kolorze nadwozia,

- podkładka od CupraR w kolorze nadwozia, na razie zdjęta

- listwy drzwiowe dolne od S4 w kolorze nadwozia,

Z fabrycznego pakietu, austriackiego tunera MS Design z dystrybucji Votex oem Audi elementy do B7:

- poszerzane progi nr oem 8EC 071 685 9AX

- tylna lotka z lekkim podcięciem nr oem 8ED 071 640 9AX,

- dyfuzor nr oem 8EC 071 611 A 9AX

- wydech 2,75" Milltek cat-back z końcówkami dual fi 100 mm, na tą chwilę podpięte pod DPF z powiększonymi flanszami na 2,75"

- obudowy lusterek S4 oem 8E0 857 508 D / 8E0 857 507 D

- System BOSE stage II (pin Bose odpięty i od razu basik ładnie słychać)

- Kierownica RS5 z przeszyciami białą nicią, nówka sztuka nie śmigana :good:

- pedały z RS4 + do kompletu nowe gumowe chodniczki

EDIT:

- ze względu na odprysk od kamienia została wymieniona szyba czołowa na full wypas oryginalną szybę dźwiękoszczelną, wzmocnioną - laminowaną z fioletową poświatą i pasem przeciwsłonecznym (koszt 2900 pln w aso)

- profilaktycznie przy 300kkm został wymieniony kompletny rozrząd na ori częściach z aso,

- wymieniony elektroniczny sterownik turbosprężarki,

- tiptronic po 2 wymianach oleju,

- wtryski i dpf wciąż perfect, i to raczej zasługa wymiany filtra paliwa co 15kkm :) i tankowania tylko i wyłącznie zwykłej shell'owskiej ropki,

Edytowane przez mystic.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszej przyszłości, choć nie wiem czy się zdecyduję bo propaguję dyskretny look ;-)

- przedni zderzak S-Line

- tylny spoiler S-Line

- listwy boczne od S-line

obowiązkowo , ten pakiet odmienia auto tym bardziej ze w PL S linow jest dość niewiele wiec mod jak najbardziej na plus.

Tak to furmanka piękna fajny kolorek nic tylko gratulować i życzyć bezproblemowej eksploatacji !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx's za miłe słowa :tongue4:

Przy naszych krawężnikach mam obawy o trwałość tego zderzaka, a tak przynajmniej auto wygląda niepozornie :gwizdanie: nie mniej jednak temat do dalszego rozważenia po zimie. Na teraz kompletuję nowy zawias i to jest priorytetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki miron, tak lookam w Twoją codziennie, i powiem Ci, że jest z czego przykład brać, mega koks :hi:

Nie będę chyba wazeliny strzelał jak powiem, że twoja i turdziego to jedne z ładniejszych avantów B7 na forum.

Mody na końcu pod zdjęciami :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak lookam w Twoją codziennie, i powiem Ci, że jest z czego przykład brać, mega koks

dzięki :wink4:

Mody na końcu pod zdjęciami

wiem - czytałem - powodzonka w rezaniu :)[br]Dopisany: 25 Listopad 2009, 22:18_________________________________________________co do programu - compsport oczywiście polecam :wink4:[br]Dopisany: 25 Listopad 2009, 22:19_________________________________________________ładnie nawet u Ciebie się komponują te kolorki skóry

no i listwy wewnętrzene masz chyba takie jak do RS4 wkładali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce z poczciwej B6 130PS, jest mega różnica in plus. Jeśli będzie wirus to delikatny na 260 max 270 kucy. Bardziej zależy mi na programie pod tipa bo na serii w pozycji D-rive, jest jakoś mało elastycznie, szczególnie na niskich biegach, na S-port już inna bajka, furmanka zmienia się nie do poznania.

Zanim kupiłem, widziałem tylko zdjęcia i miałem mieszane odczucia co do kolorów, in live wyglądają zajefajnie, więc dodatkowa przyjemność, że się trafiło coś innego. Takie listwy miałem w starej B6, są w wykończeniu pian blacko bez carbonu, w rsie są chyba z carbonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kupiles to auto w Mławie, to ja je znam... i tez sie przymierzalem, ale niestety nie w tym roku... ;)

co do programu - compsport oczywiście polecam :wink4:

Dymać z zach-pom do CompSportu to lekkie przegiecie. Rogal jest juz blizej, czy Tune-Up.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje nowe auto to wersja Audi Exclusive Line, cokolwiek to znaczy, ale tak stoi w papierach. Trochę dziwna wersja bo ma dyfuzor, felunek, czarną podsufitkę od S-line,

Gratulacje :good: widze drugie na forum (po moim pierwszym) rzadko spotykane Audi exclusive Line :kox:

Dla Twojej informacji w sklad tego pakietu wchodza:

- Fotele pokryte skora Valcowa (zawiera boki siedzen w kolorze czarnym oraz siedzisko w 3 kolorach do wyboru: czerwony karmazyn, srebrny oraz brazowy cognac)

- deska rozdzielcza, podsufitka i wykladzina - czarna

- dywaniki przod/tyl ze skorzana obwodka

- 3-ramienna sportowa kierownica skorzana w kolorze czarnym ze szwem ozdobnym

- elementy dekoracyjne z matowego aluminium

- progi drzwiowe z napisem Audi exclusive

- mozliwosc kombinacji ze sportowa kierownica wielofunkcyjna pokryta skora

Jesli sie bierze auto w salonie, koszt takiego pakietu jest bardzo wysoki tzn kosztuje 17k, wiec gratulacje jesli dales za auto dobre pieniadze :good:

ogolnie ladne autko :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kupiles to auto w Mławie, to ja je znam... i tez sie przymierzalem, ale niestety nie w tym roku... ;)

co do programu - compsport oczywiście polecam :wink4:

Dymać z zach-pom do CompSportu to lekkie przegiecie. Rogal jest juz blizej, czy Tune-Up.

a no fakt :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :good: widze drugie na forum (po moim pierwszym) rzadko spotykane Audi exclusive Line :kox:

Dzięki Adas, powiem, że czuć ten exclusive, czuć :gwizdanie:

Jesli kupiles to auto w Mławie, to ja je znam... i tez sie przymierzalem, ale niestety nie w tym roku... ;)

He, no to widać, że to te samo auto, warto było jechać po nie, bo i cena bdb, wypas niezły a i poprzeni właściciele dbali o autko, przeglądy w ASO co 12 max 13 kkm, skóry jak nowe - na siedzeniach były pokrowce, jak żona zobaczyła to powiedziała, że to nowy samochód :good: wnętrze i bagażnik pedantycznie zadbane. Jak je zobaczyłem live to z wrażenia nawet nie zwróciłem uwagi ile kosztowało w niemczech choć fakturę w rękach trzymałem :polew:

Dymać z zach-pom do CompSportu to lekkie przegiecie. Rogal jest juz blizej, czy Tune-Up.

Specjalnie na pewno nie będę jechał, pisałem przecież, że gdyby wyjazd do Wisły się przytrafił to być może wtedy. W wawie nie bywam w ogóle, a jechać ode mnie do stolycy to droga przez mękę. Najbliżej mam do Berlina, i tu często jestem, więć jeśli w ogóle zdecyduję się na wirusa, to pewnikiem w Digi-Tec'u zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mystic, to krotka anegdota jak to auto przyjechalo do PL...

Ex wlasciciel dal Robertowi* gotowke i wyslal do DE, nie pozwolil wracac na kolach, tylko auto przyjechalo na lawecie ;) - wyszedl zaspany na balkon > spojrzal > "no, super, fajnie, dziekuje Panie Robercie" ...i poszedl spac :polew:

* kupil sporo aut dla klubu w DE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że nie jestem zdziwiony, bo jak przyjechałem to nawet nie wiedział za ile sprzedaje :polew: kuzyna pytał na ile się dogadaliśmy :polew:. Ale człowiek bardzo wporzo :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inne podejście do tego, bardziej elastyczne :> auto sprawdzone dokładnie, wypas jaki mnie satysfakcjonuje, młode, z małym przebiegiem ... mam nadzieję, że bedę zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli to, ze czlowiek jest poprostu bardzo bogaty i specjalnie nie interesowalo go to, za ile pojdzie auto :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny samochodzić, delikatny soft i autko będzie smigac az miło. Mnie osobiście podoba się wnętrze s-line ze względu ma materiał w środku zamaist skóry ale przynajmniej masz coś innego niż reszta. Gratki jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli to, ze czlowiek jest poprostu bardzo bogaty i specjalnie nie interesowalo go to, za ile pojdzie auto :kox:

Może, nie wnikam, zresztą gentelmani nie rozmawiają o pieniądzach :wink4: I niech tak zostanie :cool1:

Ładny samochodzić, delikatny soft i autko będzie smigac az miło. Mnie osobiście podoba się wnętrze s-line ze względu ma materiał w środku zamaist skóry ale przynajmniej masz coś innego niż reszta. Gratki jeszcze raz

Wirusek jeśli będzie to tylko minimalnie w górę. Zależy mi bardziej na programie do tipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...