Treść opublikowana przez daniel12896
-
ciezko odpala B5 LPG
Ciśnienie na pompie paliwa sprawdzane? Miałem tak samo , spróbuj awaryjnie odpalic na LPG.
-
Nierowno przyspiesza
A cewki nie sprawdzę inaczej niż tylko podmianka.?
-
Nierowno przyspiesza
Normalnie ładnie się wkręca, wczoraj zmienialem przepustnicee bo mialem zalozona od 1,8 z wiekszym przelotem, to po zalozeniu od 1.6 przez 20 km bylo ladnie nic nie zafalowalo, dopiero po zgaszeniu i odpaleniu znow to samo, . tak jak by cos się rozregulowywało , sam nie wiem . być może sonda, bo wyskakuje mi blad, ale to na pracy na LPG , na benzynie nie wyskakuje. Ale na Vagu oscyluje od 0.2 do 0.8 . być moze cos przeklamuje bo siedzi nie oryginalna.
-
Nierowno przyspiesza
Własnie tez mam z tym problem , a najgorzej jest jak rusze gdzies np. w korku powiedzmy do 1,5 tys obrotów i sprzeglo - wtey faluje od 500-1300 i tak kilka razy dopóki nie zatrzymam samochodu wtedy sie uspokaja a jeżeli nacisnę sprzeglo powyzej 2tys obrotow to spadnie ładnie i trzyma. walcze z tym już troche i za cholere nie wiem co moze byc.
-
Nierowno przyspiesza
Marcin1988: Wymieniałem u siebie czujnik halla w ADP i jest dokładnie taki jak w Twoim linku. Tylko po tym będzie trzeba raczej ustawić zapłon. Nie masz problemów z falowaniem obrotów?
-
Nierowno przyspiesza
Dokładnie, halla w ADP znajduję się w aparacie zapłonowym. Jeszcze można spróbować z resetem ECU , poprzez odpięcie akumulatora na jakiś czas, tylko po tym zabiegu konieczna jest adaptacja przepustnicy, kablem, lub jak piszą poprzez kluczyk.
-
Auto ma doła w zakresie 1000-2000obr
Zapłon dobrze ustawiony?
-
audi a4 b5 1,6 100km falujace obroty
W razie czego dodam coś od siebie, jeżeli macie gaz, i jest on źle wyregulowany lub wtryski padają(u mnie akurat to jest) to też wam może falować na gazie i benzynie, ponieważ mapy się rozjeżdzają, mam tak i czeka mnie wymiana listwy wtryskowej. Powiedzmy raz jest dobrze raz faluję dopóki się nie zatrzyma samochód do końca, np. przy jeździe na wolnych obrotach, podczas parkowania, kręcenia kierownicą.. Takie są moje spostrzeżenia.
-
1.6 ADP Mapa LPG Stag200
Podepnę go za jakiś czas i sprawdzę. mam nadzieję , że spalanie mi nie wzrosło ;/
-
1.6 ADP Mapa LPG Stag200
Nowa Mapa benzyny i gazu zrobiona. Oraz zrobiłem pliki .OSC: http://www46.zippyshare.com/v/9UdUXauy/file.html
-
odpalanie ADP
Strzela jak odpalasz a potem jest spokój.? Czy strzela jak dodasz więcej gazu. Dokładnie, sprawdzić błędy najlepiej na początek.
-
Sonda Lambda ktoś pomoże?
No byłem w sklepie zaśpiewali ok 300 zł ;/ na szrocie po 60 zł ale ciężko trafić jak mają, a jak mieli to grzałka latała w środku. Czas się rozejrzeć po szrotach, może akurat trafie ;D
-
Sonda Lambda ktoś pomoże?
Dam znać jak wymienię . Uszczelka wymieniona. Stara wydawała się być dobra nie była popękana ani nic. Dałem 13 zł to nie dużo, ale czy coś dało to jutro sprawdzę i napisze jak będę jechać. Czy po odpięciu przepustnicy trzeba zrobić ponowną adaptację? Czy to tylko z wyjątkiem odpięcia aku? A więc jest troszkę lepiej, ale jeszcze zdarza się, że zafaluje silnik. Musze go podpiąć i błędy sprawdzić. Wyciągnąłem sondę z samochodu i po numerach sprawdziłem od jakiego samochodu posiadam. Pisze, że od Opla a dokładniej taka https://www.autoczescivaldi.pl/clientcatalogue/articledetail.aspx?item=0258006171~2BOS Czy musi być oryginalna przypasowana pod Audi czy taka jest dobra? Przypomne, ze wyskakuje błąd sondy a jak patrzę na wykres to sonda pokazuje sinusoide.
-
Nierowno przyspiesza
Wtyczkę możesz kupić na allegro z przesyłką Ci wyjdzie jakieś około 50zł. do tego program VAG ,
-
Nierowno przyspiesza
Błędy były sprawdzane.? Miałem podobnie, i z czego dobrze pamiętam wymieniłem czujnik Halla, po czym pojechałem na ustawienie zapłonu i problem znikł. Nie wiem jak u Ciebie Vag powinien pokazać co jest ewentualnie nie tak .
-
Sonda Lambda ktoś pomoże?
Okej wielkie dzięki ;D
-
Sonda Lambda ktoś pomoże?
W sumie dobra myśl. Ja mam kiedy cofam np. kiedy kręcę kierownicą podczas toczenia, podczas parkowania. I dokładnie też jak jadę wolno np za kimś w korku i wrzucę luz. O jaką uszczelkę chodzi ? tu koło przepustnicy Czy ta uszczelka przy silniku?
-
Sonda Lambda ktoś pomoże?
A możesz się podzielić jak to zrobiłeś? No właśnie u mnie sonda na Benz jak sprawdzam na Vagu ładnie faluje, a na gazie jak sprawdzam programem ACGasSynchro stoi na 3,8V .
-
spadaja obroty i gasnie na zimnym
Mam w sumie to samo. Na benzynie czy na LPG tak się dzieje?
-
Sonda Lambda ktoś pomoże?
Przewody sprawdzone , dolot szczelny , przepływki mam dwie na oby dwóch tak samo chodzi , wcześniej wymieniałem. czujnik temperatury zmieniony , nie wiem co jeszcze by sprawdzić. wąż odpowietrzenia silnika tzw. odma wymieniona. Chyba, że głebiej gdzieś jeszcze są jakieś wężyki. najgorzej jak jest zimny silnik, potem już jest w miarę dobrze .
-
1.6 ADP Mapa LPG Stag200
Witam, mam pytanko. Czy z tej mapki da się coś wyczytać co ewentualnie pod wyżyć co obniżyć? Dodam ,ze samochód na gazie podczas dodania gazu od razu w podłogę dławi się przez moment, i przy niskich obrotach szarpie tak jak by go zalewało. Mapa Gazu: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/fa346b4b6c25137d.html
-
Sonda Lambda ktoś pomoże?
Właśnie niestety przepustnice czyszczona, wymieniana i wciąż to samo. Mam podejrzenia co do alternatora . Ale to już ostateczna myśl.
-
Sonda Lambda ktoś pomoże?
No a ja moc mam, spalanie to nie wiem bo na gazie jeżdżę , chyba aż takie złe nie jest, tylko obroty falują czasem jak głupie do czasu jak się nie zatrzymam no i też pojawia się błąd sondy, a sonda wartości pokazuje.
-
Sonda Lambda ktoś pomoże?
Jutro jadę ją oddać A jakie miałeś problemy, że wymieniałeś sonde?
-
po Czyszczeniu przepustnicy nie odpala
Adaptacje robisz Vag-iem ( w necie tego pełno jak wykonać) , lub też jest sposób na kluczyk ale nie jestem pewien czy on działa, odłączasz aku na 30 minut, potem podłączasz, włączasz zapłon, czekasz aż przepustnica skończy brzęczeć, przekręcasz kluczyk z powrotem następnie odpalasz i nie ruszając pedału gazu czekasz aż osiągnie temp 90 stopni.