Treść opublikowana przez Wojtek1995
-
Lampa h4 valeo klejona czy nie?
a uszczelniałeś uszczelkę jakimś silikonem ?
-
Lampa h4 valeo klejona czy nie?
Witam jak w temacie czy lampa valeo h4 jest klejona czy nie ? i drugie czy da rade wyciągnąć bez ściągania szkła kostkę z wiązką od żarówki ?
-
NR kostki od świateł drogowych ?
witam jak w temacie pękła mi kostka od żarówki świateł drogowych wie ktoś jaki jest jej nr bądź pełna nazwa bo za cholipki nie mogę jej na necie znaleźć ? bądź jak ktoś ma na sprzedaż z chęcią kupie
-
Czujnik świateł stopu ? 3 światło się niepali
Mam problem po wymianie czujnika świateł stopu przez parę tygodni było wszystko ok jakiś tydzień temu wywaliło błąd ,,bremse.... '' od razu poszły klocki do wymiany przez 2 dni był spokój aż nagle znów ten komunikat światła stopu działają prawidłowo poza 3 światłem stopu I tu pytanie czy to będzie problem z czujnikiem czy z 3 światłem ? i czy ten komunikat może mieć coś do czynienia z tym błędem ?
-
Szarpanie przy ruszaniu na sprzęgle/ luz przegubu wewnętrznego
a to dziwne że na zimnym szarpie u mnie na zimnym jeździ jak tralala gorzej jak się skrzynia rozgrzeje wtedy zaczyna szarpać chodź powiem wam że ostatnio przez przypadek pościłem sprzęgło stojąc na ręcznym i jedynce coś postukało parę razy w skrzyni silnik nie zgasł bo od razu sprzęgło wcisnąłem i przez prawie cały dzień objawy ustąpiły do puki do lasu nie wjechałem z powrotem na wertepy do lasu(nie radzę tego robić ) , luzy na pół osiach mam większe niż na filmie ale podczas skręcania i jazdy na skręconych kołach nie ma żadnego szarpania a jedynie strzelanie przegubów i tu zagwozdka nowe przeguby wiem że półosie też strzelają sprawdzałem parę razy i to na pewno przeguby się ślizgają tylko przy ruszaniu jest katorga najgorzej jak dwu mas w korku się zgrzeje
-
Kontrolka oleju ADR
nie zawsze bo jak auto bd długo stało i ma nawalone kilometrów bądź jest zawalone syfem (chodzi o olej ) to tak czy siak usłyszysz popychacze u mnie po wymianie dalej je słyszę ale krócej nie zawsze ale zdarza się
-
Kontrolka oleju lubi się czasem zapalić
2 wymiana oleju teraz czeka mnie 3 5l wystarczyło na 12tyś 0,5 l to i tak mało
-
Palące się ciągle światło stopu 3 światło pali się prawidłowo i esp
no tak rozumiem ale tu mam pytanie czy 3 światło ma inny włącznik tzn osobny że świeci się prawidłowo ?
-
Kontrolka oleju ADR
no jest to możliwe jak ktoś przykładał się na nauce jazdy z używaniem sprzęgła hyhy jest coś takiego hym pół sprzęgło ale puk puk 50 to może przesadził ale na 4 jak puścicie gaz to samochód jedzie te 40-45 bez sprzęgła samoistnie a w czasie hamowania do 30 zaczyna się dławic aż w końcu zgaśnie tak że nie realne
-
Palące się ciągle światło stopu 3 światło pali się prawidłowo i esp
Witam zauważyłem że pod czas gdy włączę zapłon od razu zapal się światło stopu nawet gdy nie mam zaciągniętego ręcznego i wciśniętego pedału hamulca dodam iż 3 światło hamulca działa prawidłowo na dodatek gdy włożę kluczyk światła stopu działają prawidłowo a druga sprawa to że po odpaleniu i przejechaniu paru kilometrów ok 11-15 wyłącza się esp błędy były ale jakieś stare nie dawno kupiłem samochód tak ze nie wiem dotyczyły czujnika skrętu kół które to błędy usunąłem
-
Kontrolka oleju lubi się czasem zapalić
z tym rozszczelnieniem to jest mit jak ma ciec to bd ale z doświadczenia wiem czy to piła czy samochód zawsze powinno się lać ten olej który jest (silnik dwusuwowy jest bardziej wrażliwy na olej ale gdy zalejesz mieszanki pierwszy raz z takim i owakim olejem i bd go stosował cały czas to się nic nie stanie a jak już zaczniesz mieszać to długo nie pochodzi tak samo można porównać olej w silniku w samochodzie) fakt iż też to mit ale nie powinno się kombinować no chyba że zrobisz płukankę w tedy powinno być git bo tak to nie wiadomo.
-
Kontrolka oleju ADR
Coś tania ta pompa
-
[ADR] Czerwona kontrolka oleju :/
kolor nie musi znaczyć o rodzaju a o producencie stary adr miał 1 czujnik nowsze silniki po lifcie miały już 2 drugi był w napinaczu łańcucha
-
Kontrolka oleju lubi się czasem zapalić
za czujnik nie zapłacisz więcej niż 70 zł nie pamiętam dokładnie coś po między 40 -70 zł kosztował zawsze warto sprawdzić wtedy bd miał pogląd o stanie silnika co do ceny za sprawdzenie to ci nie powiem bo po znajomości udało mi się w serwisie załatwić za przysłowiową flaszke
-
Olej w zbiorniku płynu chłodniczeho
szybciej padnie jak jeździ się na innym płynie niż g12
-
Olej w zbiorniku płynu chłodniczeho
w sumie racja ale to i tak można rozebrac i sprawdzić nad filtrem
-
Olej w zbiorniku płynu chłodniczeho
mazi pod korkiem oleju tworzy się gdy często oleju nie osiągnie danej temperatury jak woda bd w oleju a silnik bd grzany zawsze do prawidłowej temp pracy to mazi nie bd po co wymieniać chłodniczke jak dostanie się wody do oleju prze chłodniczke świadczy o walniętej uszczelce która kosztuje parę złotych a przypadkiem chłodniczka nie jest przy odmie ?
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
A ja nie na widzę takich ludzi jak ty ,gaz jest do kuchenek i bd ,po co zakładać gaz jak tak naprawdę się nie opłaca no chyba że masz 2.8 to rozumiem te silniki lubią gaz 1.8 jak wszyscy mówią dobry silnik do zagazowania tak bo łatwo się montuje i tanio a co potem to sam widzisz . Druga sprawa jak byś czytał ten temat od początku to zobaczył byś że zeszedł on na inny problem tak więc nie wiem po co i robisz zamieszanie wstawiając tu problem załóż nowy temat na pewno ktoś pomorze. rada zalej do pełna benzyny i przepal może pomorze a jak nie to diagnostyka
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
W gazie gaz jest do kuchenek nie do samochodów mapy itp itd coś z gazem nie powiem co bo nie wiem nie jestem zwolennikiem gazu
-
Szarpanie przy ruszaniu na sprzęgle/ luz przegubu wewnętrznego
no od razu lepiej a nie zaglądałeś do środka ?
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Nie pomoże ja już robiłem tyle razy że hehe szarpanie i pseudo wypadanie zapłonu wyeliminowałem wymianą przepustnicy jak ci szarpie b. mocno (wypadanie zapłonu słabo szarpie xd ) jadąć bez sprzęgła a w chwili szarpania na sprzęgle silnik sam wbija się na obroty to przepustnica . na odpalonym silniku poruszaj przewodami przy przepustnicy jak skoczą obroty to albo przepustnica albo przebicie na przewodach a to szarpanie przy małych prędkościach jest związane z przeniesieniem napędu bo widząc co zrobił Mesiah i inni to tylko ta okolica została ja czekam tylko aż bd musiał być skłonny do zrzucenia skrzyni i wymiany łożyska wtedy oglądniemy z mechanikiem cała skrzynie może skłonimy się ja rozebrac jak nie bd nic widać i znajde tą pierdołe chodź bym nie wiem co jak nie znajdę jadę po s8 d2
-
[ADR] Czerwona kontrolka oleju :/
ja nie wymieniałem ale na wszelki wypadek po 8tyś km zmieniłem olej zresztą sam chciałem nawet jeśli bym pompy nie wymieniał bo poprzedni był czarny jak sadza ... Niewiem jakie tu oszczędności bo jak się okarze pompa to silnik szrot ale wyczyścić smok można spróbowac bo jak okaże się to przyczyną bd jakieś 300zł do przodu odliczając nowy olej zresztą jak ściągniesz miche to bd widział czy jest zapchany czy nie jak nie to od razu wymieniaj pompe nie cackaj się zawsze to inwestycja której nie bd żałował po paru miesiącach a pompa powinna wytrzymać jakieś 120 tyś
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Ktoś coś ostatnio pisał że po wymianie skrzyni ustało ale jak się pytałem co mogło być to nie odpisał takich ludzi powinno się usuwać z forum mógł chociaż odpisać że nie zaglądał po drugie zaraz każdy pewnie zacznie mysleć o wymianie skrzyni nic bardziej mylnego w skrzyni też jest pare pierduł które mogą to robić
-
[ADR] Czerwona kontrolka oleju :/
tego ci nie powiem chyba w otwór czujnika się wkłada wiem że od jakiegoś starego ciągnika pasował bo miałem przejściówke ale zrezygnować musiałem bo manometr made in CCCP powinno się mierzyć cały czas przez okres nagrzewania się silnika i podczas jazdy na karzdym biegu umnie po około godzinie wyszło szydło z worka tak że cierpliwości ale poco masz się bawić jak już pewne jest że to pompa lepiej wymienić dla świętego spokoju
-
Olej w zbiorniku płynu chłodniczeho
jak nie kopci to dziwne bo jeśli masz olej w wodzie to powinien kopić chyba że z chłodniczki leci do oleju