Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wojtek1995

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Wojtek1995

  1. Wojtek1995 odpowiedział(a) na Naziom temat w 1.8
    No bez przesady nie robie tego od razu po odpaleniu czekam chwile i nic nie szkodzę bo co miał bym zaszkodzić przeciesz nie trzymam nogi na gazie bóg wie do ilu obrotów go kręce to wystary naprawde 1-2 mm wskazówka może skoczy o max 200 (w sumie zimą gdy olej jest gęstrzy to nawet może pomudz gdy jest słabsze smarowanie) bo w sumie nawet jeśli byś tak zrobił po odpaleniu to i tak ssanie się nie wyłączy poprostu trzeba wyczuć ten moment kiedy wiesz że jak tak zrobisz to puści
  2. Wojtek1995 odpowiedział(a) na byku93 temat w 1.8
    jak przepływka to po prostu ją odłącz jak odpali i bd chodził tak jak mówisz to masz powód chyba że bd miał problem z rozruchem a chodzić bd z twoją pomocą i bd świrował to obstawiał bym przepustnice
  3. Wojtek1995 odpowiedział(a) na Naziom temat w 1.8
    w lato u mnie też się włącza ale wystary dwa razy delikatnie musnąć pedał gazu i się wyłącza w zime dłużej normalnie
  4. Wojtek1995 odpowiedział(a) na piocio83 temat w 1.8
    to zmień ten czujnik to zobaczysz jak szybko ci pompa zasyfi opiłkami cały silnik sam przerabiałem poniżej 0,8 bara to pompa stoi frezuje już obudowe i się zacina dla tego zapala się kontrolka jak utrzymasz obroty wysoko to zgaśnie czyli jak już zaczyna się coś dziać od razu wymieniaj to nie samochód 30letni gdzie wystarczy 0.3 bara na jałowym, moja się ostatnio dowiedziałem że na początku gdy silnik się rozgrzał miała 1,2 na wolnych po godzinie zaczeło spadać
  5. Wojtek1995 odpowiedział(a) na Wojtek1995 temat w Audi A4 B5
    z góry dzięki ale już poszło auto w świat Ale jak byś mógł to napisz bo pewnie nie jestem sam który jest w tym zielony na tym forum i komuś się przyda komuś kto chce kupić samochód z automatem
  6. A to stukanie to od odmy ? bo mi jakiś wąż pod kolektorem ssącym ciągle wypycha opaske i się poci
  7. Kiedyś znajomy miał tak w maździe tylko wmiare szybko ogarną bo już ledwo co jechał na benie zalalismy do pełna przepał przez cala noc i wszystko wróciło do normy nie jestem zwolenikiem gazu bo gaz jest do kuchenek
  8. Wojtek1995 odpowiedział(a) na jurekm43 temat w Audi A4 B5
    a sprawdź felge czy nie jest porysowana od środka
  9. Wojtek1995 opublikował(a) temat w Audi A4 B5
    Witam chciał bym się dowiedzieć coś o skrzyni tiptronic a szczególnie jakie wady ma ta skrzynia co się może popsuć i na co zwrócić uwagę oprócz rutynowej dynamicznej wymianie oleju z filtrem ponieważ mam okazje kupic audi a6 c5 2.4 za grosze jedynie ta skrzynia mnie martwi bo nigdy nikt u mie w rodzinie nie miał skrzyni automatycznej .
  10. a kontrolka oleju zapala się ?
  11. ja tak miałem , powodem było odłamanie kawałka gniazda w przepustnicy
  12. Wojtek1995 odpowiedział(a) na Bizkitway3 temat w 1.8
    Pewnie liche paliwo
  13. a sprawdzałeś dolot , przepustnice ? spróbuj jeszcze dotknąć filtr oleju czy nie jest mokry , może jakaś opaska popuściła i poci się na jakimś wężu jak dzisiaj mi możliwości jest dużo
  14. ale cala do wymiany czy coś w niej nie tak ?
  15. no właśnie z tyłu w drzwiach znalazłem w futrynie jak w b4 wczyściłem po sprawdzałem kable i trochę lepiej chodzi a z przodu nie moge go zlokalizowac najgorsze jest to że to w praktycznie każdych drzwiach jest ten problem a od kierowcy to już wgl nie reaguje
  16. a co zrobić jak lampki zapaląją się po otworzeniu drzwi pod danym kontem ?
  17. Wojtek1995 odpowiedział(a) na >adamo< temat w 1.8
    co do Oil Catch Tank to czemu twierdzisz że olej bd zamarzał ? jak by miał zamarnząć to by zamarzł nawet w misce olejowej .
  18. Wojtek1995 odpowiedział(a) na k232 temat w 1.8
    miałem 3 elektrodowe ładnie chodził ale na 2 jakoś lepiej się wkręca na obroty w sklepie z częsciami jak powiedziałem audi a4 1.8 adr 94r z poprawka na 95 bo w bazie mają od 95 r widniały 3 i 2 elektrodowe więc powiedziałem że z górnej półki takie jakie mają być wtedy wyciągną jakąś książke czy to katalog i były tylko 2 elektrodowe
  19. Wojtek1995 odpowiedział(a) na k232 temat w 1.8
    Nie wiem czemu w serwisie bosch przypisane do 1.8adr były 2 elektrodowe a nie 3
  20. jak by był to czujnik oleju to by prawdopodobnie nie gasła i pewnie by leciał ci olej z niego chyba że coś z przewodem . Co do ciśnienia to zmierzysz normalnie i nie ważne czy to stary silnik czy nowy ciśnienie nie powinno drastycznie spadać chyba że silnik to już złom u mnie dopierdo po godzinie podobnoć spadło na biegu jałowym na wolnych obrotach do 0,3bar niby dobrze w podręczniku ale w praktyce pompa była już zajechana tryby wniej 1mm szlifowały obudowe ( jakie ciśnienie było podczas pomiaru zanim zaczeło spadać nie powiem bo nie pamiętam ) jeszcze może być i też bardzo prawdopodobne zapchany smok... ja za pompe zapłaciłem 490 zł za wymiane chcieli mie skasować od 200 do ponad 500 za samą robociznę wyszło jak wszysło i nic nie zapłaciłem
  21. Wojtek1995 odpowiedział(a) na >adamo< temat w 1.8
    trochę się mylisz bo pierwsze a8 d2 4.2 często wywalają olej do wydechu nawet po gruntownym remoncie silnika a turbiny tam nie ma i często widzę jak czyszczą odmy niby to pomaga i zaraz powiesz że spala olej a tu o dziwo wywala mechanikiem nie jestem nie opisze ci w jaki sposób to się dzieje czy na wskutek ciśnienia czy podciśnienia ale wszystko jest możliwe a tego co mi mechanik powiedział ci w 100% nie przekaże bo ludzi mądrych jest na pęczki po 2 nie jestem w stanie.
  22. Wojtek1995 odpowiedział(a) na >adamo< temat w 1.8
    ja mam silnik 1,8 adr 2 silnik mam 1.6 tylko nie wiem jakiego oznaczenia .odmy są identyczne jak i przepustnica i inne duperele . rozmawiałem z mechanikiem o tym przy wymianie przepustnicy powiedział że odma potrafi wywalić do układu dolotowego olej chociaż niby bardzo żadko spotykane zjawisko bo najczęściej pcha do wydechowego .. chociaż przed wymianą oleju potrafił mi śorbnąć na 200 km ok pół szklanki oleju po wymianie przez ok 3500km nie wzioł nic może i że jeździłem nie przekraczająć 4,5 tyś/ obrotów i tak się zastanawiałem aż w końcu postanowiłem to sprawdzić wyczyściłem dolot i pojechałem okazało się że gdy wkręce auto do ok 5000 tyś kaszlnie tym olejem do dolotu ale nie dużo
  23. Wojtek1995 odpowiedział(a) na >adamo< temat w 1.8
    Właśnie mam ten sam problem tylko olej dociera za przepustnice tylko dość dziwny objaw że wywala do dolotu a nie do wydechu jak najczęściej się słyszy .. mam drugą tylko nie zabardzo chcę ją rozkręcać żeby miec w razie czarnej godziny
  24. jeśli chodzi o abs to kiedyś miałem taką sytuację iż podczas hamowania przy małych prędkościach czułem bicie identyczne jak abs kontrolka się nie zapalała okazało się że wyskoczyła sprężyna z zacisku i podczas hamowania zacisk dociskany był do felgi
  25. nie no mam zawód leśnika a siedzę na tokarni póki stażu w lesie nie odbędę a potem już do szwecji i mogę się bawić co do kasy to nie narzekam kiedyś myślałem że tankowanie samochodu liczy się z kosztami i wgl na początku zwalałem ten obowiązek na sytuacje materialną ale od pół roku jestem zdania że na paliwo zawsze są pieniądze czy pali 5 litr czy 14litr a jak wiemy części drogie i wgl ale jak się dba oszczędza nie katuje to samochód przestaje być skarbonką podam sytuację swojego taty ma golfa 3 fakt taki iż przed rdzą się nie uchowa ale silnik ma już 600tyś przebiegu jak nie więcej przez ostatnie dwa-trzy lata nabił 400tyś i jedyne co wymienił to sprzęgło prócz wiadomo rozrządu i oleju i nic nie puka i nie stuka nie przerywa jak na benzynę to sam patrze na to z wielkimi oczami ale dba oto by silnik miał dobre warunki pracy... tak że jedyne czego się boje to kupna 2,7 te dwie turbiny chyba że bym miał podczas kupna pewność że są w idealnym stanie bo tak to wiem iż te silniki gdy są zadbane to wcale drogie w utrzymaniu nie są a jak pójdą turbiny to będzie stało z 3 miechy póki ich nie naprawie

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.