Treść opublikowana przez Wojtek1995
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
prędzej bym obstawiał coś z przeniesieniem napędu mam a kurat łożysko na wylocie i jeszcze gorzej jest -,- jest kwestia jeszcze wysprzęglików i synchornizatorów bo o chamowaniu silnikiem mogę zapomnieć
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
tu nie chodzi o wypadanie zapłonu tylko szarpanie przy jeździe na 1,2
-
Jak szybko i tanio podwyszyć zawieszenie ?
Nie wiem nie przyglądałem się wydaje mi się że to jest kwestia amortyzatorów i wagi silnika bo co do zawieszenia z przodu to nie widziałem różnicy w kwesti wachaczy i na ulicy
-
Jak szybko i tanio podwyszyć zawieszenie ?
nie no z tym że diesel to nie ma znaczenia ale że avat to chyba już ma dzisaj przeliczyłem wszystko i taniej wychodzi kupić jakiś stary czołg np golfa 2 i go katować po lesie bo tu dochodzą wachacze i obawiam się tego że po przeróbce szybko wylecą jak i drążki a koplet kosztuje tyle co stary czołg na kata tak że z góry dzięki jak przyjdzie mi pracować w bardziej łagodniejszych warunkach z chęcią wrócę do tematu
-
Po otwarciu drzwi nie zapala się lampka
Najlepszy do konserwacji bd jakiś smar grafitowy czy miedziany może stwarzać problemy smar w areozolu powinien dać radę ale musi być b.dobrej jakości dedykowany może byc do kitu
-
Jak szybko i tanio podwyszyć zawieszenie ?
no allroad miał dzisiaj małe problemy z wysokością ale dawał rade . jak skłonie się do wymiany to dam znać
-
Jak szybko i tanio podwyszyć zawieszenie ?
I jak myślisz ile zyskam ? 3cm jeszcze myślałem o specjalnych tulejkach pod kielichy bo jestem wstanie je zlecić
-
Jak szybko i tanio podwyszyć zawieszenie ?
Witam moje pytanko jak szybko i tanim kosztem podwyszyć moją audiczke jak wszyscy chcą w glebe a ja z konieczność musze od gleby się oddalić z powodu pracy
-
Jak szybko i tanio podwyszyć zawieszenie ?
Witam moje pytanko jak szybko i tanim kosztem podwyszyć moją audiczke jak wszyscy chcą w glebe a ja z konieczność musze od gleby się oddalić z powodu pracy
-
[ADR] Czerwona kontrolka oleju :/
Tak olej to konieczność opisałem ci już dla czego lepiej dołożyć niż potem żałować
-
[ADR] Czerwona kontrolka oleju :/
Lepiej wymienić bo kij wie co się dzieje w pompie jak pompa siada znaczy że te dwa tryby najczęściej frezują obudowe sam zobaczysz po rozkręceniu że bd z niej wylatywać metalowe opiłki . co do czyszczenia miski to lepiej im przypomnieć albo nalepić kartkę na czole bo czasami im się nie chce mimo że porządnie pracują dobrze zrobić nie znaczy żetelnie zrobić tylko musze zwrócić ci uwagę że przyczyną zapalania się kontrolki może być też smok tak że nie wiem co zrobisz ale na twoim miejscu wymienił bym tą pompe dla świętego spokoju powinna dać rade +120kkm. Nie szkodzi że się do mechaniki nie pchasz ja też nie ale od czegoś trzeba zacząć pompy akurat sam nie wymieniałem bo mechanik mi nie pozwolił ale z ciekawości obserwowałem i najelpiej weź starą ,rozkreć , sam zobaczysz jak to chodzi i wgl ja robie tak cały czas
-
Przepustnica powietrza
Wszystko może ale tam są tylko plastikowe tryby i potencjometry zalane olejem czy samrem nie pamiętam a tych już nie wymienisz bo to bardzo wrażliwe rzeczy na kurz wilgoć i pył
-
[ADR] Czerwona kontrolka oleju :/
jeśli olej jest nie ubywa , nowy czujnik no to tylko pompa można jeszcze spróbować wyczyścić smok ale po ponad 9 miesiącach jak by tak jeździł to smok by już dawno się zalepił i paliła by się cały czas a tu zapewne nie zwróciłeś uwagi na to że jak obroty spadają poniżej jakiś obrotów kontrolka się zapala czyli pompa nie daje rady pompować a jak przytrzymasz po wyżej jakiś obrotów z gaśnie jak wymienisz pompe to poproś o starą i ją rozkręć 4-5 śrub i sam zobaczysz czemu się zapalała tylko radzę wyszyścić porządnie miche
-
Olej w zbiorniku płynu chłodniczeho
a chłodniczka oleju czym jest chłodzona ?
-
Przepustnica powietrza
Tego lepiej nie rozkręcaj wyczyść przepustnice a plastiku nie odkręcaj za duże ryzyko że jak otworzysz dostanie się syf a po drugie duże ryzyko że uszkodzisz uszczelkę a kupić się jej nieda
-
Olej w zbiorniku płynu chłodniczeho
Najprawdopodobniej uszczelka a kopci ?
-
[ADR] Czerwona kontrolka oleju :/
No chyba nie poważny jesteś oczywiście nowa
- [ADR] Czerwona kontrolka oleju :/
-
1,8 20v Dławi się
przepustnica chociaż nie wiem jak z tym potencjometrem bo u mnie jest linka ale jak by był potencjometr to byś na kompie sprawdził a spróbuj rozebrać cały dolot do przepustnicy wyczyść łącznie z przypływką i sprawdź czy jest szczelny i ile oleju w przepustnicy na oko
-
Kontrolka oleju ADR
Powolny obchód miasta nocą panie, nie zawsze trzeba mieć pedał wciśnięty na maxa no nie ale na 5 to już bym wolał na luzie i pchać bez przesady ani to się nie opłaca a ni nic za na pinaczem jest tylko krucieć od wody chyba a czujnik nie jest w bloku ?
-
Optymalna prędkość jazdy / obroty silnika w ADR
powiem tak wszystko zależy od warunków czy hamujesz często jak się poruszasz jak trzyma się prędkość 120-130 spali 7-8 nawet mniej ,chociaż wracając z wakacji 315km wyszło mi 7,6l/100 średnia 140-150 + klima cały bagażnik 3 osoby obr 4000 + tylko że pusta droga 0 ciężarówek bez hamowania itp itd nie jak to na typowych drogach pomieście sam zauważyłem ostatnio że mniej pali jak poruszam się na 3 niż na 4 tak od 1800 do 2500 pomieście gorzej wygląda jak jest 5 osób i cały bagażnik wtedy już 8-9l/100
-
Kontrolka oleju ADR
kto normalny jeździ 30-40km/h na 5 czujnik raczej nie pierwsze co bym zrobił to zaglądnął pod miche i wyczyścił smok po czyszczeniu sprawdził ciśnienie pompa pewnie słabe ciśnienie daje i nie domaga przy dużym obciążeniu a kontrolka gaśnie pewnie po ruszeniu albo jak obroty bd pow 1tyś szukuje się wymiana pompy ale z tym bym poczekał puki nie sprawdzisz ciśnienia po wyczyszczeniu
-
Pytanie odnosnie ssania
w lecie to nie miałem problemu teraz mi chyba nadodatek rozrusznik zamarza bo nie odbija od koła
-
Pytanie odnosnie ssania
a też tobie przy minusowej temp długo się rozgrzewał ? nadodatek nie wiem czy przypadkiem mi termostat nie szwankuję bo dzisiaj jak jechałem do pracy rozgrzał się do 90 przegoniłem go kawałek jakieś z 3 km po czym zwalniałem i nagle spadła do 70 po czym powoli pieła się do góry, w tamtym roku też tak miałem jakoś na początku zimy gdy jechałem do szkoły po jakiś 20 km po tem już nie spadało
-
Pytanie odnosnie ssania
no chyba że masz turbine no to rozumiem ale to jest wolnossąca jednostka umnie dopiero po 2 min się wyłączyło ale było -2 + nawiew i skrobanko