Treść opublikowana przez viechooo
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Ma ktoś może numer tego nowego bagnetu ?
-
Opóźnione spadanie obrotów po naciśnięciu sprzęgła w Audi A4 B6 2.0
I jak spadanie obrotów?
-
Opóźnione spadanie obrotów po naciśnięciu sprzęgła w Audi A4 B6 2.0
Mówisz o sondzie regulacyjnej tej pierwszej czy diagnostycznej drugiej? I jak to możliwe że sonda odłączona i sterownik widzi że wszystko ok?
-
cisnienie na cylindrach w alt
Dokładnie.
-
cisnienie na cylindrach w alt
Od 10 do 13 , przy czym 7 bar to minimum.
-
Stukanie w silniku pod obciążeniem
Przy jakim przebiegu poleciał Ci kat? Jeśli faktycznie kawałki gdzieś by latały to mogło by to tak brzmieć.
-
Stukanie w silniku pod obciążeniem
Ktoś coś ruszył w temacie? U mnie bardzo podobny dźwięk, jakby grzechotanie, praktycznie równo od 2k obrotów i tylko pod obciążeniem. Może oberwany katalizator? Zauważyłem jeszcze, że na zimnym jest to bardziej słychać, na ciepłym trzeba mocno się wsłuchać.
-
Olej pod kolektorem ssącym
Kamil, widzę że masz trochę wiedzy, myślałem, że dojrzysz w moim wpisie ironię. Po prostu dla mnie to pytanie jest bez sensu bo całe powietrze trafiając do silnika przechodzi przez przepustnice i kolektor wiec jeśli na przepustnice trafia zaolejone powietrze to logiczne jest, że do kolektora i silnika również.
-
Olej pod kolektorem ssącym
Hmm... Czy przepustnica ma jakiś związek z kolektorem ssącym ? Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać. Polecam jakiś podręcznik o silnikach spalinowych.
-
Podstawowa diagnostyka i informacje A4 B6/B7 2.0 ALT
I jeśli reszta odmy jest cała to to wystarcza i nie idzie olej w dolot ? Z czym ta gruszka jest inna? U mnie ciągle olej w dolocie i przepustnicy... Odma cała ale gruszka stara.
-
Podstawowa diagnostyka i informacje A4 B6/B7 2.0 ALT
Czy ten poprawiony zawór odpowietrzania o którym wspomniałeś 06B103235Q bez problemu podchodzi do pokrywy w ALT?
-
Idzie mocno na bogato w fazie nagrzewania silnika
Pytanie z innej beczki. Czy auto wtedy chodzi już na LPG ?
-
Jaki Wosk na zimę ?
Można dostać taki zestaw za 300 zł ?
-
Słabe światła mijania rozwiązanie
Zwykła żarówka H7, z tym, że autko jedno z pierwszy 2001 r.
-
Słabe światła mijania rozwiązanie
Panowie, którzy tylko czyściliście soczewki. Może ktoś wrzucić zdjęcie w jakim stanie po tylu latach jest odbłyśnik ? Jego też da się trochę wyczyścić ? Zamierzam się zabrać za ogarnięcie swoich lamp ale nie wiem czy przygotować się od razu na dłuższy postój auta i regenerację odbłyśników.
-
Jaka powinna być wartość podciśnienia w kolektorze ssącym
Panowie, dwa różne pojęcia. Ciśnienie w kolektorze czy podciśnienie ? Ciśnienie absolutne(bezwzględne) na biegu jałowym powinno wynosić około 300 mbar, jeśli będziecie mierzyć to vakuometrem, który normalnie wskazuje 0 bar wtedy zmierzycie podciśnienie czyli ciśnienie względem atmosferycznego tj. ok. -0,7 bar.
-
Cena naprawy zatartej sprężarki klimatyzacji
Prawda jest taka, że po zatarciu sprężarki i zasyfieniu opiłkami układu prędzej czy później sprężarka zatrze się na nowo. Chyba, że wymieni się cały układ, no może prócz przewodów. Ani parownika ani skraplacza w żaden sposób nie da się stu procentowo wypłukać, ze względu na budowę tych elementów. Są tam systemy kanalików i choćby tydzień płukał to wszystkiego nie wypłuka bo czy to ciecz czy gaz zawsze będzie szedł łatwiejszą dla niego drogą. Żadne kosmiczne technologie, żadne maszyny nie są w stanie tego wypłukać bo fizycznie jest to niemożliwe.