Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

szadziorek

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez szadziorek

  1. szadziorek odpowiedział(a) na Seba_LDZ temat w Łódzkie
    A co potrzebujesz?
  2. szadziorek odpowiedział(a) na szadziorek temat w 1.8T
    A tego nie wiem.
  3. szadziorek odpowiedział(a) na szadziorek temat w 1.8T
    Chyba tak, korbowód od strony rozrządu.
  4. szadziorek odpowiedział(a) na szadziorek temat w 1.8T
    Silnik już w autku śmiga Szkoda, że wcześniej nie wiedziałem, silnik ściągałem z pod jeleniej góry... Swoją drogą, może ktoś mi powie, jakim cudem panewki jednego korbowodu były wręcz zmielone (około 0,3 mm grubości miały), a reszta wyglądały normalnie(normalne zużycie)? Wczoraj jak rozebrałem stary silnik to mnie niezłe zdziwienie złapało jak to zobaczyłem.
  5. Odłącz wąż idący od IC do przepustki, jeśli będzie on w środku tłusty od oleju, to Ci turbo puszcza olej, a jeśli nie no to remont/swap silnika.
  6. Błędy skasowałem, po przejechaniu 30 km na benzynie wyskoczyły te same błędy, ale o jeden mniej: KODY BŁĘDÓW - Silnik Data 15.06.2014 Godzina 13:35:15 8D0907557 1,8l R4/5VT MOTR HS D05 16518 Sonda lambda brak zmian napięcia (strona 1 czujnik 1) brak osprzętu / nie związany ze sprzętem 16505 Czujnik położenia przepustnicy zakres/możliwości brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY 16989 Uszkodzenie pamięci wewnętrznej ROM sterownika brak osprzętu / nie związany ze sprzętem Wygląda na to, że muszę szukać sterownika na podmianę. Edit: Co do gazu, to ewidentnie muszę wyregulować, po krótkiej zabawie przy regulacji wtrysków (wiem, wiem, nie powinienem tego sam robić), silnik na gazie pracuje tak jak powinien, znikł spadek mocy, obroty na biegu jałowym są takie jak powinny i nie skaczą jak z ADHD . Natomiast dalej nie mam pojęcia skąd te błędy się biorą. Ma ktoś jakieś pomysły?
  7. No właśnie tego nie sprawdziłem, jutro obadam. Dodam, że poprzedni silnik na tej instalacji (dopóki się nie rozsypał) chodził bez większych problemów.
  8. Witam, Dzisiaj odebrałem samochód po wymianie silnika. Na benzynie chodzi bez zarzutu, ale na gazie są problemy. Silnik co chwilę traci moc, na biegu jałowym obroty skaczą od 400 do 1000 obr/min. Myślałem, że to po prostu instalacja wymaga regulacji, ale na wszelki wypadek podpiąłem vaga, oto efekt: KODY BŁĘDÓW - Silnik Data 14.06.2014 Godzina 18:42:07 8D0907557 1,8l R4/5VT MOTR HS D05 16505Czujnik położenia przepustnicy zakres/możliwości brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY 16989Uszkodzenie pamięci wewnętrznej ROM sterownika brak osprzętu / nie związany ze sprzętem 16515Sonda lambda niskie napięcie (strona 1 czujnik 1) brak osprzętu / nie związany ze sprzętem 17978Moduł sterujący zablokowany brak osprzętu / nie związany ze sprzętem Czy to oznacza, że padła cała elektryka silnika?
  9. szadziorek odpowiedział(a) na szadziorek temat w 1.8T
    Silnik rozebrany i... się zastanawiam jakim cudem gasła kontrolka od smarowania. Panewek to już prawie w ogóle nie było. Nie opłaca się go remontować, wiec audi czeka transplantacja serca.
  10. szadziorek odpowiedział(a) na szadziorek temat w 1.8T
    Dodam ze stało się to nagle. Czyli szykuje się generalka... Ktoś miał może podobny problem? Jakieś pomysły jak to zdiagnozować?
  11. szadziorek opublikował(a) temat w 1.8T
    Witam, Audi zakupiłem 2 tygodnie temu, przejechałem 1000 km bez żadnego problemu, aż tu nagle... Sprawa wygląda następująco, po dodaniu gazu i puszczeniu, w trakcie spadania obrotów słychać głośne stukanie dochodzące z wewnątrz silnika. Słychać na filmiku, najgłośniej w 10 sekundzie: Pierwsze podejrzenie padło na popychacze zaworów. Zdjąłem pokrywę zaworów, tam wszystko sztywne, wszystkie popychacze mają taki sam opór. Poziom oleju tez w normie, niestety nie mam narazie jak sprawdzic cisnienia oleju, ale w tygodniu postaram się to ogarnąć. Dodam ze klekot jest zarówno na zimnym jak i ciepłym silniku. Jakieś pomysły?
  12. Witam wszystkich serdecznie, Mam na imię Przemek. Swoją audiczkę posiadam od dwóch tygodni. Jest to A4 B5 1.8T (AEB) Quattro z 95 roku. Pozdrawiam! ;D

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.