Treść opublikowana przez szadziorek
-
Spociki Łódzkie
A co potrzebujesz?
-
Stukanie w silniku
A tego nie wiem.
-
Stukanie w silniku
Chyba tak, korbowód od strony rozrządu.
-
Stukanie w silniku
Silnik już w autku śmiga Szkoda, że wcześniej nie wiedziałem, silnik ściągałem z pod jeleniej góry... Swoją drogą, może ktoś mi powie, jakim cudem panewki jednego korbowodu były wręcz zmielone (około 0,3 mm grubości miały), a reszta wyglądały normalnie(normalne zużycie)? Wczoraj jak rozebrałem stary silnik to mnie niezłe zdziwienie złapało jak to zobaczyłem.
-
Dymi po rozgrzaniu.
Odłącz wąż idący od IC do przepustki, jeśli będzie on w środku tłusty od oleju, to Ci turbo puszcza olej, a jeśli nie no to remont/swap silnika.
-
Problem z pracą silnika na gazie
Błędy skasowałem, po przejechaniu 30 km na benzynie wyskoczyły te same błędy, ale o jeden mniej: KODY BŁĘDÓW - Silnik Data 15.06.2014 Godzina 13:35:15 8D0907557 1,8l R4/5VT MOTR HS D05 16518 Sonda lambda brak zmian napięcia (strona 1 czujnik 1) brak osprzętu / nie związany ze sprzętem 16505 Czujnik położenia przepustnicy zakres/możliwości brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY 16989 Uszkodzenie pamięci wewnętrznej ROM sterownika brak osprzętu / nie związany ze sprzętem Wygląda na to, że muszę szukać sterownika na podmianę. Edit: Co do gazu, to ewidentnie muszę wyregulować, po krótkiej zabawie przy regulacji wtrysków (wiem, wiem, nie powinienem tego sam robić), silnik na gazie pracuje tak jak powinien, znikł spadek mocy, obroty na biegu jałowym są takie jak powinny i nie skaczą jak z ADHD . Natomiast dalej nie mam pojęcia skąd te błędy się biorą. Ma ktoś jakieś pomysły?
-
Problem z pracą silnika na gazie
No właśnie tego nie sprawdziłem, jutro obadam. Dodam, że poprzedni silnik na tej instalacji (dopóki się nie rozsypał) chodził bez większych problemów.
-
Problem z pracą silnika na gazie
Witam, Dzisiaj odebrałem samochód po wymianie silnika. Na benzynie chodzi bez zarzutu, ale na gazie są problemy. Silnik co chwilę traci moc, na biegu jałowym obroty skaczą od 400 do 1000 obr/min. Myślałem, że to po prostu instalacja wymaga regulacji, ale na wszelki wypadek podpiąłem vaga, oto efekt: KODY BŁĘDÓW - Silnik Data 14.06.2014 Godzina 18:42:07 8D0907557 1,8l R4/5VT MOTR HS D05 16505Czujnik położenia przepustnicy zakres/możliwości brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY 16989Uszkodzenie pamięci wewnętrznej ROM sterownika brak osprzętu / nie związany ze sprzętem 16515Sonda lambda niskie napięcie (strona 1 czujnik 1) brak osprzętu / nie związany ze sprzętem 17978Moduł sterujący zablokowany brak osprzętu / nie związany ze sprzętem Czy to oznacza, że padła cała elektryka silnika?
-
Stukanie w silniku
Silnik rozebrany i... się zastanawiam jakim cudem gasła kontrolka od smarowania. Panewek to już prawie w ogóle nie było. Nie opłaca się go remontować, wiec audi czeka transplantacja serca.
-
Stukanie w silniku
Dodam ze stało się to nagle. Czyli szykuje się generalka... Ktoś miał może podobny problem? Jakieś pomysły jak to zdiagnozować?
-
Stukanie w silniku
Witam, Audi zakupiłem 2 tygodnie temu, przejechałem 1000 km bez żadnego problemu, aż tu nagle... Sprawa wygląda następująco, po dodaniu gazu i puszczeniu, w trakcie spadania obrotów słychać głośne stukanie dochodzące z wewnątrz silnika. Słychać na filmiku, najgłośniej w 10 sekundzie: Pierwsze podejrzenie padło na popychacze zaworów. Zdjąłem pokrywę zaworów, tam wszystko sztywne, wszystkie popychacze mają taki sam opór. Poziom oleju tez w normie, niestety nie mam narazie jak sprawdzic cisnienia oleju, ale w tygodniu postaram się to ogarnąć. Dodam ze klekot jest zarówno na zimnym jak i ciepłym silniku. Jakieś pomysły?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich serdecznie, Mam na imię Przemek. Swoją audiczkę posiadam od dwóch tygodni. Jest to A4 B5 1.8T (AEB) Quattro z 95 roku. Pozdrawiam! ;D