Treść opublikowana przez bartek1561
-
Traci moc i szarpie na wolnych obrotach
to mu zes doradzil
-
Co myślicie o gazie do 2.4
Mojej mamy 2.4 pali 12 l w miescie w trasie naj mniej 10l przy predkosci 150-170 zwykle 1.8 i quatro to grzech.
-
Wymiana silnika
Darek z Marcelina... na poczatku myslalem ze ma pojecie ale widac ze nie ma bo kto by zalal 15w40 2.4 silnik?? tylko debil i wogole ta jego bajera masakra wciska kit za kitem i bierze czesci z lipowej od kolegi ze szrotu i wciska gow... u niego to ja roczna pensje zostawilem nie ktorych ludzi. pociągnij go tak jak wyżej Ci pisałem do odpowiedzialności cywilnej, zażądaj na piśmie zwrotu kasy a jak nie odda to sąd. Ja bym nie podarował tak by bylo ale niestety mieszkamy w Belgii i nie mamy czasu no i szkoda pieniedzy na przejazdy.
-
wysoka temperatura
Nie wiem autko smiga prawie dwa lata i nie ma problemow, to powiedz co zrobiles nic ci nie zaszkodzi sie podzielic
-
wysoka temperatura
co jest normalne?? Mam już trzecia bpiątke w swojej kadencji i żadna nie grzała sie do 110C. ze sprawnym układem chłodzenia płyn może osiągnąć temp. 93C i ani stopia więcej w Moim ADR jak temp miała 99C to uszkodzony był termostat. W obecnym 1.8 T mam termostat włozony od diesla ale ma takie same numery i temp otwarcia co 1.8 a jest o połowe tańszy . mowa o termostacie WAHLERA który do 1.8T kosztuje 80zł a ten co kupiłem niby od diesla kosztował mnie 35zł. silnik osiąga temp 92C w korku a podczas jazdy waha sie w granicach 88-92C. Mi chodzi o silnik 2.4 a nie 1.6 czy tam 1.8t, czytalem bardzo duzo na forum o temp, wiec wydaje mi sie ze nikt byle czego nie pisal na tym forum. Oczywiscie w 1.6 ta temp jest za duza ale uwierz mi ze na klimatroniku pokazuje nie raz 101 czy tam w upalne dni 110 a na zegarach jest 90.
-
Awaria
jesli naprawa wyjdzie wiecej niz warty silnik to kupuj inny lub sprzedaj i kup sobie cos po lifcie jesli masz kasy troche odlozonej
-
wysoka temperatura
witrak elekrtyczny wlancza sie gdy wlaczysz klime.
-
Dziwny odgłos silnika 1.6 (LPG)
teraz dziala, ale ja nie wiem co to moze byc. Oby ktos pomogl.
-
Dziwny odgłos silnika 1.6 (LPG)
filma nie da sie otworzyc
-
wysoka temperatura
ogolnie jesli grzeje sie do 109 stopni na klimatroniku i nie wchodzi wyzej to nic sie nie stanie, u mojej mamy w 2.4 grzeje sie nawet do 110 stopni na klimatroniku a na zegarach 90 pokazuje i to jest normalne.
-
Audi a4 b5 96r przerywanie podczas dodawania gazu
moze tez byc palec czy jakos tak wypalony kiedys w 1.6 wlasnie po wymianach swiec i kabli bylo tak samo i okazalo sie ze tam w srodku gdzie kable wychodza jest wypalony nie pamietam jak to sie nazywa dokladnie i to wymienilismy i bylo ok.
-
wysoka temperatura
Tak czujnik tez trzeba pewnie wymienic ale moze tylko wystarczy odpowietrzyc porządnie http://4.bp.blogspot.com/-R1UdH9qEFv0/TjVR7uuWy1I/AAAAAAAAAF0/qr13D7cU4fI/s1600/Zdj%25C4%2599cie0208.jpg patrz na to zdj tam bd czarne rurki podpiete do nagrzewniczki prawa rurke z mala dziurka delikatnie suwasz i czekach az powietrze ucieknie, powinna woda leciec taka mala fontanna, a ogrzewanie dziala dobrze? bo wsumie jak ogrzewanie jest to pewnie jest odpowietrzone ale zawsze mozna sprawdzic.
-
wysoka temperatura
U mojej mamy w audi tylko ze 2.4 tez sie grzala w serwisie audi w belgii powiedzieli ze uszczelka pod glowica, mechanik w polsce stwierdzil pompe wody a okazalo sie ze chlodnica sie zatkała, sprwdziles te odpowietrzenie ?
-
wysoka temperatura
bo na klimatroniku mozna sprawdzic dokladna temp cieczy, kanal 49 pokazuje temp. tu masz jak to wlaczyc tak samo sie wylancza A drugie co mi przychodzi na mysl to moze zle odpowietrzony uklad chlodzenia.
-
Wymiana silnika
Darek z Marcelina... na poczatku myslalem ze ma pojecie ale widac ze nie ma bo kto by zalal 15w40 2.4 silnik?? tylko debil i wogole ta jego bajera masakra wciska kit za kitem i bierze czesci z lipowej od kolegi ze szrotu i wciska gow... u niego to ja roczna pensje zostawilem nie ktorych ludzi.
-
wysoka temperatura
masz moze klimatronika??
-
Temperatura płynu chłodniczego
jakies czy mierzyłeś te 7 km ? bo np 5 km a 7 to juz roznica ale mysle ze jak ci sie rozgrzeje i leci gorace wrecz parzace powietrze to nie masz co sie przejmowac
-
Błąd na klimatroniku - co to?
Kolego rozwiazales moze ten problem? bo u mnie po wymianie rozrzadu wyswietla sie 5.2 czy 5.3 teraz nie pamietam dokladnie.
-
Błąd przepustnicy i przepływki prosze o pomoc :)
Auto mojej mamy b5 97 r 2.4 AJG 163km pb+lpg, bledy takie sa moja mama podala mi tak przez telefon bo byli u znajomego ktory ma kompa i wywalilo takie bledy dokladnie jak one brzmią to nie wiem bo mnie przy tym nie bylo i cos tam mi mowila ze jeszcze jakas mieszanka jest zbyt uboga tylko nie pamieta czy powietrze czy paliwo co zrobic to tylko kobieta. A ja posiadam takie auto jak mam w profilu no i nie stety tutaj u nas nikt nie ma takiego samochodu bo kazdy jezdzi 2005+ rocznikami Czytalem na innym forum ze to 99% przepływomierz bedzie walniety tylko dziwi mnie błąd od przepustnicy. Wymiana przeplywomierza nic nie pomogla:( Wymiana przewodow pomogla, moze komus sie przyda.
-
Pożeracz oleju
tak czy siak masz na wtryskach czyli sekwencja i bd pasowalo do 1.8
-
Pożeracz oleju
Dokladnie zrobisz kapitalke i po 3-4 tys km znow bd sie sypal lepiej uzbierac na drugi silnik ale kupic pewny nie pierwszy lepszy.
-
Wymiana silnika
Mechanik w Marcelinie kolo Szczecinka.
-
Audi z niemczech, pytania.
normalne ze 1.6 cisnie nawet 195 i to na gazie tyle jechalem. Gume tez z miejsca palila bez problemu wiec nie masz co sie martwic. A co do spalania to gazu palila 10-12 litrow w trymie mieszanym tyle samo pali 2.4 . A i tez dodam ze te audi 1.6 ktorym jezdzile to bym z 95 rok.
-
Szarpie na zimnym
moze sprzeglo sie konczy, duzo przyczyn moze byc szkoda ze bledow nie ma. Sprawdź cisnienie oleju na cylindrach najpierw powinno byc 11.5-12.5.
-
Wymiana silnika
Dzis sprawdzilismy cisnienie glowica od strony pasazera 7.5 bar a od kierowcy 8.5 bar :/ katastrofa normalnie.