Treść opublikowana przez mefjiu
-
Rejestracja auta z Copart UK- prośba o pomoc
Auto jest z silnikiem 3.0 i wg Eurotaxu wartość europejczyka jego wartość zaczyna się od ok. 12.300zł, więc raczej warto się pobawić...
-
Rejestracja auta z Copart UK- prośba o pomoc
Rozumiem. A jak na fakturze mam wpisaną wartość auta, za jaką samochód kupiłem, to nie będę od tej wartości robił opłat?
-
Rejestracja auta z Copart UK- prośba o pomoc
A jak zamiast umowy mam fakturę?
-
Rejestracja auta z Copart UK- prośba o pomoc
Witam Sprowadziłem sobie auto z Copart z Wielkiej Brytanii. Auto idzie do przekładki i będę rejestrował. Teraz mam pytanie... Auto ma V5C (prócz kawałka ze zgłoszeniem zbycia) i mam kopię "faktury" z Coparta na swoje nazwisko. Czy na tej podstawie zarejestruję auto czy muszę wyrobić V5C na swoje nazwisko? Druga sprawa... Mam w/w "fakturę" na znacznie niższą wartość auta, niż rynkowa wartość takiego samego europejczyka w PL- od czego będę płacił akcyzę? Z góry dziękuję za pomoc.
-
Złomowanie auta bez rejestrowania
To już wszystko wiem. Dzięki wielkie za pomoc, bo ciemny byłem w tym temacie
-
Złomowanie auta bez rejestrowania
A właśnie... A co z ubezpieczeniem? Załóżmy, że auto kupuję dziś, a w poniedziałek już jedzie na złom. Muszę zaczekać ze złomowaniem, aż przyjdzie kontynuacja polisy na moje nazwisko czy idę po prostu z polisą na nazwisko poprzedniego właściciela i papierami o wyrejestrowaniu do agenta ubezpieczeniowego i zgłaszam zezłomowanie?
-
Złomowanie auta bez rejestrowania
Auto aktualne oc ma, więc o to się nie boję. Mam w okolicy złom, co aż tak się nie czepiają, nawet jak łysą budę bym im przywiózł, tyle że płacą mniej.
-
Złomowanie auta bez rejestrowania
Dzięki za odpowiedź. A nie trzeba płacić nic w skarbówce?
-
Złomowanie auta bez rejestrowania
Witam. Mam na oku auto. Samochód z walniętym motorem, ale za to praktycznie pełna opcja wyposażenia. Chcę go kupić, wyciągnąć co wartościowsze, a resztę na złom. Teraz kłania się pytanie: co muszę zrobić, żebym go mógł zezłomować legalnie? Auto ma aktualne oc, cena ok. 4000zł
-
BRE lekko trzęsie budą na jałowym, wtryski OK...
Już myślałem, że zaczynają się jakieś problemy. Uspokoiliście mnie trochę
-
BRE lekko trzęsie budą na jałowym, wtryski OK...
Witam. Pacjent A6 C6 2.0TDI BRE Czy zimny czy ciepły na jałowych obrotach delikatnie trzęsie budą . Po obrotomierzu nic nie widać, ale czuć po aucie. Samochód nie dymi, na komputerze 0 błędów, wtryski sprawdzone na zimnym i na ciepłym- parametry w normie, jeździ normalnie... Auto generalnie lekko uszkodzone przodem, jest dziurka w IC, ale nie wiem czy to ma wpływ na w/w objaw. Poduszki silnika i skrzyni całe. Prosiłbym o pomoc... Z GÓRY MÓWIĘ, ŻE LOGÓW NIE MAM ZA BARDZO JAK ZROBIĆ, BO MAM KOMPUTEREK VIAKENA, NIE VCDS NA LAPKU.
-
Pomoc przy zakupie auta ze/w Szwecji - ARTYKUŁ
Personnummeru nie trzeba mieć. Akcyzę płacić musisz, chyba że chodzi Ci o jej zmniejszenie, to rzeczoznawca i jego opinia
-
Viaken V-scan vag mini a odczyt PINu immo?
Dzięki za pomoc.
-
Viaken V-scan vag mini a odczyt PINu immo?
Witam! Krótko mówiąc kolega zgubił kluczyk do A4 B7, została mu tylko "zapasówka", ale bez tabletki immo, na jej podstawie dorobił za grosze grot, ale jak wiadomo auto odpala na 2 sekundy i gaśnie przez immo. Niestety za kodowanie z dojazdem lokalne firmy wołają 300-450zł. W związku z tym, że mam interfejs Viakena V-scan VAG Mini i chcę pomóc, to pada pytanie (a nawet kilka): 1. Czy dam radę nim sczytać kod immo i zakodować tabletkę, by auto jeździło? Jeżeli tak, to w jaki sposób? 2. Czy jeżeli taki kod pin będzie kolega posiadał, to czy na odległość (np.: u klucznika) ktoś mu ewentualnie tą tabletkę zakoduje? Z góry dziękuję za odpowiedź!
-
Pomoc przy zakupie auta ze/w Szwecji - ARTYKUŁ
Jakbyś mógł podesłać na priv ogłoszenie w PL, to porównałbym je z danymi ze Szwecji, bo w ten temat rzadko wchodzę i szybciej odpowiem, jak się odezwiesz w wiadomości
-
Uszczelka pod głowicą?
No to będzie weekend, trzeba będzie głowice zrzucić...
-
Uszczelka pod głowicą?
Temat tyczy się auta ojca, którym ostatnio jeżdżę- peugeot 206 1.4 benzyna. Auto od 3 dni nie ruszane, teraz jechałem ok 8km, temp. stała na 70 stopniach (niedogrzanie?). Staję na światłach, a tu wskazowka od temperatury do samej góry i komunikat STOP. Auto normalnie pali, jedzie, ale pod korkiem oleju mleko, a płyn chłodniczy jakiś ciemny... Z termostatem już raz ojciec miał sytuacjè, że zagrzał się do ok. 95 stopni, zjechał od razu na parking, zgasił, za 20 minut temperatura opadła i już to się nie powtórzyło... Termostat jutro będzie wymieniony, obstawiać też UPG?
-
Pomoc w wyborze auta wygodne kombi
A6 C6 Avant
-
sprzedawać czy inwestować audi a4 b5
Policz ile wydałeś do tej pory i ile musisz włożyć, żeby zrobić w/w rzeczy. Teraz porównaj całość kosztów do ceny, jaką byś uzyskał przy sprzedaży w takim stanie + dodaj to, co masz "skarpecie" i sprawdź czy coś lepszego kupiłbyś w tych pieniądzach. Od razu zobaczysz, czy lepiej handlować czy robić.
-
Co sądzicie na temat SAAB?
Saab mniemam, że 9-3 II gen., bo w 9-5 nie montowali 1.8T. Auta fajne, mało awaryjne i tanie w eksploatacji- większosć gratów eksploatacyjnych pasuje z Vectry C. Nawet 1.9 diesel w Sabie, to ta sama jednostka, co 1.9CDTI w VC.
-
Zastanawiam sie nad wymian diesla na benzyne
Robisz 100km tygodniowo, przy czym mówisz, że auto się nie dogrzewa na trasach, jakie pokonujesz i mówisz, że chcesz benzynę z gazem montować? 1. Przecież taki 1.8 niewiele krócej się nagrzewa, a gaz załącza się dopiero po nagrzaniu silnika do ok. 60 stopni (z tego co pamiętam), więc na pewno finansowo gaz się nie opłaci na krótkie trasy, chyba że masz zamiar zamontować LPG włączane "z przycisku", nie sekwencję, to silnik przy nieodpowiednim użytkowaniu będzie dostawał bardziej po d*pie, niż 1.9, który obecnie masz pod maską... 2. Skoro myślisz o 1.8, to nie lepiej sprzedać obecną, kupić taką samą w PB? U niemca za 500 eur można znaleźć ładną z małym przebiegiem.
-
2.0TDI BRE nie odpala (błąd 00833/ P0341 Camshaft position sensor...
PROBLEM ROZWIĄZANY! Okazało się, że o jeden ząbek pasek przeskoczył na zębatce wału, ustawiliśmy, ale dale nie palił. Wymieniłem czujnik położenia wału i zagadał Dziękuję wszystkim za pomoc
-
2.0TDI BRE nie odpala (błąd 00833/ P0341 Camshaft position sensor...
Z tego co czytałem, to wywaliłoby błąd 19557 albo 19558 gdyby to było to, ale sprawdzę fizycznie, nie przez kompa
-
2.0TDI BRE nie odpala (błąd 00833/ P0341 Camshaft position sensor...
Czujnik wałka zakupiłem i wymieniłem, ale nie złożyłem rozrządu, bo jutro jeszcze kumpel ma wpaść, zobaczyć czy na zębatce wału nie przeskoczyło nic i zobaczymy czy odpali. Generalnie auto kupione bezpośrednio od ubezpieczyciela, więc nic nie było grzebane po wypadku.
-
2.0TDI BRE nie odpala (błąd 00833/ P0341 Camshaft position sensor...
Tak + na ross-tech wiki...