Treść opublikowana przez szwecja2007
-
Ciśnienie popmy paliwa 1.8T AEB
Czyli brać pompę paliwa 4 bary i tyle?
-
Ciśnienie popmy paliwa 1.8T AEB
Witam. Muszę wymienić pompę paliwa silnik 1.8t Quattro AEB rok prod audi 98 Każdy mi mówi coś innego co do ciśnienia pompy 3 cz 4 bary?. Wlozona była firmy VDO 8D0906091A. Ma ktoś konkretną odp bo ja już zglupialem.... ?
-
Alufelgi 17 Et 25 w B5
No nic będę szukał 17 7,5 z et 37 w górę podobno będą pasowaly bez problemu ale też pewnie trzeba będzie to zweryfikować
-
Alufelgi 17 Et 25 w B5
No właśnie 25 przy 7j to tak na styk chyba wyjdzie, poszukam chyba coś bezpieczniejszego między 35 a 45. Myślałem że może ktoś próbował felgi z takim Et w b5......... Kolega ma et 28 przy felgach 19 8j w b7 wymierzone co do milimetra wyglądają super ale tutaj to inna bajka
-
Alufelgi 17 Et 25 w B5
Hej wszystkim. Spodobały mi się felgi ale niestety mam wątpliwości w Audi B5 przy zawieszeniu 1BE felgi 17 cali 7j szer ET 25. Podejda np przy węzszych oponach 205/50 lub chociaż 215? Ktoś ma może coś takiego. Z góry Dzięki za odp.
-
Zdjęcie listw dolnych z drzwi B5 Avant lift
ma ktos z was może zdjęcia jak auto wyglądałoby bez tych listew. Chodzi mi akurat o sedana przedliftowego
-
świece NGK Laser Line do 1.8T ?
w sumie po co to ja nie wiem bo się nie znam ale z opisu produktu można sie dowiedzieć czegoś takiego np: ''Zastosowanie irydu pozwoliło ponadto na zaprojektowanie niezwykle cienkiej elektrody środkowej o średnicy zaledwie 0,6 mm.Umożliwia ona równomierne rozprzestrzenianie się płomienia w komorze spalania, poprawiając tym samym osiągi samochodu. Cienka elektroda wymaga mniejszego napięcia zapłonowego, co jest nie bez znaczenia, gdyż zapłon gazu jest trudniejszy niż zapłon benzyny.'' no i teraz wiadomo pytanie jest jedno czy faktycznie ma to takie ogromne znaczenie jak jest przedastwione w opisie
-
świece NGK Laser Line do 1.8T ?
no wszystko racja tylko myśłałem że przy gazie odstęp elektrod powinien byc zmniejszony do 0,6 mm tak jak w tych świecach o które pytam a w PFR6Q jest 0,8 mm i to mysę że jest jedyna róznica
-
świece NGK Laser Line do 1.8T ?
Czy te świece będą odpowiedzniejsze do mojego 1.8 T z gazem od NGK PFR6Q które mam zamontowane obecnie ? www.e-ngk.pl: NGK LPG 1 HIT !!! świeca iskrowa irydowo-platynowa NGK, specjalna do LPG - NGK
-
Lampy tył - B5 97r. sedan
widziałem te lampy w jakiejs A4 z mojej okolicy i jak dla mniue to wyglądaja beznadziejnie poprostu za dużo jest tego środkowego paska
-
Wymiana wahaczy u mechanika - wał??
Na przednie amorki napewno by zostało to fakt Całości mu jeszcze nie zapłaciłema ale mysle ze przy uregulowaniu reszty kwoty napewno bez paru ''miłych'' słów się nie obejdzie. A gościa to w zyciu nikomu nie polecę po tej jego super usłudze trudno.
-
Wymiana wahaczy u mechanika - wał??
Powiem Ci tylko tyle że napewno nie jestes sam ja ostatnio ''robiłem'' zawieszenie w mojej audi A4 do wymiany miłay być górne wachacze i końcówki drązka. Pojechałem do zanjomego mechanika znanego podobno w świecie forumowiczów jako ceniony mechanik itd itp. Cena za 4 drązki i końcówki z lemfordera jak powiedział po koleżeńsku 840 zł. W trakcie wymiany okazało sie ze jeszcze dwa dolne trzeba i łączniki wymienić miały być też lemfordera w dobrej cenie. Dzwonie raz drugi trzeci piąty i pytam o cene tych dwóch wachaczy i łączników bo rozważałem zakup kompletu, nie mogłem się dowiedzieć zwodził..... mieliśmy pogadać na drugi dzien bo auto zostało w warsztacie.mimo to zapewniał ze cena będzie ok. Na drugi dzień pojechałem do wasztatu samochód był już zrobiony. wymienił jeszcze drązki z osłonami o czym wogóle mnie nie poinformował, ale też miały byc lemfordera. co sie okazało cena za wszystkie części wyniosła juz bez mała 2000 tyś jak dla mnie dużo. W domu wchodze pod samochód a tam jeden dolny nie jest bankowo firmy lemforder tylko podobno TRW ale nazwa producenta jest zeszlifowana na dole. Mówie mu co i jak twiedzi ze sie pomylił........ . Mówie mu ze przez takie jego postępowanie to w h*j kasy w plecy jestem to mi odpowiada ze nic na to nie poradzi. I co wy na to ? Jeszcze musze podjechac do innego mechanika sprawdzić jakiej firmy są te drązki i osłony bo samemu to zabardzo nie wiem jak to sprawdzić bo czuje ze tu był jeszcze jakiś wałek.
-
Drążki kierownicze.
lemforder lub trw
-
[B5 1,8T] Po wymianie rozrządu - ceny części i robocizna
Tak dla porównania cen z przed kilku lat . Wymiana rozrządu w moim B5 1.8T AEB : Rolka napinająca - SKF wewnątrz NTN Rolka prowadząca - SKF wewnątrz INA Napinacz - Ruville - wewnątzr NTN Pasek - Gates Za całość zapłaciłem 470 zł do tego: pompa wody SKF - 129 zł pasek wielorowkow Contitech - 40 zł pasek klinowy Contitech - 15 zł uszczelniacz wałka rozrządu Elring - 20 zł wymiana płynu chlodniczego K2 Kuler za 7l - 50 zł robocizna - 200zł podsumowując: 924 złote i myśle ze spokój na jakieś 80 tys
-
ile jest warty zderzak przedni w B5 przy szkodzie z OC sprawcy
Z tego co akurat się orientuje to TU przy likwidacji szkody z OC nie mają prawa żadać faktur od poszkodowanego, bo to czy ja ten samochód naprawię czy nie i w jaki sposób jest moja indywidualną sprawą.
-
ile jest warty zderzak przedni w B5 przy szkodzie z OC sprawcy
Sam zderzak oryginalny 1500 zł więc odwołanie jak widze w tym wypadku bedzie zasadne. Ale ciekawi mnie tylko czy mimo wieku pojazdu należą się części oryginalne ? czy beda sie upierali na zamiennik.
-
ile jest warty zderzak przedni w B5 przy szkodzie z OC sprawcy
Witam niedawno miałem drobną stłuczkę, mianowicie na skrzyżowaniu gość wymusił mi pierwszeństwo w efekcie uszkodzeniu uległ przedni zderzak. Rzezczoznawca z MTU orzekł że zderzak nadaje się w całości do wymiany i obliczył szkodę na 630 zł . Co sądzicie o tej kwocie ? Jest realne naprawienie tej szkody w tej cenie ? Jesli nie to co teraz zrobić żeby więcej mi zapłacili za to? moje autko to Audi A4 z 98r zdezrak jest ze spryskiwaczami ale akurat nie wiem czy to jest istotne. Z tego co jeszcze pamietam to rzeczoznawca stwierdził że z uwagi na wiek auta są to koszty zamiennika. Co o tym myślicie ?
-
Czy ten downpipe faktycznie będzie odpowiedni ?
nic dodać nic ująć solidna robota jest napewno jeśli chodzi o DP z baq-garage
-
Czy ten downpipe faktycznie będzie odpowiedni ?
pomiędzy 2 a 3 tys obrotów autko napewno szybciej reaguje, jeśli chodzi o głośność to nie widzę jakiejś różnicy sumując całość napewno polecam ten zabieg, kat poszedł za ponad 200 stówki tak więc i koszta nie są wcale takie duże.
-
Czy ten downpipe faktycznie będzie odpowiedni ?
Downpipe juz jest na swoim miejscu wszystko elegancko pasowało tak wię z czystym sumieniem moge polecić bakusia
-
Czy ten downpipe faktycznie będzie odpowiedni ?
Dzisiaj otrzymałem przesyłkę i myslę, że naprawde solidnie jest to wszystko zrobione( raczej nienadarmo dają dożywotnią gwarancję) kontakt bezproblemowy tak więc jak narazie jestem zadowolony. Montaż prawdopodobnie w poniedziałek tak wię po wszystkim napisze jak to wyszło ale myślę, że bedzie ok. No i dzieki za gratisik bakuś
-
Czy ten downpipe faktycznie będzie odpowiedni ?
po przeanalizowaniu kilku wątków stwierdziłem ze bedzie to downpipe o średnicy 2,75 czyli takiej jak za turbo dokładnie coś takiego: 1.8T Audi A4 A6 VW Passat Downpipe Testpipe B5 B6 (2674212117) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. przy okazji zobaczymy czy solidna firma,
-
Czy ten downpipe faktycznie będzie odpowiedni ?
Chciałem pozbyc się kata i zamontować downpipe na allegro znalazłem coś takiego pisze że pasuję do mojego silnika czyli 1.8 T AEB 1998r ale jako, że jestem jeszcze zielony w tych sprawch chciałem się upewnić czy będzie odpowiedni. Na forum wyczytałem że przy turbinie rura powinna być szersza tutaj chyba jest na całej długości taka sama będzie to miało jakieś znaczenie ? Co bedzie jeszcze potrzebne do zamontowania tego DP ? I tak wogóle to normalna cena za taki kawałek rury, bo niechciałbym za dużo przepłacić ? Link do aukcji: Downpipe Audi A4 A6 VW Passat 1.6 1.8T 2.0 (2691042735) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
-
Nakładki na końcówki tłumika w Audi A4 B5 1.8T
No i wybór padł na NX 04 Ultera jak na mój gust autko odrazu fajniej wygląda. Jeśli chodzi o średnice w 1.8T to będzie 50mm albo 55mm juz dokładnie nie pamietam .
-
Nakładki na końcówki tłumika w Audi A4 B5 1.8T
mnie do gustu przypadła jakoś nakładka nx 04 lub nx 01 firmy ulter. co wy na to ? ma ktos to założone?