Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy ten downpipe faktycznie będzie odpowiedni ?


szwecja2007

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem pozbyc się kata i zamontować downpipe na allegro znalazłem coś takiego pisze że pasuję do mojego silnika czyli 1.8 T AEB 1998r ale jako, że jestem jeszcze zielony w tych sprawch chciałem się upewnić czy będzie odpowiedni. Na forum wyczytałem że przy turbinie rura powinna być szersza tutaj chyba jest na całej długości taka sama będzie to miało jakieś znaczenie ? Co bedzie jeszcze potrzebne do zamontowania tego DP ? I tak wogóle to normalna cena za taki kawałek rury, bo niechciałbym za dużo przepłacić ?

Link do aukcji:

Downpipe Audi A4 A6 VW Passat 1.6 1.8T 2.0 (2691042735) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rura ma wystarczajaca srednice, na pewno nie mniejsza jak wylot z turbo, i jest na pewno ok, bedzie pasowalo wszystko, tylko zapodaj jakas srube bo sonde masz tylko jedna, wiec drugi otwor trzeba bedzie zaslepic wkrecajac jakas konkretna dobra srube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli ścisłości to RM robi DP do 1.8t o mniejszej średnicy niż flansza przy turbo. Zaraz za flanszą jest bardzo krótka zwężka.... Polecam przyjrzeć się zdjęciom i opisowi. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki DP funkiel nowka z kwasowki moge Ci sprzedac za 350 z wysylka i dorzuce Ci jeszcze uszczelke i sruby w miejsce gdzie DP laczy sie z wydechem. Sruby i uszczelka z serwisu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeanalizowaniu kilku wątków stwierdziłem ze bedzie to downpipe o średnicy 2,75 czyli takiej jak za turbo dokładnie coś takiego:

1.8T Audi A4 A6 VW Passat Downpipe Testpipe B5 B6 (2674212117) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

przy okazji zobaczymy czy solidna firma,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamierzam kupić to samo,wiec jak cos to daj znać jakie wykonanie i spasowanie, do tego mają fajny zestawik IC pod 1,8T tylko się zastanawiam czy podejdzie pod silnik AJL 180km bo własnie takowy posiadam

---------- Post dopisany at 20:17 ---------- Poprzedni post napisany at 20:14 ----------

Dokładnie to to bym kupił:) ale jak dotąd mi nie odpisali czy będzie pasowa do silnika AJL

@@@ FMIC intercooler KIT Audi VW 1.8T A4 B5 passat (2674211318) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem przesyłkę i myslę, że naprawde solidnie jest to wszystko zrobione( raczej nienadarmo dają dożywotnią gwarancję) kontakt bezproblemowy tak więc jak narazie jestem zadowolony. Montaż prawdopodobnie w poniedziałek tak wię po wszystkim napisze jak to wyszło ale myślę, że bedzie ok.

No i dzieki za gratisik bakuś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie :facepalm:

Pytałem Bakusia czy to jego aukcje, wiec napisz że to jego po ludzku, a nie sie po czole klepiesz:polew::polew:

---------- Post dopisany at 21:51 ---------- Poprzedni post napisany at 21:50 ----------

A tak BTW to zauważyłem teraz opis przy jego poście:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem te dp i tak właśnie myślę że jak w b6 n są 2 sądy to tą drugą trzeba oszukać i nie może być bezpośrednio wkręcona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok super to w takim razie też klikam i kupuje tego DP i FIMIC-a tylko muszę sprawdzić ile mam otworów na sonde 2 czy 1 :)

masz jedną sonde

nawet jak kupisz DP na dwie to drugi otwór zaślepisz

mozna zapodac w to miejsce sondę EGT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...