Treść opublikowana przez oneskypemen
-
A4 B7 2.0TDI duże spalanie wibracje karoserii
Problem z temperaturą rozwiązany. Po wymianie na oryginalny termostat problem znikł. Samochód łapie swoje docelowe 90stopni tak jak powinien, temperatura nie spada nie ma w tej kwestii co się przyczepić. Natomiast martwi mnie spalanie, nawet przy oszczędnej jeździe nie idzie zejść do 6.5L/100km Max jakie zrobiłem to wyszło mi około 8.4L/100km. Pomiary robione na autostradzie w dobrych warunkach na tempomacie 100km/h . Nawet na chwilowym spalaniu nie zobaczyłem na chwilę 6.5 litra ;/
-
A4 B7 2.0TDI duże spalanie wibracje karoserii
Dziwna sprawa, ogólnie samochód ie ma problemów z odpalaniem na minusie. Ale silnik jak na 140km bardzo mało dynamiczny. Moja jednostka poprzednia 1.9km to miała naprawdę bardzo dobry moment. W dodatku bardzo głośno chodzi. Przy dodawaniu gazu bardzo buczy. Na zewnątrz plus 5 stopni silnik nie potrafi złapać temperatury. Jak złapie to na chwilę 90 stopni i spada do 70
-
A4 B7 2.0TDI duże spalanie wibracje karoserii
Witam, Jakiś czas temu nabyłem B7 z 2.0TDI 140km 8v Mam pewien problem mianowicie samochód bardzo dużo polyka paliwa. Średnie pokazuje mi na poziomie 10 litrów na 100km. Tak samo samochod ma wibracje na wolnych obrotach. Mianowicie po dodaniu gazu wszystko się uspokaja. Na pewno nie jest to winą pompowtryskow. Korekcja dawek na każdym z nich około - 0.40mg. Poduszki silnika są również w porządku przy wyłączniu zapłonu nie szarpie nic. Nie ma niepokojących szarpnięc nic nie, kuleje. Tylko po prostu na wolnych obrotach czuć wibracje na kierownicy i siedzeniu. Tak samo samochód szybko łapie temperaturę ale nie osiąga docelowego 90stopni. Jest to patrząc na wskaźniki około 80-85 stopni max. Nawet przy dynamicznej jeździe wskazówka w miejscu stoi. Tak samo silnik wydaje się mniej dynamiczny od mojej poprzedniej jednostki 1.9tdi 130km. Nie czuć tego momentu przyspieszenia co w 1. 9 Samochód dobrze odpala brak błędów w sterowniku silnika
-
Zakup AUDI A4 B7 2.7TDI 180KM
Nie nie odpisał na wiadomość. Może trzeba po prostu zadzwonić i zapytać o VIN. Tak śledzę oferty i znów pojawiła się fajna fura 3.0 2007r Tak się zastanawiam, bo przecież silnik gdyby faktycznie okazał się za jakiś czas skarbonka. Zawsze można oddać na złom lub sprzedać i włożyć tam 1.9 ? Używane Audi A4 - 23 700 PLN, 217 274 km, 2007 - otomoto.pl WWW.OTOMOTO.PL Nie Uszkodzony Audi A4 - Nie Pierwszy właściciel, Czarny, Metalik, Nie Perłowy...
-
Zakup AUDI A4 B7 2.7TDI 180KM
Dzięki Panowie, Szukam, szukam ciągle coś ciekawego i nic sensownego nie widzę. Było coś po dobrych pieniądzach ale momentalnie schodzą takie samochody
-
Zakup AUDI A4 B7 2.7TDI 180KM
No gość z ekonomicznościa poleciał po bandzie fakt ? Nie wiem nie pytałem o to czy do opłat czy po opłatach. Natomiast zapytałem o VIN wysyłając wiadomość. Gość odczytał ale nie odpowiedział więc nie wiem co mam o tym myśleć. Ogólnie to się bardzo poważnie zastanawiam co robić, bo w garażu stoi moja b6 ze skasowanym tyłem. Jak gość mi się starym mercem wje..bal za przeproszeniem w dupke to samochód do grubszej roboty. Silnik po kapitalnym, więc tak myślę by znaleźć coś innego i wymienić motor 130km później chip i jazda. Bez zmartwień i dodatkowych kosztów. Z drugiej strony kultura pracy v6 chodzi za mną ?
-
Zakup AUDI A4 B7 2.7TDI 180KM
To może coś takiego Używane Audi A4 - 23 900 PLN, 260 750 km, 2006 - otomoto.pl WWW.OTOMOTO.PL Nie Uszkodzony Audi A4 - Nie Pierwszy właściciel, Czarny, Metalik, Nie Perłowy...
-
Zakup AUDI A4 B7 2.7TDI 180KM
Wszystko spoko no ale ze skrzynią różnie jest, nikt nie zagwarantuje bezawaryjności. Też na samym początku patrzyłem n 3.0TDI, ale w sumie popatrzyłem też z drugiej strony na to w inny sposób. Tutaj manual bez quarto ale mniejsze spalanie i odpada skrzynia biegów. Jednak jeśli samochód ma quarto chcąc nie chcąc spali więcej nie ma siły
-
Zakup AUDI A4 B7 2.7TDI 180KM
Dzięki ? Też tak słyszałem i tak w sumie byłem już jeden egzemplarz oglądać i na takiej zasadzie jak mówisz. Otworzyłem maskę i czekałem aż odpali by posłuchać. Akurat tamta jednostka była 3.0 z 2005r automat quattro Ale zdecydowałem że bezpieczniej będzie kupić manualna i 2.7 ?
-
Zakup AUDI A4 B7 2.7TDI 180KM
Witam Panowie, Mam do was ogromną prośbę, mianowicie przymierzam się do zakupu fury od dłuższego czasu. Z uwagi, że moje oczko w głowie czyli b6 będzie na cześć przymierzam się do zakupu B7. I z mojej strony takie pytanie, może ktoś się orientuje czy może nawet kupował już raport DNA poprzez podanie VIN. Mianowicie ja pierwszy raz użyłem tego narzędzia i mam pewne wątpliwości. Dlaczego ? Dlatego ponieważ w raporcie nie ma historii serwisowania. W ogłoszeniu gość ma wpisane 215tys nalotu i 2007r. Zapewnia bez wypadkowość samochodu. Nawet powiedział, że wróci mi za drogę jeśli faktycznie coś znajdę mogę z czujnikiem przyjeżdżać itp . Wszystko biorę z przymrużeniem oczu. Dlatego w załączniku załączę pełen Raport fury do wglądu, może ktoś podzieli się sugestiami na temat tego wozu. Ogólnie samochód jest z okolic Poznania dokładnie SWARZĘDZ może akurat ktoś mieszka w tych okolicach. Ja się tam wybieram ale to przed nowym rokiem z uwagi że mam kawałek. Nie wiem czy też dobre miejsce na temat. Raport_autoDNA_WAUZZZ8EX7A198265.pdf
-
A4 B7 3.0 TDI 204KM BKN Quattro opinie
Witam panowie, Może pomożecie i podzielcie się opiniami na temat motora 3.0TDI o kodzie silnika BKN Znalazłem właśnie ładny egzemplarz sprowadzony z Niemiec właśnie z tym motorem. Byłem obejrzeć samochód i teoretycznie wszystko jest w porządku. Przy odpaleniu zimnego motoru V6 brak niepokojącego dźwięku z okolic rozrządu. Skrzynia też wygląda na dobrą nie szarpie. Natomiast zastanawia mnie sam fakt stanu wtryskiwaczy. Bo gość na pewno z komisu nie zgodzi się na test przelewowy. Jedynie co będę mógł zrobić to podpiąć komputer i odpalićVCDS'a Może jakieś wskazówki na co zwrócić szczególną uwagę. I czy naprawdę warto się bać tej jednostki? Pozdrawiam
-
[ALL TDI PD] SWAP silnika 2.0 BRD a blok z AWX ?
Licznik nie chcę wymieniać z tego względu, że w b7 jest już kolorowy FIS. A w swojej b6 mam czerwony FIS. Może to taki mały detal, ale jak już tak jest to po co przekładać licznik z b6 do b7 Tak myślę
-
[ALL TDI PD] SWAP silnika 2.0 BRD a blok z AWX ?
Właśnie znalazłem w dość dobrym stanie b7 właśnie z motorem brd. Gość mówi że silnik pali ale kopci. Mówił że wymienił turbo ale po krótkim czasie padło. Ktoś mu niby powiedział, że gdzieś na jednym cylindrze puszcza olej. Więc zastanawiam się nad taką opcja. A co do przekładki jak bym chciał zostawić licznik to musiał bym się pewnie bawić z jego programowaniem tzn komputera z 1.9?
-
[ALL TDI PD] SWAP silnika 2.0 BRD a blok z AWX ?
No tak można przełożyć cały silnik z osprzętem. Tylko chyba nie zagra się ze sterownikiem i listwą zasilająca wtryski. Z tego co się orientuję to w 2.0 16v swiece żarowe są pod pokrywa i są zintegrowane z listwą zasilająca wtryski. A w 1.9 jest to na zewnątrz
-
[ALL TDI PD] SWAP silnika 2.0 BRD a blok z AWX ?
Witam serdecznie, Ostanim czasie robiłem kapitalke w 1.9 130KM. Zrobiłem nim około 3 tys km i koleś zagapil się przy 50km/h wjechał mi w tył samochodu. Ogólnie kiepska sprawa bo trzeba by robić cała wstawke tyłu samochodu. Więc zastanawiam się nad zakupem samochodu A4 B7 2.0 TDI BRD 170KM. Zastanawia mnie jedno czy blok silnika jest identyczny jak w 1.9. Słyszałem również że w 2.0 były wadliwe pomy oleju. A więc z pompa nie było by problemów po wymianie bloku wraz z wałem korobowym wysztko by było jak w 1.9 Jedynie co musiał bym zrobić to wymienić czapkę z dwoma walkami rozrządu Czy takie coś jest możliwe?
-
[B6 TDI PD] Tulejowanie vs szlif, Wymiana Tłoków
No cóż koszta kosztami. Ale zrobiłem obecnie 3tys km silniczek po drugiej wymianie oleju i śmiga na dotarciu nadal.
-
[B6 TDI PD] Tulejowanie vs szlif, Wymiana Tłoków
Tłoczki kupione od motora 2.0 TDI. Także defacto już w drodze. Wyciągnę motor i lecę z blokiem na szlif ? No cóż wiem, że to podwoi wartość samochodu. Ale sprzedawać za parę groszy się nie opłaca a kupować coś innego też się nie opłaca nie wiadomo na co trafisz. Także zrobię tak jak powinno być, i będę śmiał ?
-
[B6 TDI PD] Tulejowanie vs szlif, Wymiana Tłoków
Witam Panowie, Prawdopodobnie w niedługim czasie będę się zabierał za grubszą robutke w 1.9. Mianowicie planuje zrobić szlif i założyć większe tłoki w moim przypadku będą to oryginalne tłoki MAHLE od motora 2.0TDI 140KM Wszystkie parametry tłoka zgadzają się z nominałem. Ale zastanawia mnie tylko jeden parametr który ma nie znaczną różnice. Czy on będzie miał jakiś wpływ który wykluczy taką modyfikacje. Mianowicie parametr długości tłoka w nominale to ok 68.8 a w tłoku od 2.0Tdi to 69.8 mm Może ktoś już wcześniej miał styczność z wykonaniem szlifu bez tulejowania. Jeśli tak serdeczne proszę o sugestie oraz wasza pomoc. Pozdrawiam ?
-
Montaż tempomatu A4 B6
Właśnie zastanawiam się nad multi tylko może nie teraz. Dlatego też mam na uwadze taką możliwość. Myślałem również o podgrzewanej kierownicy. Tylko jest jedno zasadnicze pytanie czy to się uda
-
Montaż tempomatu A4 B6
Oczywiście o tym pisałem w poście sprawdziłem w VCDS aktualny sterownik bo z tego co pamiętam literka na końcu numeru decydowała o możliwości montażu tempomatu. W moim przypadku konieczna jest wymiana modułu
-
Montaż tempomatu A4 B6
Witam serdecznie, Planuję zamontować u siebie w samochodzie tempomat. Mam dylemat w wyborze odpowiednich zestawów. Mianowicie znalazłem ciekawie opisane manetki. Org nie ma aż tak szerokiego opisu. Może ktoś jest użytkownikiem i może mi wytłumaczyć zasadę działania manetki po lewej stronie świateł mijania i drogowych i drogowych. Czy owa manetka ma możliwość podniesienia zasięgu świateł ? W załączniku zdjęcia manetek jakie chciałbym zamontować u siebie. Ponieważ nie mam możliwości dołożenia pojedynczy manetki z uwagi na inny moduł postanowiłem że kupię w całości koszt takiego zestawu to 199zł Więc nie wiem czy to opłacalne czy też nie. Może ktoś już montował i udzieli mi paru cennych wskazówek. Jeśli tak będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
-
A4B6 rozładowany akumulator, skaczący pobór prądu
Nikt nie rozwiązał problemu dotej pory? Chyba że kolego uporales się już sam z problemem?
-
[B6 AWX] Problem z porannym rozruchem
No więc Panowie, Logów nie zrobiłem żadnych nie miałem po prostu na to czasu. Ostatnio udało mi się wymienić wszystkie wężyki podciśnienia. Samochód stał dwa dni. Dziś miałem załatwienie więc wsiadam do wozu przekręcam kluczyk czekając aż się podgrzeją świece po chwili procedurę wykonałem ponownie. Temperatura na zewnątrz około - 1 stopnia, po chwili przekręcam kluczyk i odpalam samochód a tu mile zaskoczenie. Silnik tak szarpnął dosłownie raz. Efekt silnika jak by pracował i nagle na sekundę szarpnął i później normalnie pracuje. Czyli jak widać jest progres dość duży. Nadmieniam również że przy okazji wymiany uszczelniacza od płynu chłodzącego na rurce która wchodzi do bloku postanowiłem że kupię czujnik temperatury. Myślałem, że się potne bo wymieniałem go 30minut i nie mogłem za nic go zamontować. Nie dość że już trochę ciemno było to jeszcze nie chciał specjalnie tam siedzieć. Jakiś cudem udało mi się włożyć zabezpieczenie i zalać płynem. Patrzę nosz ku... kapie. Więc delikatnie zmieniłem jego pozycje ruszając go w gnieździe i przestało. Zrobiłem rundkę spory dystans i okazało się że dobił max do 70stopni i lipa. Nie wiem może przez to, że prawidłowo nie był osadzony w gnieździe. No nic myślę sobie nie może tak być, więc zdemontowałem znów oryginalny czujnik wyciągając zabezpieczenie ułamało się bo czujnik oczywiście nie wszedł całkowicie w gniazdo. No więc ze nie było przy oryginalne zabezpieczenia kupując zamiennik febi sytuacja się powtórzyła przy wkładaniu za cholerę nie chciał wejść tak jak powinien. Cały czas myślałem że to nie wchodzi od strony oringu. Wziąłem suwmiarkę i mierze stary, nowy oryginalny, i nowy zamiennik febi, okazuje się że to rant gdzie jest czujnik sprasowany z plastikowa częścią czujnika w oryginalnej części jest różnica 1 mm pomiędzy starym a w febi 5mm. Długo nie zastanawiając się wziąłem nowy czujnik febi na szlifierkę i delikatnie zeszlifowałem rant a następnie delikatnie papierem na mokro. Zakładam oring wkładam czujnik pyk wskoczył no ja sobie myślę nosz kur.. Przez takie coś musiałem dobroci zabezpieczenie bo oba się złamały. Ale na przyszłość będę pamiętał by najpierw zmierzyć suwmiarka w sklepie czy wymiar się zgadza. Nie sądziłem, że oryginał może sprawić tyle kłopotów. Na całe szczęście wszystko się udało. I tak jak pisałem wyżej sprawa poniekąd chyba się uspokoiła. Pozostało tylko szarpanie taki zajączek które występuje przy rozegranym silniku przy ruszaniu. Jedyne co mi przychodzi do głowy to poduszka skrzyni. Bo sprzęgło jak zdejmowałem nie zauważyłem nic szczególnego.
-
[B6 AWX] Problem z porannym rozruchem
Prawdopodobnie jutro będę miał chwilę zrobię logi. I z ciekawości pewnie sprawdzę przepływomierz, tzn od kumpla zdemontuje i zamontuje u siebie sprawdzę jak się mają parametry. Jak już wykluczyć wszystko to wszystko. Przy okazji będę musiał skoczyć po wężyki do podciśnienia i przy turbinie i przy zaworkach podbienic.
-
[B6 AWX] Problem z porannym rozruchem
No nic zrobiłem tak jak pisał wcześniej ''piotrsob1''. Ale zrobiłem to tak, że odkrecilem kolektor ssący i dałem dwie blaszki ocynkowe jedną pod zawór egr a drugą z dołu na kolektor wydechowy. Czy to coś da nie mam pojęcia.