Treść opublikowana przez oneskypemen
-
[B6 AWX] Problem z porannym rozruchem
Mam dwa klucze dynamometryczne, specjalnie zakupiłem nie dokrecam na palę. Więc tutaj raczej wykluczam taka możliwość. 12Nm i 3/4 obrotu
-
[B6 AWX] Problem z porannym rozruchem
-
[B6 AWX] Problem z porannym rozruchem
A więc sprawa wygląda następująco. Zdemontowałem pokrywę zaworów, następnie dzwigienki pompowtrysków. Następnie wyjąłem pompowtrysk trzeci. Patrzę i widzę nie jest dobrze. Dwa górne duże uszczelniacze od przelewu poszcępione no to chyba to jest przyczyną. Dolne simering podkładka w porządku. Czyli teoria o przedostawaniu spalin z komory spalania obalona. Wygląda na to że właśnie tam dostawalo się powietrze. Natomiast wymieniłem uszczelniacze na nowe, ale okazało się, że gniazdo pompowtrysku od strony pompy Vacum jest w kiepskim stanie. Wybite na połowie otworu od simeringów rowki dość ostre. Więc zatkalem sobie otwór gdzie wchodzi pompowtrysk i delikatnie papierem na mokro zeszlifowalem te ranty na tyle żeby nie były ostre. Posmarowalem oringi specjalnym smarem do gumowych uszczelek i bardzo delikatnie umieściłem na nowo wtryskiwacz. Na chwilę obecną samochód pali na dotyk, więc chwilę będzie stał i zobaczymy czy to coś zmieniło. Ale jedno wiem, gniazda są do roboty bo tragicznie to wygląda. Kilka zdjęć stanu uszczelniaczy.
-
[B6 AWX] Problem z porannym rozruchem
Dzięki za sugestie. Hmm uszczelniacze nowe, albo przy założeniu gdzieś nie bardzo albo gdniazda wyrobione. A jeśli druga opcja no to nie opłaca mi się tego robić teraz, bo nie mam gdzie tzn miejsce i może bym miał ale w zimie na mrozie to nie za ciekawa robota. Zacisnąć węża powrotnego piszesz, czyli sugerujesz że ten zabieg zrobi większe ciśnienie w układzie poprzez to że paliwo nie cownie się do baku?
-
[B6 AWX] Problem z porannym rozruchem
A więc panowie lecimy z tematem. Zrobiłem kolejne porównanie temperatur cieczy chłodzącej po dłuższym postoju. Czyli po około 24h postoju samochodu przekręciłem kluczyk odpaliłem Vag'a i sprawdziłem temperaturę G62/G2. Czyli następująco "Zestaw wskaźników >> Bloki pomiarowe >> Grupa >> 003" temperatura cieczy chłodzącej to 2 °C następnie przechodzę do "Silnik >> Bloki Pomiarowe >> Grupa >> 007" tutaj temperatura cieczy chłodzącej to -1.8 °C. Poniżej załączam dwa zdjęcia dla jasności wykonywanych pomiarów. Dodatkowo dorzucam odnośniki do logów statycznych wykonanych zaraz po odpaleniu. Nadmienię również, że dzisiejszy rozruch był znacznie dłuższy. Po przekręceniu stacyjki samochód przekręcił orientacyjnie około 3-4 razy po czym chwycił no i zaczęła się nie równa praca na początek wszystko widać w logach. Dorzucam również logi zrobione po 5 minutowej pracy po zgaszeniu i zapaleniu na nowo. Widać tam, że po dodaniu gazu korekcje wzrosły do ponad granicznej wartości 3 Później pojechałem w krótką trasę około 40km i wszystko było w porządku, samochód śmigał tak jak powinien nie miałem najmniejszych zastrzeżeń. Log wykonany zaraz po odpaleniu, temperatura zewnętrzna to -4 °C - http://vaglogi.pl/log-013_018_023_0z1P6.html Log wykonany po zgaszeniu i ponownym odpaleniu, zwiększyłem obroty do 1500 ob/min - http://vaglogi.pl/log-013_018_023_J938v.html Log wykonany przy dynamicznej krótkiej jeździe, temperatura robocza silnika 90°C - http://vaglogi.pl/log-013_018_023_4vR09.html
-
[B6 AWX] Problem z porannym rozruchem
Panowie sprawdziłem kompresję na cylindrach na ciepłym silniku wyszło mi 25bar na cylinder. Problem nadal istnieje temperatura na zewnątrz jest jeszcze niższa więc, po odpaleniu silnika bardziej jest odczuwalna praca nie na wszystkich cylindrach. Dodatkowo na ciepłym silniku przy ruszaniu z pierwszego biegu puszczają delikatnie sprzęgło szarpie samochodem. Ale tylko i wyłącznie przy ruszaniu
-
[B6 AWX] Problem z porannym rozruchem
Dodatkowo zauważyłem również fakt, że wzrosło spalanie. Uzyskałem ostanio dość niski zasięg na baku
-
[B6 AWX] Problem z porannym rozruchem
Muszę sprawdzić najpierw kompresie później będę myślał coś dalej. Bo nie chce niepotrzebnie wymieniać kolejny raz uszczelniaczy. Więc to będzie chyba dobry początek. Jeśli tu będzie w porządku będę myślała coś dalej.
-
[B6 AWX] Problem z porannym rozruchem
Po czym wnioskujesz, że to właśnie winne są oringi na wtryskiwaczach? Wymiana była około 4 miesiące temu na każdym. Samochód pali normalnie tylko po dłuższym postoju, w niskich temperaturach tak jak zimowe koło 0 gdy odpale samochód przez chwilę chodzi tak jakby palił na trzy cylindry. I widoczny jest też dym taki jak to opisują żracy to zjawisko w niskiej i wysokiej temperaturze. Samochód pali od strzała
-
[B6 AWX] Problem z porannym rozruchem
Co do sugestii o sprawdzenie logów z samego rana oczywiście zrobiłem również. Samochód zapalił lepiej ale to przez to, że chyba zbyt krótki był postój. http://vaglogi.pl/log-013_018_023_HQnXgF.html
-
[B6 AWX] Problem z porannym rozruchem
Witaj, co do Twojej sugestii sprawdziłem temperaturę cieczy chłodzącej. Wrzuciłem dość późnym wieczorem około 1 w nocy. Postawiłem samochód w garażu, garaż otwarty. Odpaliłem rano koło 9.15 komputer i podłączyłem pod samochód. Tak jak sugerowałeś, odpaliłem grupę 007 sprawdzam temperaturę cieczy chłodzącej i jest to 9 C° temperatura na zewnątrz - 1.5 C° sprawdziłem również temperaturę paliwa, i wskazania są niższe bo paliwo ma temperaturę 4,5 C° Myślę, że gdyby samochód stał zbyt krótko to temperatura powinna być porównywalna z temperatura paliwa a jest zdecydowanie wyższa. Nie wiem co robić czy odczekać jeszcze trochę, czy może to być faktycznie wina czujnika temperatury Nadmienię również, że po wejściu we wskaźniki w bloki pomiarowe grupe 003 temperatura cieczy chłodzącej wynosi 6.0°C Natomiast po przesjcu w Silnik grupę 007 temperatura cieczy chłodzącej wynosi 8.1 °C Czy poraz kolejny czujnik do wymiany?
-
[B6 AWX] Problem z porannym rozruchem
Witam serdeczne, Witam wszystkich ponownie pojawiam się na forum by opisać swój problem który pojawił się ze zmianą temperatury na zewnątrz. Mianowicie po powrocie do domu odstawilem samochód do garażu, sprawdzając temperaturę jaka była na zewnątrz i było to około -4 C°. Samochód dotychczas zawsze odpalał dobrze aż do dziś. Po odpaleniu samochodu zauważyłem, że zaczyna nierówno pracować tak jak by pracował na trzy cylindry. To trwa dosłownie kilka sekund. Pomyslalem, że problem leży po stronie swiec zarowych. A więc zdemontowalem i podłączyłem pod akumaltor w celu sprawdzenia każdej. Diagnoza każda świeca odpowiednio się nagrzewa. Więc kolejny etap to mierzenie napięcia na przewodach. Odpaliłem program test przekaźnika swiec zarowych sprawdziłem na każdej fajce pokazuje się napięcie coś około 12V. Próbowałem sprawdzić napięcie po przez przekercenie kluczyka ale nie uzyskałem tego efektu dlatego pomyślałem że zrobię test przekaźnika. I tak reasumując wyszło na to że wygląda wszystko na ok. Natomiast wydaje mi się, że świece żarowe nie grzeją i dlatego przy odpaleniu samochodu tak się dzieje. Kontrolka przy temperaturze otoczenia 0 C° zapala się dosłownie na 2 sekundy i gaśnie. Synchronizacja wałka rozrządu pozycja 0 Może mogę liczyć z waszej strony na jakąś sugestie podpowiedź bo szczerze nie mam pomysłu.
-
Duże spalanie 2.0TDI BPW
Warto przy nagły wzroście zużycia paliwa sprawdzić zaciski Najlepiej podnieść na podnośniku i sprawdzić czy nie stawia klocek oporu
-
[B6 AWX] Wymiana wtryskiwaczy - inne symbole
Nie, nie ktoś po prostu sprzedaje 800 zł za cztery sztuki chce ?
-
[B6 AWX] Wymiana wtryskiwaczy - inne symbole
Może ocenisz test wtryskiwaczy, przesyłam załącznik w pdf BOSCH-WYNIK TESTU.pdf
-
[B6 AWX] Wymiana wtryskiwaczy - inne symbole
Jasne całkowicie Cię rozumie, trzeba sobie czasami ułatwiać życie. No zawsze mnie ciekawiło jak to faktycznie wygląda od kuchni, czyli innymi słowa mówiąc z tył samochodu. Miałem taki eksperyment już dawno wykonać z kamerką ale jakoś tak zeszło. Więc na nowo dałeś mi pomysł by w końcu tak zrobić. W wolnej chwil spróbuję uchwycić ten moment. Mam dwa aparaty to może jakiś ciekawy materiał spróbuję zmontować ?
-
[B6 AWX] Wymiana wtryskiwaczy - inne symbole
Hmm no dobrze pomijając to że, tam lekko kołysze. Tajemnica jest to że, po nagłym docusnieciu gazu chmurka dymu leci. Kiedyś wydaje mi się to było zjawisko mniej widoczne. I zastanawia mnie czy to może być ten jeden z czterech wtryskiwaczy o których mówiłeś ?? A na autostradzie wieczorem w świetle leflektorów innych użytkowników zmieniając pas, widać mgłę dymu ?
-
[B6 AWX] Wymiana wtryskiwaczy - inne symbole
Muszę sprawdzić, kupię uszczelniacze wyjme wtryski i zobaczę w jakim stanie może faktycznie tak jak mówisz są ostre krawędzie. A tak zapytam czym te krawędzie obrabial?
-
[B6 AWX] Wymiana wtryskiwaczy - inne symbole
Czyli coś musiałem zrobić nie tak, przyznam że wcześniej jak by nie było czuć szarpania na karoserii. Przez trzy miesiące było spokój i tak nagle by wróciło. Co jakiś czas bujne siedząc w fotelu kierowcy.
-
[B6 AWX] Wymiana wtryskiwaczy - inne symbole
Dzuoz cennych informacji wielkie dzięki. Tylko jeśli chodzi o uszczelniacze wymieniłem na nowe jak składałem silnik hmm
-
[B6 AWX] Wymiana wtryskiwaczy - inne symbole
Ok dzięki za przywołanie do porządku tutaj link do pliku http://vaglogi.pl/log-013_018_023_N9B7OHY.html
-
[B6 AWX] Wymiana wtryskiwaczy - inne symbole
- [B6 AWX] Wymiana wtryskiwaczy - inne symbole
Tak przypuszczam wszystko sprawdzone, więc nie ma innej możliwości. Silnik nie do końca równo pracuje- [B6 AWX] Wymiana wtryskiwaczy - inne symbole
Wiesz co któryś wtryskiwacz leje, tam delikatnie gdzieś silnikiem szarpie. Gdy dostanie mocniej przy obciążeniu no to potrafi zadymic dość mocno i wydaje mi się że spalanie skoczylo- [B6 AWX] Wymiana wtryskiwaczy - inne symbole
Czyli chyba zostanę przy oryginalnych i zregeneruje te które mam w samochodzie. Nie będę kombinował. Może polecicie jakiś godny zakład w rozsądnych pieniądzach który regeneruje wtryskiwacze? - [B6 AWX] Wymiana wtryskiwaczy - inne symbole