Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

kabanos78

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kabanos78

  1. A ilu chce się zdemontować cewki i wykręcić świece w celu sprawdzenia przerwy?? a ilu wymieniło sondę?? ilu itd... Widzisz rafał9119 jak napisałeś: "ale z tego co wiem to przez sonde by tak nie szarpał bo w starej audi tez padła mi sonda i tylko więcej spalał" mądrzejszy chcesz być od instrukcji, z którego roku było tamto Audi?? tu masz fajny temat, szukaj a znajdziesz http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=299803
  2. Uparci Panowie kierowcy, te silniki są niezniszczalne, psujecie je sami a pomagają Wam mechanicy:) - świece zapłonowe, przerwa 0,7 mm - DV musi być szczelny i sprawny (najlepiej kupić nowy za 155 zł w ASO, więcej na pierdoły wydajecie a efektu i tak nie ma) - sondę Lambda należy bezwzględnie wymienić na oryginalną po przekroczeniu 140 tyś km - N75 rozebrać, wyczyścić i zmontować (sprawdzając czy "pyka" podłączając do zasilacza lub aku 12V - przepustnica wyczyszczona na błysk i zrobiona adaptacja - sprawdzeniu układu dolotowego pod względem szczelności - jeśli coś przeoczyłem to przepraszam i proszę poprawić ale nie pisać bzdur "ooo ANB to dopiero się zacznie" - kupić na allegro.pl kabelek z programem za kilka pln i samemu odczytywać błędy (proste jak konstrukcja cepa)
  3. Hej, to jest prosta konstrukcja i silnik benzynowy, alternator powinien mieć sztywne koło a dwumasa (tłumik drgań skrętnych) powinien być na głównym kole pasowym wału korbowego, To koło pasowe dwumasowe pełni rolę tłumika i nie ma potrzeby montowania innych tłumików, zacznij od zdiagnozowania stanu faktycznego koła pasowego, (luzy, stan gumy, wiek koła itd). Nie brnij w ulepszanie inżynierów z Ingolstadt
  4. Wymień sondę lambda pierwszą (regulacyjną) przynajmniej podmień i pojedź na próbę z pełną mocą)) Wiem, wiem błędów z sondy nie ma... podmień i jedź na próbę!
  5. kabanos78 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.8T
    3 lipca to jest piątek jadę na urlop, a do wyjazdu wiesz jak jest trochę zamieszania, powinienem mieć wolny łikend 26-27-28 czerwca. napisz na priv podam nr tel, ja też chętnie przegonie A4 po A4
  6. kabanos78 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.8T
    Witaj, rozwiązany problem?? Z Opola do Wrocławia daleko nie masz, jeśli zechcesz to możemy się spotkać gdzieś i popodmieniać bajery, sondę, przepływkę, czujniki temperatury, N75 czy DV
  7. kabanos78 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.8T
    Przerwę ustawiłeś na 0.7 mm?? czy ufasz w ciemno? Sonda z biegiem czasu się zużywa, koroduje, niszczy się jej wewnętrzne uszczelnienie i zaczyna wiązką elektryczną przepuszczać spaliny a spaliny zawierają wilgoć, efekt końcowy jest taki, że sonda "puszcza wilgoć"... sprawdziłeś złącze pod zbiorniczkiem wyrównawczym płynu chłodzącego??
  8. kabanos78 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.8T
    Sprawdź świece, ustaw przerwę na 0,7 mm, nie ma sensu odpinać przepływki, sondy itd, nic nie zepsujesz ale do niczego nie dojdziesz! jak już to podmieniaj, podmień przepływkę, sondę, itd. To jest mechanizm idealnie zaprogramowany, nad wszystkim czuwa lambda której odczyty są najistotniejsze bo to ona rozpoznaje czy na cykl pracy przypadło tyle tlenu ile powinno, z kolei jeśli przepływka zmierzyłą złą wartość powietrza to i źle sterownik poda ilość paliwa i sonda to zweryfikuje i nie pozwoli na pełną moc, wszystko to w określonym czasie liczonym przez sterownik przy określonym wzroście prędkości obrotowej silnika w czasie i temperaturze... nie wykiwasz tego systemu, W NIM NIE MA CZUJNIKA CIŚNIENIA DOŁADOWANIA. Niemcy się postarali i stworzyli samokontrolę systemu przez co jest niezawodna. Czy wymieniałeś kiedyś sonde?? jeśli nie to wymień, 170 zł bosch nowy, przepływki nie ruszaj bo powinna być niezniszczalna w tym układzie (ale wszystko się może zdarzyć),
  9. kabanos78 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.8T
    wykręć zbiorniczek płynu chłodzącego i namierz kabel od sondy lambda, na tym kablu jest szeroka wtyczka, rozepnij ją i zobacz czy we wtyczce jest czysto, jeśli korozja to wyczyść i zobacz czy coś to dało, zobacz też czy sonda nie puszcza wilgoci. Czy masz lub miałeś jakiekolwiek błędy z sondy?? Żadne mapy, zauważ proszę, że ten silnik nie ma czujnika ciśnienia doładowania, tu wszystko opiera się na przepływka, sonda, czujnik temperatury powietrza i wody, czujniki muszą być idealne aby była prawidłowo dobrana mieszanka pal-pow
  10. kabanos78 odpowiedział(a) na TenTyp temat w 1.8T
    Zmień elektryka na takiego z nie ASO!!!
  11. Przerwa na świecach sprawdzona? ile wynosi? Ustaw na 0.7 mm i musi być dobrze, sprawdź też zawór DV czy jest szczelny...
  12. Bardziej napinacz Nie ma czegoś takiego jak czujnik napinacza łańcucha rozrządu, albo napinacz albo czujnik ciśnienia oleju Nie będzie to miało związku z wibracjami całego auta, silnik może głośniej, metalicznie pracować ale wibracji całego auta raczej nie będzie... http://allegro.pl/napinacz-lancucha-audi-vw-seat-skoda-1-8-1-8t-w-wa-i5144575455.html
  13. kabanos78 odpowiedział(a) na BF10 temat w Audi A4 B5
    Podsumowując, jeśli masz auto całkowicie cywilne, nie bierzesz udziału w wyścigach, rajdach itd, to wstaw kata, rozglądnij się za wkładem metalowym.
  14. kabanos78 odpowiedział(a) na BF10 temat w Audi A4 B5
    "Każdy wywala katy a wy wstawiacie jeszcze do 18 letniego auta ja nie mam kata" kolega BF10 zadał pytanie, ja mu odpowiedziałem, że tak, i napisałem " Myślę, że warto, i się opłaca choćby ze względu na stacje diagnostyczne, policje, zdrowie i środowisko." uzasadniłem swoją odpowiedź, teraz Ty uzasadnij swoją...
  15. kabanos78 odpowiedział(a) na BF10 temat w Audi A4 B5
    Silnik atmosferyczny a doładowany to też dwie inne rzeczy i inne dźwięki... dokładnie tak jak piszesz, przyrosty mocy stwierdzone w badaniach na hamowni bez kata i z katem są tak niewielkie, że prawie niezauważalne. to taka różnica jak auto brudne i umyte, wiadomo, że umyta śmiga lepiej:) A nawoskowane panie...
  16. kabanos78 odpowiedział(a) na BF10 temat w Audi A4 B5
    rhinbac, podyskutujmy BF10 wyciągnie wnioski
  17. kabanos78 odpowiedział(a) na BF10 temat w Audi A4 B5
    rhinbac, tego się właśnie spodziewałem: bedzie ciszej napewno ale silnik, czy mu to wyjdzie na dobre jak kat zalizie to tutaj bym spekulował a jak wali spalinami to bardziej bym szukał problemu z złym składzie mieszanki masz pojęcie o czym piszesz?? czy wiesz co to jest w ogóle reaktor katalityczny? czy wiesz jaką lub jakie funkcje spełnia? czy masz przegląd wbity w dowód rejestracyjny?
  18. kabanos78 odpowiedział(a) na BF10 temat w Audi A4 B5
    Witaj, ja też kupiłem 1.8t AEB z wybitym wytłuczonym katem i kupiłem kata z wkładem metalowym, warto. Zupełnie inna praca silnika, cichszy, spaliny są przyjemne, wcześniej aż drapało w nosie i gardle a smród spalin żona w kuchni czuła, teraz inna bajka. Myślę, że warto, i się opłaca choćby ze względu na stacje diagnostyczne, policje, zdrowie i środowisko. Kata kupiłem używanego z alle.... za 200 zł z przesyłką i długim kawałkiem rury bo moją ktoś brzydko spawał i pierdziała.
  19. kabanos78 odpowiedział(a) na wisnia1705 temat w 1.8T
    Sprawdź zawór DV i i czy sprawdzałeś przerwę na świecach?? powinno być 0,7mm
  20. kabanos78 odpowiedział(a) na KYLOMC temat w 1.8T
    Sprawdź obowiązkowo przerwę na świecy, nie ufaj temu, że świeca do konkretnie Twojego silnika ma przerwę taką jaka być powinna, podejdź do tematy poważnie i wykręć je i ustaw przerwę na 0,7 mm. 0,7 mm jest najlepszym ustawieniem dla lpg, przetestowałem to osobiście... to, że zmiana cewek pomogła nie świadczy o uszkodzeniu poprzednich tylko o zdecydowanie większej sprawności iskry, a bierze się to między innymi z nowej izolacji (ta gumowa rurka co na świecę nachodzi). Po pewnym czasie i te będą szwankować jeśli nie ustawisz odpowiedniej przerwy. Z doświadczenia wiem, że świece sprzedawane mają przeróżne przerwy a są niby dedykowane pod konkretny silnik... kupiłem ostatnio DENSO i zamiast 0,8 mm miały po 1,02 1,00 0,96 1,1 mm Iskra musi przeskoczyć tam gdzie powinna, jeśli masz złą przerwę będzie walić po obudowie świecy (po ceramice) aż do uszkodzenia cewki i świecy!!!
  21. kabanos78 odpowiedział(a) na KYLOMC temat w 1.8T
    Sprawdź zawór DV!!
  22. Zawór DV, zacznij od niego!
  23. Kolego sprawdź zawór DV, najczęściej to w nim leży problem, miałem ten sam problem, byłem na regulacji gazu i nic to nie dało a zapłaciłem za nią, pojechałem kilka dni później z reklamacją i zrobiłem awanturę potem się okazało, że to zaworek DV był problemem, zadzwoniłem do gazownika i przeprosiłem...
  24. Sprawdź zawór DV, w 95 % wina leży po jego stronie, zawór DV jest przyczyną szarpań podczas przyspieszania, braku mocy, falowania obrotów na biegu jałowym, większego spalania itd.... zanim wymienisz świece, cewki, przepustnice, turbinę, sondę, przepływomierz to zdejmij z kolektora ssącego cienki wężyk który idzie do zaworu DV, wsadź do ust i zassij powietrze i sprawdź czy trzyma podciśnienie.... I daj znać

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.