Treść opublikowana przez kubunia
-
Kontrolki ESP i EPC- zapalają się, a po ponownym uruchomieniu silnika gasną.
Pamiętaj że przepustnice teraz trzeba zaadoptować też VAGiem, o ile nie zrobili tego panowie po czyszczeniu.
-
Kontrolki ESP i EPC- zapalają się, a po ponownym uruchomieniu silnika gasną.
Bez podłączenia pod komputer to nawet z fusów nie da się wyczytać. Zobacz jakie błędy wystąpiły i dopiero można zacząć dyskusję.
-
Uboga/bogata mieszanka paliwa (A4/B6)ALT
Nie muszę mocno deptać na pedał gazu, wystarczy że musnę nogą i jest reakcja, Tak jak pisałem, wyczyściłem wszystko ładnie i posmarowałem wazeliną techniczną, która pewnie uszczelniła dodatkowo membranę.
-
gumowe dywaniki adekwatne do ceny
Dobre dywaniki dedykowane do aut robi niemiecka firma Petex, można znaleźć na aukcjach. Guma jest miękka, idealnie dopasowana i nie śmierdzi jak te chińskie. Nawet w ASO oferują Petexa.
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
Nie pomoże, jak coś to próbuj coś z Liqui Moly lub polecanego na forum Motul X-Clean najlepiej (dla silnika) 5W-40
- odma
-
Brak mocy na ciepłym 2.0 alt
Dekiel od gruszki nie jest wkręcany tylko na wcisk, jak podważysz śrubokrętem to zejdzie, tylko przytrzymaj go drugą ręką bo sprężyna wypchnie go z impetem. Jak miałem niesprawną gruszkę to błędów nie było ale była cały czas zamknięta, nie wiem jak jest z na stałe otwartą. Przydałoby się to jednak naprawić bo to nie jest tak że cały czas otwarta to dobrze. Ta gruszka steruje ilością zasysanego powietrza i otwiera się gdy przechodzi z niskich obrotów na wysokie a później się zamyka. Na hamowni nie byłem ale po naprawie gruchy auto odczuwalnie lepiej zbiera się z dołu. Panowie ja tez mialem problem z gruszka tez mi sie nie otwierała wkoncu sie wkurzyłem i przerobilem ja tak ze otwarta jest na stałe i jezdze juz ponad rok czasu i nic sie nie dzieje niema zadnych błedów itd a auto ma zawsze kopa i sie juz nie przejmuje tym ze gruszka nie dziala poprawnie. Ten filmik jest mojego autorstwa. Przy wymianie uszkodzonej membrany wymyłem to wszystko ładnie z kurzu i miejsce styku podstawy membrany z obudową dość obficie wysmarowałem wazeliną techniczną, która być może uszczelniła to wszystko dodatkowo i dlatego ładnie reaguje na najmniejsze dotknięcie pedału gazu. Silnik był zimny, dopiero co odpalony i chodził na ssaniu więc nie chciałem go kręcić nie wiadomo jak wysoko.
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Po zapaleniu żółtej lampy Alladyna dolewam 0,5l oleju i mam spokój przez następne 2tys. kilometrów.
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Dodatek Ceratec nie stosuje się by zmniejszyć apetyt na olej. Jest to dodatek do oleju, który wytwarza ceramiczną powłokę w miejscach wysokich temperatur i zwiększonego tarcia, więc tak naprawdę na gładziach cylindrów i panewkach dlatego wycisza pracę silnika, co nie ma nic wspólnego z redukcją poboru oleju. Stosowany w silnikach w dobrej kondycji może przedłużyć jego żywotność poprzez zmniejszenie tarcia w newralgicznych miejscach.
-
Kierownica powietrz gruszka
23 069 33 111
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Dziwne to u Ciebie. Ja też zalałem LM 5W40 ale w technologii syntetycznej TOP TEC 4100 i mi go bardzo mało zjada.
-
Kierownica powietrz gruszka
Membrana choć posiada numer katalogowy nie występuje jako samodzielny element do kupienia. Trzeba kupić całą gruszkę.
-
Grzanie się silnika
Może układ zapowietrzony lub uszczelka pod głowicą puszcza albo niesprawny zaworek w korku. Jak temperatura skoczy to sprawdź węże od chłodnicy czy nie są twarde jak kamień. Płynu nie ubywa?
-
Opóźnione spadanie obrotów po naciśnięciu sprzęgła w Audi A4 B6 2.0
Według katalogu NGK Standardowe świece mają 3 elektrody a jako upgrade zalecają irydowe z jedną elektrodą. W ogóle dziwne bo nie ma w katalogu tych świec PFR6Q jako zalecanych do naszych silników. Jest standard 3 elektrodowe BKUR5ET-10 i jako lepsze zamienniki irydowe jedno elektrodowe BKR5EIX-11. Dziwne :/
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Ja kupiłem swoją Audi w kwietniu i zaraz wymieniłem olej na Liqui Moly TOP TEC 4100 5W40 + dolanie Cerateca od LM. po około 1tys. zapaliła się lampa alladyna i musiałem dolać około 0,7l do maksimum, ale przy wymianie było wlane 4-4,1l. Po tej dolewce zrobiłem już 4tys. i wczoraj z ciekawości sprawdziłem poziom oleju 15min. po zgaszeniu silnika. Poziom wynosił 3mm od górnej kreski Nie jest tak źle co u niektórych, tym bardziej że serwis Long Life był prowadzony do końca w Niemczech a mam przejechane 218tys. Pi razy oko 100ml na 1tys. kilometrów mnie zadowala i to bardzo po Oplu Vectrze 1.6 16V która łykała 2 litry na tysiąc
-
Opony do a4 b6 3.0 v6 quattro na 17" - jakie?
Licznik nie będzie przekłamywał, bo 215/50 to idealny zamiennik 235/45. Obwód koła jest identyczny w obu przypadkach Tzn. każdy licznik zawyża ale taki jest wymóg na producentach. Sprawdzałem z GPSem to przy licznikowych 100km/h GPS pokazywał 97km/h
-
Opony do a4 b6 3.0 v6 quattro na 17" - jakie?
Do 2.0 benzyny też zalecają 235/45/17 ale komfort jest straszny. Może na Niemieckich drogach jest ok. Ja zmieniłem na 215/50/17, felga ori Audi 7,5" i jest super. Na tą felgę z tego co pamiętam dopuszczalne opony od 205mm do 245mm.
-
Opony do a4 b6 3.0 v6 quattro na 17" - jakie?
Miałem 235/45 i była masakra, auto chodziło w koleinach i czuć było każdą dziurę. Zmieniłem na 215/50 i jest niebo a ziemia. Komfort jazdy zupełnie inny a już chciałem wymieniać zawieszenie Aha mam twarde, obniżone H&R -60mm
-
Uboga/bogata mieszanka paliwa (A4/B6)ALT
Rozbierz gruszkę, wyciągnij membranę z dźwigienką, umyj ładnie pod kranem a składając z powrotem możesz posmarować membranę na brzegach wazeliną techniczną. Ja tak zrobiłem, wazelinka ładnie konserwuje gumę i zawsze tam troszkę uszczelni. Może taki zabieg pomoże
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
U mnie działa tak:
-
Uboga/bogata mieszanka paliwa (A4/B6)ALT
Tak działa u mnie po wymianie membrany. Nagrałem filmik.
-
Uboga/bogata mieszanka paliwa (A4/B6)ALT
Kierownicę warto sprawdzić i łatwo zdiagnozować jej uszkodzenie. Zdejmij dekielek przykrywający dźwigienkę odpal auto i dodaj energicznie gazu, druga osoba niech obserwuje dźwigienkę. Dźwigienka powinna wykonać ruch wraz z dodaniem gazu. Jeśli się nie rusza to do sprawdzenia masz membranę i wężyk podciśnienia który idzie do gruszki. Dodam tylko że miałem dziurawą membranę, dźwigienka się nie ruszała a błędów nie było
-
Opóźnione spadanie obrotów po naciśnięciu sprzęgła w Audi A4 B6 2.0
A dźwignia rusza się kiedy dodasz gwałtownie gazu podczas pracy silnika?
-
Opóźnione spadanie obrotów po naciśnięciu sprzęgła w Audi A4 B6 2.0
W moim przypadku na wolne spadanie obrotów pomogła wymiana dziurawej membrany kierownicy powietrza na nową. Warto sprawdzić czy gruszka działa prawidłowo i przestawia długość kolektora dolotowego. Po naprawie autko jest żwawsze i obroty przy zmianie biegów spadają natychmiastowo.
-
Ceramiczne klocki hamulcowe
Ceramiczne klocki są stosowane w wyścigach gdzie cały czas jest gaz, hamulec, gaz, hamulec. One działają dobrze dopiero po rozgrzaniu. Nie ma sensu do cywilnej jazdy bo ich nie wykorzystasz.