Zakup dobrej budy i zabawa
Po wielu konsultacjach z kolegami którzy już maja za sobą poważne swapy i przeróbki różnych aut doszedłem do wniosku że motory 2.5tdi są i wadliwe i mało rozwojowe, więc padła decyzja by wsadzić porządne 1.9 tdi 130km
Jedyne słuszne rozwiązanie do koksowania na 200+, które sporo zniesie, jest sprawdzone i trwałe. Jak również jest do tego sporo części w dobrej cenie
Auto poszukiwane z zamiarem przerobienia na mocne quattro, które będzie już coś jechać
Wykorzystywane jako drugie auto w rodzinie na dłuższe trasy oraz awaryjnie
Bo pierwszym autem jest a3 1.9 tdi asz 130km podciągnięty na takiej samej turbinie do ok. 220km i 495Nm, ale ośka ;/
http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?127300-A3-8L-5D-1-9-TDI-ASZ-130-gt-GTB-20-gt-220Hp-495Nm-(koccuurro)&p=1514750#post1514750
Plan bardzo podobny
04.2016 Zakup za kwotę w granicach 1000 EURO
Historia auta
Auto kupione koło Poznania na niemieckich dokumentach
Wszystkie książki i dokumenty kluczyki (2 razy scyzoryk i klucze serwisowe)
Stan i przebieg realny
Wałki grały auto odpalało nie kopciło
A4 Quattro 2.5 V6 Rok 2000 polift
Przebieg 350 000 km Sprowadzone z Niemiec Zawieszenie nie wybite Wnętrze zadbane ale do prania które zostało zrobione Oryginalna nawigacja na wyświetlaczu licznika
Fis pełny do wymiany, ale to standard po tylu latach- do zrobienia System głośnomówiący 10 poduszek powietrznych Telefon- nokia (prawdziwa cegła ) Komputer Klimatyzacja
ori nagłośnienie kod i książka do radia jest Napęd 4x4 Hak
Skrzynia 6 biegowa
Koła 16" opony 205/65/16 Vredestein Qutrac
Z uwagi na to że silnik był sprawny i auto jeździło - zostało serce wystawione na sprzedaż będąc jeszcze w aucie i od pierwszego kupca zostało sprzedane i wyjęte
Zostało jeszcze trochę osprzętu na sprzedanie jak coś (alternator, klimatyzacja, chłodnica wody, chłodnica klimatyzacji, sprzęgło czyli koło zamachowe docisk tarcza, turbina, pompa vacum, katalizatory i coś tam jeszcze )
1. Pierwszą modyfikacją było dokopanie się do pompki w zbiorniku paliwa (przy okazji jego wyczyszczenie) i jej przerobienie tak aby nie pompowała paliwa do kubła tylko bezpośrednio w układ i do filtra przy silniku.
2. W tzw międzyczasie auto stało i czekało na serce więc był moment żeby auto opłacić akcyzę ;/ niestety tą wyższą czyli około 1000 zł oraz zarejestrować w wydziale komunikacji. Przy okazji dowiedziałem się że nie trzeba mieć już tablic wyjazdowych żeby zrobić pierwszy przegląd auta z zagranicy w PL. Jeszcze dwa lata temu było trzeba mieć próbne deski żeby zrobić przegląd lub ważne tablice niemieckie.
3. Przy tej okazji zostało zrobione odpowiednie badanie techniczne tak, aby na docelowych dokumentach było 1.9 tdi, a nie 2.5 tdi jak również pojemność.
4. Faktura za wymianę silnika i cacy malina Autko zarejestrowane i porządek w dokumentach tak jak zakładano na wstępie.
[sWAP ]
Zakup silnika opcje jakie wchodziły w grę to tylko i wyłącznie motory 1.9 tdi seryjne 130 km PD czyli AVF AWX ASZ ARL BTB BLT - chyba tyle ich jest
Trwałe sprawdzone motory które gwarantują przekroczenie granicy 200+
Okazyjnie udało się kupić motor od kolegi który sprowadził anglika a4 b6 s-lina kod silnika AVF z przebiegiem około 160.000km- a że się znaliśmy to i cena za cały motor była dobra
I mała uwaga są różne wersje tych motorów chodzi o rozwiązanie napędu klimy i wiskozy (i są albo jeden pasek, albo dwa), jak również ze trzy typy rozruszników w zależności od skrzyni
Ja trafiłem akurat na układ z jednym paskiem i postanowiłem zrezygnować z wiskozy. W miejsce tego wpadł elektryczny wentylator od B7 i dołożony kawałek instalacji
Co jeszcze ważne, a to wtryski najlepiej jakby trafiły się AL, u mnie niestety podobno nowsze BA także troszkę ograniczyły wynik, ale może będzie za to oszczędniej.
Zobaczymy może w przyszłości zmienimy ... wiatru jest .., potencjał na +
- Poduszki od silnika zostają od 2.5 tdi- są troszkę twardsze
- Wiązka silnika z 2.5 tdi do przerobienia albo kupno z pasata b5 1.9
- Przekładka pomiędzy silnikiem, a skrzynią biegów
- Odpowiedni rozrusznik
- Chłodnica wody od 1.9 (2.5 ma po drugiej stronie wejście)
- Komputer 019KD
Oczywiście wpadło przy okazji nowe:
- sprzęgło komplet + kevlar
- uszczelniacz wału korbowego
- rozrząd z napinaczem hydraulicznym
- nowe filtry i olej
- uszczelniacz na tylnym moście (pociło się)
- olej na nowy w tylnym moście
Pozostałe prace wykonane przez profesjonalistów, których polecam i u których sam robię przeróbki (jak i inne drobne rzeczy typu wymiana silnika rozrządu, czyszczenie turbiny czy jej wymiana na inną Większą ). Naprawdę solidni i skuteczni Panowie
'to moje prywatne zdanie w moim temacie
09.2016
Turbina GTB20 downpipe instalacji IC wykonana przez Krzysiek1606 (https://www.facebook.com/turbospaw/?hc_ref=PAGES_TIMELINE)
09.2016
Strojenie by spanky (https://www.facebook.com/edctuning)
Na koniec wykres po programie
Na tyle pozwoliły pompki BA ;/
Dalej będę coś modził:
Hamulce tył od s4 b5- zrobione- kupione od kolegi fatboyA4 (zalecam ostrożność przy zakupie czegokolwiek u tego Gościa. Jeden niesprawny przy reklamacji powiedział że ma to w d****. Super zachowanie jak na kogoś z forum.)
malowanie
przymiarka tarczy
03.2017
Przyciemnianie tylnych szyb. Padło na B-12
480 zł radość bezcenna
1000 zł droższa
Co dalej będziemy działać
03.2017
Nowe wahacze z gwarancją 4 lat bez limitu kilometrów
[/URL
Następnie montowanie katalizatora
04.2017 Przymiarka lotki
22.04.2017r.- przebieg 360 000 km
Testujemy nowe oleje
+ do oleju dodany ceramizer
08.2018 Działamy z zawieszeniem z przodu
09.2018 Bixenon
Co dalej w planie:
1. lotka 'al RS4 klapa tył
2. bixy - soczewki już kupione czekają- zakupione do rezania od kolegi booolek
3. może body od S4
4. Wymiana kierki na skórzaną bo jest plastikowa- już jest czeka na założenie będzie od a3 a do a3 wpadnie z s3
5. Tempomat- kupiony czeka na montowanie