Treść opublikowana przez tomgt
-
Logi A4 B6 1.8T AVJ po programie
up
-
Logi A4 B6 1.8T AVJ po programie
Nie można stwierdzić po logach czy to uszkodzona przepływka?
-
Logi A4 B6 1.8T AVJ po programie
Wrzucam logi kolegi do oceny, auto zamulone, objawy jakby trubo wogóle nie wstawało. Możliwe że to wina N75 ale czekamy na wasze opinie. Logi zrobione tylko na LPG bo okazało się ze jest problem z paliwem, podczas robienia logów na PB auto zaczęło szarpać i pokazały się dwa błedy 16684 i 16685. Wcześniej przed logami błedy były wykasowane. Problem może być z pompką paliwa albo jest gdzieś nieszczelnosć, od kilku miesięcy są problemy z odpalaniem po dłuższym postoju. http://vaglog.pl/log-002_033_8i4032.html LPG http://vaglog.pl/log-003_020_apB4Iv.html LPG http://vaglog.pl/log-003_020_JM3v0.html PB http://vaglog.pl/log-115_118_Ay4XS.html LPG
-
Wymiana uszczelniaczy 1.8T Wrocław
Będzie ok, przy okazji sprawdź odme. Najlepiej wyczyść całą odme i sprawdź czy zaworek odmy działa tak jak powinien. Jest na ten temat osobny wątek na forum.
-
Pierwsza Polerka - co kupic, jak wykonać?
Cięzko bedzie kupic maszynę do polerki ze stabilizacją obrotów do 200 zł Możesz polecic jakiś konkretny zestaw tzn. mleczko lekkościerne z padem i coś na finish też z padem? ewenyalnie jakie pady do drugiego zestawu który zaproponowałem?
-
Pierwsza Polerka - co kupic, jak wykonać?
Panowie wiemże podobne tematy już są, ale temat polerki i auto detailingu to temat rzeka. Prosze o poradę w zakupię potrzebnych past i padów. Porysowałem sobie dach usuwając żywicę ktora nakapała z drzewa. ciepła woda z gąbką w połączeniu z pyłem i brudem który osiadł z żywicą spowodował spustosznie w lakierze. wygla jakbym papierem ściernym to potraktował Polerkę kupię do 200 zł, w tej cenie można już coś naleźć z regulacją obrotów. nic bardziej profesjonalnego nie potrzebuje. Wiadomo że przed użyciem pasty i polerowaniem musi iśc cleaner i glinka, ale to już ogarnę. Na chwilę obecną mam dwa typy i nie wiem na co sie zdecydować. 1 Zestaw 3M http://allegro.pl/3m-mini-zestaw-polerski-3-pasty-250ml-3-gabki-i6852670801.html + uchwyt pod pad 2. Zestaw MENZERNA http://allegro.pl/menzerna-hcc1100-mcp2500-sf3500-wosk-gabki-i6019054907.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Acategory&bi_c=Y2FtcGFpZ24AMjU4NjYwMjkAMzAzNDEzAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=683a9193-059a-46e2-b108-6668ac606491 Może jest inny sposób (tańszy) żeby ogarnąc to np. jedną pastą?
-
Płyn chłodniczy w przepustnicy
Uszczelka pod głowicą? Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
-
Silnika AVJ, głowica od AWT?
Zajkoo jak Turbo nie bierze oleju, tylko problemem jest klapa upustowa to pospawaj, ale nie regeneruje. Ja ragenerowalem i zawsze coś tam oleju weźmie. W kwestii kata nawet się nie zastanawiaj, różnica jest odczuwalna. Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
mam chyba ten sam problem, przed programem tempomat działał po wgraniu nowego programu już nie. nie mogę też zakodować według pierwszego postu. muszę wrócić to tunera żeby coś grzebał czy można to zrobić inaczej?
-
Serwis klimatyzacji Warszawa
Szukam serwisu gdzie mogę sprawdzić kompresor klimatyzacji. Po włączeniu zaczyna trochę chalasowac. Jest ich trochę ale opinie różne więc może ktoś poleci kogoś sprawdzonego
-
Gaśnie na ciepłym silniku po odpaleniu
pojawił się nowy trop rozmawiałem dziś z mechanikiem i powiedział że jego zdaniem problemem jest masa. kazał sprawdzić przewody idące od czujnika do kompa a najlepiej zrobić nową masę od czujnika do kompa ECU. jak możemy znaleźć ten pin od masy w kostce idącej do kompa? przypominam że chodzi o czujnik temp powietrza dolotowego tj. G42
-
[ALL B5] Wymiana wahaczy górnych
Witam Przy montażu korzystacie z klucza dynamometrycznego? Czy wszystko na czuja?
-
Ocena wahaczy
Witam, Panowie zauważyłem przy wymianie opon pęknięcia gum wahaczy, poza widocznymi zmianami nic niepokojącego nie słychać. czy to już kwalifikuje się do wymiany? http://
-
Objawy padającej pompy paliwa
Panowie orientuję się ktoś jaki wkład SKV znajduje się u nas w AVJ. Kontaktowałem się z użytkownikiem forum Dystrybutor SKV i kazał mi podać średnice tego wkładu. podobno są dwa rodzaje 43 i 50mm a nie chwiałbym dwa razy wyjmować kosza z pompką.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Panowie leje ktoś może u siebie Total Quartz 9000 ENERGY 5W40 ?? Cena na pewno konkurencyjna ale wiadomo nie jest najważniejsza, plusem może być to że jest to olej który jest rzadziej podrabiany niż np. Motul czy LM poza tym Francuzi leją go na start do swoich aut. Z własnego doświadczenia wiem ze znajomy leje do swojego francuza od 15 lat tylko total i złego słowa nie powie.
-
Skąd to kapie ???
Najlepiej umyj silnik i zobaczysz po kilku kilometrach gdzie jest wyciek. Możesz kupić coś w sprayu do mycia silników albo hamulców. Stan poziomu oleju w skrzyni sprawdzisz po lewej stronie skrzyni klucz imbus, jest na ten temat wątek ze zdjęciami. Jeżeli wyciek jest powyżej skrzyni to obstawiam tak jak już napisałem wcześniej uszczelka pod napinaczem albo zaworami.
-
Skąd to kapie ???
sprawdź poziom oleju w skrzyni, jak jest ok to szukaj dalej. ja miałem mokrą też lewą stronę ale wyciek maiłem z uszczelki od napinacza łańcucha rozrządu i wszystko szło na dół
-
Ciśnienie na cylindrach A4 BFB
11,5 to dobry wynik, nic nie kombinuj.
-
Sprzęgło kompresora klimatyzacji DENSO 6SEU12C, 8E0 260 805 G
Dziękuje za informacje, na początek odkręcę tą główną śrubą i zobaczę w jakim stanie jest zbierak. Bez ściągania koła tez można ocenić w jakim stanie jest zbierak i łożysko prawda?
-
Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów Audi A4 B5
Panowie nie chce zakładać nowego wątku ale nie bardzo wiem który to wlew oleju tak wiem że w pierwszy poście jest opis ale mam wątpliwości. poniżej zdjęcie lewej i prawej strony skrzyni proszę o wskazanie Strona lewa Strona prawa Ktoś mi może powiedzieć jak to model skrzyni, na dole mam tylko oznaczanie FPS0100 a na lewej stronie
-
Sprzęgło kompresora klimatyzacji DENSO 6SEU12C, 8E0 260 805 G
Witam, muszę sprawdzić w jakim stanie jest sprzęgło kompresora, objawy to dziwny dźwięk słyszalny po włączeniu klimatyzacji. czynnik wraz z olejem zalany nowy na początku sezonu ale to nic nie pomogło także najprościej będzie chyba zacząć od sprzęgła. dodam że klima działa. w podobnym wątku na forum jest opisane i film na youtube jak to zrobić na przykładzie sprężarki 6SEU14C ale u mnie jest troszeczkę inne koło. pytanie w jaki sposób zdemontować koło pasowe wraz ze sprzęgłem?
-
Naprawa/Wymiana zrywnego sprzęgła kompresora klimatyzacji
niekrasz w jaki sposób odkręciłeś tarczę sprzęgła. miałeś specjalny klucz z trzema bolcami?
-
Montaż turbosprężarki 1.8T AVJ
dziękuje, a orientujesz się jakim momentem dokręcić te śruby?
-
Montaż turbosprężarki 1.8T AVJ
zdecydowanie śrubę część została w żeliwie, szpilki od strony kata są ok.
-
Montaż turbosprężarki 1.8T AVJ
witam, Panowie urwałem jedną śrubę podczas demontażu turbosprężarki, tą od strony kolektora. gdzie poza ASO i jakie śruby powinienem kupić? znalazłem zestaw za kolosalna kwotę 221 zł ale potrzebuję tylko śruby http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3219183322320-04_10045_01-O5307-zestaw-montazowy-turbosprezarki.html