Treść opublikowana przez Szkita
-
SWAP na QUATTRO manual w A4 B8
Pytałem mechanika i bez spiętego wału auto nawet nie ruszy. Niestety
-
SWAP na QUATTRO manual w A4 B8
Co do długości skrzyni to w quattro jest sporo krótsza, fajna na miasto, ale na trasie jest uciążliwa. Do 160km/h jest w porządku powyżej brakuje przełożenia. Przy 180km/h jest chyba jakieś 3.200 obr. na 6 biegu. Co do skrzyni benzyna a diesel, to raczej są inne, ale most przy skrzyni LRV w diesel występuje w dwóch skrzyniach przy 2.0 TFSI
-
SWAP na QUATTRO manual w A4 B8
O ile mnie pamięć nie myli to do licznika, ale dokładnie gdzie nie pamietam. Proponuje zerknąć na manuala Grzegorza WRC Laguna Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Spalanie oleju ailnikowego
Jaki przebieg ma auto? Może źle zregenerowane turbo? Miałem kiedyś podobny przypadek po regeneracji turbosprężarki, co prawda auto było bez DPFa i korciło na niebiesko po odpaleniu i później przy mocnym bucie. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
CGLD 120 kw co to za silnik?
O ile się nie mylę będzie to silnik z tak zwanej serii ultra. Turbo jest chyba takie jak w wersji 170/177KM Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
SWAP na QUATTRO manual w A4 B8
Tak LRV pasuje, sprzęgło się nie różni Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Montaż i działanie Webasto TDI oraz wentylacja postojowa w Audi A4 B8
Z tego co wiem w B8 nikt tego nie ogarnął, aczkolwiek teoretycznie powinno się dać. Ja mam zakodowane w piecu dogrzewanie, ale niestety nie działa. W seacie miałem Webasto i samo się włączało poniżej 6 stopni na plusie. Powiem z doświadczenia, ze ta opcja była super. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Błąd sterownika nie do usunięcia
Gdzieś przy sterowniku silnika jest chyba przekaźnik odpowiedzialny za te systemy. Można by zerknąć jak wyglada Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Wymiana oleju silnikowego
TAK, ja tyle płaciłem. W razie awarii te 500zł to może na lawetę starczy, a gdzie reszta kosztów ewentualnej naprawy?
-
Wymiana oleju silnikowego
Jeśli chodzi o wymianę imbusa to jest to najlepszy moment, ale i tak rozbierania jest od groma i koszty rosną o jakieś kolejne 500zl Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Montaż i działanie Webasto TDI oraz wentylacja postojowa w Audi A4 B8
Musisz odwiedzić serwis i ściągnąć tzw. Komponent. Bez tego raczej nie ruszy Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Montaż i działanie Webasto TDI oraz wentylacja postojowa w Audi A4 B8
Co do nr pieca, ja kupiłem wg nalepki 8k0 a po wejściu VCDS w sterownik Webasto pokazuje nr 4h0. Co do pilota z wyświetlaczem trzeba zakodować piec pod takiego pilota Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Montaż i działanie Webasto TDI oraz wentylacja postojowa w Audi A4 B8
Możesz tylko przewiercić. Ja tak mam u siebie i żadnych problemów nie ma Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
PROBLEM Z CIŚNIENIEM OLEJU
Czy aby nie za niskie to ciśnienie? Przy 2.000 ma 0,4-0,5 bara Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Audi A4 B8 AVANT 2.0 TFSI 328KM i 425NM Stage 3
Co do tego, ze się nie pozna, ze to zamiennik to raczej z daleka. Z bliska to już raczej widać, zamiennik jest grubszy i z racji tego, ze wykonany z żywicy dużo zależy jak lakiernik przygotował i wyrównał podłoże. Wszystko widać jak na dłoni, gdy auto wyjeżdża z myjni. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Czerwona kontrolka oleju
Ja u siebie profilaktycznie wymieniałem imbus w napędzie pompy oleju przy przebiegu około 180-185 tys. Mechanik wówczas stwierdził, ze to ostatni moment, gdyż ma już luz. Mit nie mit jednak trzeba zmieniać. Mam auto z połowy 2010 roku Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Wymiana turbo na te z wersji 170
Zapewne po zmianie turbo wymagana jest korekta softu Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
problem z 2.0 tdi CAHA
Nie wiem, zmieniali mi w bosch Service. Jakbyś mi na fotce pokazał to może bym pomógł Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
problem z 2.0 tdi CAHA
A zawór na listwie common Rail zakładałeś nowy? Ja tez go zmieniałem koszt jakieś 650 zł Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
problem z 2.0 tdi CAHA
Czy sprawdzałeś lub wymieniałeś filtr paliwa? Czy są jakies błędy w sterowniku? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
problem z 2.0 tdi CAHA
A do 4 tysięcy przyspiesza płynnie czy tez szarpie? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
problem z 2.0 tdi CAHA
Napisz z jakiego roku jest auto Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Diesel a pokonywane trasy
Biorąc pod uwagę powyższe przebiegi, Jeśli miałbym kupić diesla to tylko dlatego, ze benzyny maja większe problemy z trwałością, gdyby nie to wybrałbym turbo benzynę Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Kapitalny remont silnika 2.0tdi 143km
Po co zakładać, ze trzeba robić remont, gdy wszystko działa? Widziałem 2.0 Tdi mające na budziku po 450-480.000 km i jeżdżą Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Montaż podgrzewanych dysz spryskiwaczy szyb
Ja także na podstawie poprzednich wpisów kolegów z forum zakupiłem mgiełkowe spryski od VW, nie nazwę tego strzałem w kolano (koszt 80zł z allegro za grzane), ale faktycznie w B8 działają one fatalnie mimo podpiłowania. Dziś założyłem z A7, nawet nie czytając wcześniej wpisów z forum i jest jak być powinno REWELACJA !!! Polecam, śmiało można zakładać.