Treść opublikowana przez SzczYpior_n1
-
WOT - World of Tanks
Właśnie nie odczułem tego efektu wow. Za to optymalizacja dobra, bo na R9 270X bangla na ultra.
-
Avant, stockowy subwoofer - poprawa grania?
W sedanie jest ori dobrze, z przodu jest przyjemny dość miękki bas o ile się nie przesadzi z poziomem na radiu. Ja mam na CD +1 a na FM +2 i jest wystarczająco. Na tylnej kanapie też jest bas, z tym, że twardszy i już wyraźnie słychać jego lokalizację za plecami. Kolega napisał, że przełożył wtyczkę w sedanie, dlatego stracił bas z przodu Pzdr.
-
Rozrząd 1.8T Bex (jak to jest)
Producent podaje pierwszą wymianę przy 180k km, a kolejne co 120k km. Mi mechanik też napisał, że kolejna wymiana za 60k km. Tylko taka różnica, że to zamienniki. Jeśli pokusisz się o ori zestaw z ASO to pewnie możesz polatać te 100 - 120k km, ewentualnie na miejscu zapytać.
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B6
Ja na liczniku 215km/h a u szwagra w Vectrze 200km/h, gdzie na pewno u niego też troche zawyża. 16" mnie interesuje, dlatego po zapoznaniu z kalkulatorem wyszedł prawie idealny zamiennik 215/55/16 i przy nim by pewnie zawyżało tyle ile fabryka chciała a nie 2x więcej. Tylko by mnie interesowały opinie nt. ich uzytkowania i wyglądu jeśli ktoś posiada.
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B6
Witam, Właśnie widze, po kodach, że moje auto takie miało fabrycznie, zresztą miałem takie coś na zapasie, ale niestety kupiłem auto na 16-tkach 205/55. Jadąc na wakacje zauważyłem, że na każde 300km mi zawyża o ~12km, względem drugiego auta, co mi nie odpowiada, już nie mówię o prędkości, bo też zawyża sporo. 12km na każde 300 to jest w skali roku kupa kilometrów do góry. Między 235/45/17 a 205/55/16 jest różnicy -1,8% czyli na pograniczu prawie. Idealnym zamiennikiem jest 215/55/16. Pytanie, czy ktoś hula na takim rozmiarze? Nie będzie to wyglądać źle wizualnie? Technicznie będzie różnica? (za duży balon, komfort, prowadzenie w zakrętach)? Spalanie, osiągi pewnie niezauważalnie. Auto by minimalnie chyba poszło do góry, ale to nie problem, bo mam dość nisko. PS. Chyba, że da się pogrzebać w VCDS w liczniku, to by rozwiązało sprawę, bo posiadam.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Gdzieś na grupie Audi na FB jeden klient pisał, że LM po 10k km spuścił w takim kolorze jak zalewał . O, toto:
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Turbo było regeneriwane po kupnie auta bo dymił jak stara i ciągnął jeszcze raz tyle, a silnik wydaje się wszedzie suchy. Wymieniam olej na świeży co 10k jak najbardziej.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Jeśli z filtrem, to jeszcze gorzej, chociaż wydawało mi się, że bez. Remont, dzięki. Jak czytam nieraz posty, że ktoś wtopił parę kafli w remont i po złożeniu się okazało, że mechanior popełnił jakiś błąd, albo zaczęły się inne problemy to wolę dolewać [emoji4] Z początku miałem Castrola zalanego, potem LM, tyle samo wziął co poprzedniego, teraz qpiłem Valvę. Ciekawostka, że wiecej mi bierze w mieście, bo ok. 0,5l na 1800km. W trasie wziął ok. 300ml na 1800km.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Dokładnie, do silnika wchodzi tylko 3,7l (bez filtra), stąd krótszy interwał. Ja się zastanawiam, jak dolewki rzedu 2- 2,5l miedzy wymianami wpływają na zużycie oleju. Bo niestety w takiej sytuacji stoje. Jakby nie patrzeć ponad połowę oleju "wymieniam" w czasie uzytkowania. A 10k km pyknęło i na sobotę czeka nowa oliwa.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Kiedyś kupiłem chyba go na dolewkę jak mi turbo puszczało. Koleś w sklepie, na pierwszy rzut oka obcykany, mówił wówczas, że leje go do swojego 1.8T. Wiecej Ci nic nie powiem
-
Problem z xenonem
Może być też źle, tzn. odwrotnie włożony odbłyśnik. Ja tak mam, tyle, że w lampie zwykłej H7. Nie wiem jak w xenonie, czy odbłyśniki są symetryczne, czy nie. Ja w jednej lampie mam odwrotnie zamontowany, tzn. muszę wkładać żarówkę H7 jezyczkiem do góry przez co geometria już jest skopana i swieci na scianie też slabiej. Rozeznaj się jak to wygląda u Ciebie w xenonie.
-
Jakie wycieraczki do A4 B6/B7?
Wydaje mi się, że mam jakieś Negotti. Nowe zbierały bardzo ładnie, a, że dosć dbałem o nie, tzn. zawsze najpierw je unosze, odklejam od szyby codziennie i dość często je przecieram gąbką wzdłuż piór, to nadal mają akceptowalną skuteczność od ponad roku i chodzą cicho. Także narazie ramion nie zmieniam i następne kupię podobne.
-
Jakie wycieraczki do A4 B6/B7?
Średnio: Już nie pamiętam, co to za twory, ale zbierają już ponad rok i dalej robią to względnie dobrze, jak na 50zł...
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Dzięki za info. Chyba zamówie na dolewkę, a jak przyjdzie czas na wymianę, to jeszcze pomyślę nad nim Pzdr.
-
Słabe światła mijania rozwiązanie
Jak widać, akurat ustawiałem [emoji14] No to dziwne, musieliśmy trafić na różne partie, bo u mnie były bardziej żółte od Megalightów, w zasadzie wkladałem z jednej strony Bluish a z drugiej zwykłego LongLifa Osrama i nie widziałem prawie zadnej roznicy. Przy czym po zmroku w jesień licho widziałem. A raczej podróbek nie robią. A po przeczyszczeniu lamp wodą destylowaną i izopropanolem Megalighty świecą mi wiecej niż zadowalająco. Tylko w lewej mi brakuje tej plamy centralnie na srodku, czyszczenie nie pomogło, więc doszedłem do wniosku, że mam chyba odwrócony odbłyśnik w tej lampie.
-
Słabe światła mijania rozwiązanie
Jak widać, akurat ustawiałem [emoji14] No to dziwne, musieliśmy trafić na różne partie, bo u mnie były bardziej żółte od Megalightów, w zasadzie wkladałem z jednej strony Bluish a z drugiej zwykłego LongLifa Osrama i nie widziałem prawie zadnej roznicy. Przy czym po zmroku w jesień licho widziałem. A raczej podróbek nie robią. A po przeczyszczeniu lamp wodą destylowaną i izopropanolem Megalighty świecą mi wiecej niż zadowalająco.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Mówisz o tym? Link. Jest nawet oficjalny sklep na Allegro, Motul takowego nie ma. Pokazałem bańkę litrową, bo szukam czegoś na dolewkę do LM SHT. Jeśli jest lepszy, to dlaczego się o nim nie mówi, skoro taki tani?
-
Słabe światła mijania rozwiązanie
Co to znaczy jaśniejszą barwę? Jaśniejsze to są właśnie Megalighty, i dalej będę utrzymywał, że Bluish są do pupy. Mnie rozczarowały. Miałem je, robiłem zdjęcia i barwa na zdjeciach przekłamana wychodzi. Zobacz moje Megalighty +120% w takim świetle: Wysłane z mojego HUAWEI CAN-L11 przy użyciu Tapatalka
-
1.8T BFB Bierze olej
Przecież max jest na zagięciu. Nawet w instrukcji tak jest. Wysłane z mojego HUAWEI CAN-L11 przy użyciu Tapatalka
-
Żarówki H7 świecące na biało - efekt xenon
Hehe, dobre, xenon w soczewce przy Bluishach? Ja miałem żółto, pare stron wczesniej prezentowalem moje foty na nich, gdzieś na wiosnę 2016 pisałem o nich. 4000k? Wierzysz w to co piszesz? Fizycznie światło dawane przez żarówkę halogenową nie jest w stanie dać takiej barwy. A w jakim stanie mogę mieć odbłyśnik, skoro Megalighty mi świecą o wiele mocniej? Wysłane z mojego HUAWEI CAN-L11 przy użyciu Tapatalka
-
Żarówki H7 świecące na biało - efekt xenon
Ja mam odwrotne spostrzeżenia. Mi w B6 Sportlight bluish 50% świeciły licho i bardziej żółto niż Megalight Ultra 120%. Megalighty dają dużo więcej światła po zmroku i to światło jest bielsze, nie wiem dlaczego. Sportlighty mi świeciły tak, że po zmroku miałem męczącą podróż i je wyjąłem. Tak samo żółte, jak zwykłe Philipsy za 20zł. Wysłane z mojego HUAWEI CAN-L11 przy użyciu Tapatalka
-
Wymiana żarówek świateł postojowych, mijania, drogowych.
Nie polecam Sportlightów. Mialem i slabo świecą. Jak już to Megalighty, konkurencja dla Nightbreakerów, dobre światło i jak na ironię bardziej białe niż Sportlighty dają... Wysłane z mojego HUAWEI CAN-L11 przy użyciu Tapatalka
-
Zmiana soczewki z b8
Problem słabych świateł mijania był wielokrotnie poruszany. Nie musisz nic zmieniać, wystarczy naprawić to co masz, B6 ma serio bardzo dobre światła mijania. Po pierwsze tanim kosztem można wypłukać całe wnętrze lampy izopropanolem i wodą destylowaną, u mnie dało bardzo dobry efekt, i nie tylko u mnie. Czytaj na forum. Jeśli to nic nie da to może czekać regeneracja odbłyśników, może są nadpalone. Koszta większe. Ale i efekty już gwarantowane. Trzecia opcja, to odwrócone odbłyśniki z oprawką żarówki. U mnie się okazało, że jeden jest odwrócony o 180* przez kogoś poprzedniego, odwrotnie się wkłada żarówkę i to już nie świeci jak trzeba. Geometrii żarnika w żarówce nie oszukamy. Wiele ludzi, którzy narzekają na światła, zapewne też dotknął problem obróconych odbłyśników. Prawidłowo się wkłada żarówkę mijania języczkiem do dołu.
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
228zł już, przesyłka i masz 250
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
To tanio. Gdzie? Wysłane z mojego Xperia Z przy użyciu Tapatalka