Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

kixi4

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kixi4

  1. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    Masz racje, olej co 10-15 tys a silnik sie nam odwdzieczy o wiele dluzsza zywotnoscia
  2. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    Silnik, który naprawiałem niedawno, 1,8tfsi przebieg około 160tkm, zawór ssący dla porównania...
  3. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    litr to takie srednie wyliczenia, w trasie o wiele mniej, ale z tego co obserwuje to kiedy zamontuje już "szczelne" pierscienie to wiekszosc oleju, który poźniej ubywa "ucieka" przez odme do ssania. W bmw jest wlasnie filterek na odmie, który wyłapuje olej, niestety VAG w tym silniku (1,8 i 2,0tfsi) nie popisał się..
  4. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    Cieszę się, że wszystko gra... Zawsze mówię klientom, że po naprawie spalanie oleju to średnio około 1l/10000km, wszystko oczywiście zależy od tego jak użytkowane jest auto. Wiadomo ze ubędzie więcej jeśli jeździ się tylko po mieście w bardzo krótkich odcinkach, a znacznie mniej w trasie z prędkościami dozwolonymi itp.. Moim zdaniem po remoncie za ubytek oleju najbardziej odpowiada odma, która minimalnie przepuszcza olej w stronę turbosprężarki oraz sama turbosprężarka, widać to po zdjęciu któregoś z węży z intercoolera czy samego kolektora ssącego, zawsze jest tam minimalna ilość oleju. Z tego oleju powstaje właśnie nagar na zaworach ssących. Mówiąc, że odma puszcza minimalnie olej nie mówię, że jest uszkodzona, po prostu odmowanie w tych silnikach jest tak dziwnie rozwiązane. Można również sprawdzić po odkręceniu śruby trzymającej wąż przy odmie (ten który idzie od odmy do turbo) lekko go wysunąć i zawsze wyleci tam odrobina oleju, ktory przez turbine wedruje do kolektora ssacego, na zawory i do silnika.
  5. dokladnie tak, obroty ok, po wlaczeniu klimy/nawiewu podnosza sie, po wylaczeniu opadaja
  6. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    Najlepiej poznac po mocy silnika, 211KM raczej bedzie to silnik cdnc z wada olejowa, kod silnika znajduje sie na nalepce na gornej, plastikowej pokrywie rozrzadu. Mocniejsze silniki sa juz poprawione i zuzycie oleju jest w granicach rozsadku. Robilem silniki z lat 2011-2013 i faktycznie, cos starali sie juz poprawic, zmienione byly srednice sworzni i szersze pierscienie ale nie za bardzo sie to im udalo, dopiero w tych nowszych mocniejszych silnikach sie udalo.
  7. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    Zrobilem u nich kilkadziesiat kompletow tlokow i wiem co mowie, gdyby luz miedzy pierscieniem i tlokiem wynosil 0.3mm to silnik prawdopodobnie by nie pracowal, zreszta kilka kompletow bylo poprawianych po mechanikach, ktorzy sami przetaczali tloki i tam luz w rowkach na samym pierscieniu olejowym wynosil 0.2-0.3 mm i palil wiecej oleju niz przed remontem. Prawidlowy luz musi wynosic 0.02-0.03mm i w tlokach robionych na Krasnobrodzkiej zawsze idealnie tyle wynosi.
  8. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    Nie zaden chwyt, wystarczylo zmierzyc stare pierscienie, ktore maja 1mm, 1,2mm i 1,5mm a nowe 1,2mm, 1,5mm i 2mm. Dodam, ze jesli ktos chcialby wymienic same pierscienie bez przerobki tlokow, to nawet w serwisie sa nie do kupienia, poniewaz nie sa juz produkowane!
  9. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    Kupcie kolektor uzywany z "gwarancja rozruchowa" na znanym portalu kosztuja okolo 500zl, przełóżcie turbo, trzyma sie tylko na jednej opasce i dzwigni westgate i po sprawie..
  10. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    warto sprawdzić zawór westgate na turbinie, bardzo czesto wyrabia się otwór na dźwigni od zaworu ciśnieniowego i westgate nie domyka i czesc spalin ucieka bokiem zamiast napędzać turbinę warto sprawdzić zawór westgate na turbinie, bardzo czesto wyrabia się otwór na dźwigni od zaworu podciśnieniowego i westgate nie domyka i czesc spalin ucieka bokiem zamiast napędzać turbinę co do katalizatora to byc moze sonda któraś będzie do wymiany
  11. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    To fakt ze przy odmie nie ma czujników, ale zmieniona odma utrzymuje inne podciśnienie w silniku, a soft zmieniany jest po to aby silnik nie "głupiał" jak ma to miejsce np po wyjęciu zaślepki rurki bagnetu, lub odkręceniu korka wlewu oleju gdzie silnik zaczyna drżeć i przerywać itp. Jeśli po programie sypie błędem katalizatora i w dodatku błędem ciśnienia doładowania to oczywiste jest, że jest zbyt niskie ciśnienie doładowania = zbyt bogata mieszanka = błąd katalizatora. Być może program do poprawki..
  12. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    Rozumiem, ze zregenerowali turbine, a oleju ubywa dalej tak? Te turbiny w tych silnikach sa dosc wytrzymale i dodatkowo chlodzone obiegiem plynu chlodniczego i rzadko zdarzaja sie awarie, chyba, ze ktos strasznie sie z nia obchodzi.. Analiza spalin tez nic nie da bo katalizator dobrze sobie radzi z dopalaniem oleju.. jesli nie ma plamy oleju pod autem, a koncowka wydechu pokryta tlustym nalotem to tak jak mowie, zle wykonana obrobka tlokow, niestety. Szkoda bo pewnie kosztuje cie to 'kupe' nerwow i pieniedzy. Aha, co do odmy, to jest to 'stage 1', wymiana odmy i przeprogramowanie sterownika silnika w celu zmiany podcisnienia w silniku, a co za tym idzie zmniejszenie poboru oleju, niestety przewaznie to niewiele daje, a jesli nawet to naprawde minimalnie
  13. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    Nie widze w postach co to za auto? Bo ten silnik wystepuje w vw.. passat? CCZB 211koni?
  14. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    Tak silnik CNCD to nowszy silnik wolny od wady poboru oleju.
  15. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    spokojnie, wychodzi niestety na to ze tłoki zostały nieprawidłowo przerobione i bez ponownego rozebrania silnika i poprawy tłoków się nie obejdzie.. ja już dwa takie silniki poprawiałem i teraz jest wszystko ok.. poprostu luz pomiedzy tłokiem a pierścieniem powinien wynosić 0,02-0,03 mm (2-3 setne milimetra) a w silnikach które poprawiałem bylo pomiedzy 0,2 i 0,5mm! (tak od 2 dziesiątych do pół milimetra!) Polecam ci tylko zmiane mechanika.. szkoda tylko ze ponowna rozbiorka to podobne koszty, znowu nowe uszczelki, plyny, pierscienie, robocizna itp.. byc moze jesli poczuja się do winy to zwroca czesc kosztów?
  16. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    Witam. Prosze o kontakt na pw, juz poprawiałem takie bledy..
  17. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    właśnie koszty, z tym jest naprawdę różnie i oczywiście mniej więcej wiadomo co koniecznie trzeba wymienic, ale dopiero po rozbiorce silnika na czynniki pierwsze widać, co trzeba wymienic i jakie będą koszty, ceny części też są dość dynamiczne i w zależności od dostępności różnie z tym bywa..
  18. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    Niestety olej nie ma tu nic do rzeczy.. po zrobieniu stage2 w tfsi czyli przerobce tlokow i montazu szerszych pierscieni oleju nie ubywa praktycznie od wymiany do wymiany..
  19. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    w takim wypadku raczej nic oficjalnie już nie zdziałasz, a jeśli nawet byś pozwał sprzedającego niemca, to najprawdopodobniej posiada on umowę z kimś innym, a twoją uznają za sfałszowaną.. niemca uznają za "fikcyjnego sprzedawce" , poza konsekwencjami grożącymi ze strony urzędów musimy liczyć się z tym, że w razie problemów jesteśmy zdani tylko na siebie. Nie przysługują nam żadne roszczenia względem osoby, która faktycznie sprzedała samochód. A historię serwisową po vin chociaż sprawdziłeś?
  20. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    jesli 2tyg to albo zwrot auta albo doplata do remontu i tyle.. jawnie zatajona wada pojazdu.. ps pewnie auto kupione na umowe bezposrednio od niemca, a polak, który go sprowadzil i sprzedał nigdzie nie widnieje?
  21. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    Auto kupiłem od gościa z fakturą o wymianie rozrządu. Wcześniejszy właściciel twierdził, że auto nie pobiera oleju - przyprowadzając z Niemiec twierdził, że na 1400 km nie wzięło nic natomiast mi po 180 km zapaliła się kontrolka oleju. Wygląda na to, że zostałem perfidnie oszukany ( apropo tej kwestii to czy można w jakiś sposób oddania samochodu i zwrotu pieniędzy lub coś w tym rodzaju ) jak dawno temu kupiles?
  22. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    Kixi4. Ponawiam wcześniej zadane pytanie, które pozostało bez Twojej odpowiedzi:na jakich częściach robisz remonty? takie info to tylko na pw mozna.
  23. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    jak juz pisalem wczesniej, nawet jak dolewamy olej na bieżąco to niestety nieszczelność tłok/cylinder a co za tym idzie spaliny, gazy, benzyna itp itd strasznie zanieczyszczaja olej i cierpi cały silnik, panewki, wałki rozrządu, łańcuszki, turbosprężarka itp itd.. dość szybko sporo nagaru zakleja już całkowicie pierścienie, głowice,świece.. strasznie cierpi katalizator.. jesli ubywa 1l/1000km to w szybkim tempie dobija do 1l oleju na 300km.. a jesli ktos nie doleje oleju to juz nie mowie co sie dzieje.. a jesli " leszek9 " ma juz "okolo" 195tys km to nie chce wiedziec jak tam wyglada łańcuszek i napinacz rozrządu, skoro nieraz przy 130-140tys km juz jest w ostatnim stadium napiecia..
  24. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    Muszą być inne bo 2.0 ma valve lift. jasne, ale niestety srednica tłoka ta sama tylko skok mniejszy i przez to pierscienie te same, zbyt cienkie..
  25. zapowietrzony uklad..

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.