Treść opublikowana przez kixi4
-
Rozrząd A4 B8 2.0 TFSI 211ps
oj przeskakuje i to czesto, naprawialem juz kilkanascie sztuk w ktorych przeskoczyl lancuch, zawsze na walku ssacym, zawsze 8 zaworow ssacych pogietych i brak kompresji. przebiegi bardzo roznie, najmniejszy 76tys km! wiekszosc po miescie. W 90% przypadkow przeskakuje przy odpalaniu, winny jest albo uszkodzony napinacz, albo lancuch juz tak wyciagniety ze napinacz jest juz na koncu i go nie napina....
-
Silnik trzęsie, nierówno pracuje, dławi się
Tak to ta membranka. Tamte bledy to jakies sporadyczne, sprawdz w wszystkich sterownikach bledy, ale usun najlepiej wszystko jak zmienisz membrane i wtedy po jakims czasie sprawdz czy cos sie pojawilo.
-
Silnik trzęsie, nierówno pracuje, dławi się
Albo nowa membrane, albo nowa odme, uzywana nie warto bo trafisz to samo, bo bardzo czesto membranki sie przedzieraja.. widac ze odme masz z 2014 roku to juz ktos zmienial kiedys..
-
Silnik trzęsie, nierówno pracuje, dławi się
Dokladnie tak, kup nowa wzmocniona membranke na allegro sa po 120-130zl, lub cala nowa odme, najlepiej dobrac po vinie bo zalezy czy byl po stage 1 czy nie..
-
Silnik trzęsie, nierówno pracuje, dławi się
Odma
-
Konewka min oleju
sprawdz czy dziala czujnik otwarcia maski.. czy jak otworzysz maske jest to pokazywane na wyswietlaczu pomiedzy zegarami, jesli nie dziala to nie skasuje sie informacja zeby dolac olej.
-
Check Engine + EPC wibracje - pomocy
wykrec swiece i sprawdz czy w ktoryms cylindrze jak np otworzysz drzwi kierowcy i zalacza sie pompa paliwa elektryczna nie pojawaia sie paliwo w duzej ilosci. objaw twój wyglada na padniety wtrysk (czesto sie zdarza, wtrysk sie zawiesza i leje paliwo bezposrednio do cylindra)
-
Kontrolka silnika
błąd klap kolektora ssacego. przy tym przebiegu nie obejdzie sie raczej bez wymiany kolektora na nowy, niestety tylko w aso i kosztuje ponad 1500zł Spróbuj sprawdzic wtyczke czujnika polozenia klap za filtrem oleju i sprawdzic wezyki podcisnieniowe z tylu silnika czy nie sa dziurawe lub czy sie nie zsuneły z króćców.. No i usuń błędy i sprawdź czy pojawią się znowu.
-
B8 1.8 tfsi BLAD P0087 Niskie cisnienie paliwa
Przerabialem, ale pewnosci nigdy w tych "wynalazkach" nie ma.. zdarzaja sie padajace wtryski, ale wtedy zalewaja silnik kompletnie paliwem w danym cylindrze i silnik przestaje pracowac. Najlepiej podmienic "na probe" pompe wysosokiego cisnienie z innego 1.8.. nowa w aso ponad 1600zl..
-
B8 1.8 tfsi BLAD P0087 Niskie cisnienie paliwa
najprawdopodobniej bedzie to pompa wysokiego cisnienia
-
Wypadanie zaplonu
sprawdz sprezanie na zimnym
-
Falujące obroty i zapalona kontrolka spalin
Nie ma problemu! Pozdrawiam
-
Falujące obroty i zapalona kontrolka spalin
odma/separator oleju, dziurawa membranka...
-
Praca silnika Audi A4 B8 1.8 TFSI 170 KM
Na luzie te silniki wchodza tylko do 4tys obr/min, takie ograniczenie fabryczne..
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Faktycznie mi sie pomylilo ;-)
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
O to nie masz czym sie martwic.. w tych silnikach minimalnie zawsze ubywa
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Nie powinien, a co sie dzieje? To u ciebie zmienili silnik na inny?
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Kilku moich klientow zrobilo juz po 70-90tys km i narazie wszystko jest ok..
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
na szczescie te silniki daje rade naprawic i jest ok, ale co bedzie w przyszlosci? chyba takie cos...
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Brak synchronizacji wyrzuca jak lancuch juz przeskoczy na walku.. na lancuch i napinacz nie ma recepty. Mialem kilka ponizej 100tys km ktore przeskoczyly, ale i takie powyzej 200tys km ktore chodzily bez problemu.. najbardziej narazone wg mnie sa te ktore wiekszosc przebiegu robia na krotkich odcinkach, a to ze wzgledu na czeste odpalanie silnika, a co za tym idzie szybsze wyrabianie sie zapadki w starym modelu napinacza zapobiegajacej rozluznieniu sie lancucha po spadku cisnienia oleju.
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Rowniez! Daj znac jakbys sprawdzal czy jest taka informacja w serwisie.
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Nie mam pojecia tak szczerze, podjedz do serwisu to ci powiedza..
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
W usa byl pozew zbiorowy i audi robilo naprawe na wlasny koszt. Masz pobor jak silnik po remoncie i najprawdopodobniej twoj silnik poprawili.
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Nie wiem czy powinien, poprostu pisze jak jest.. norma audi 0.5l/1000km jest oczywiscie sporo zawyzona, a jesli spalanie oleju jest na jej granicy to poprostu musisz wiedziec ze za chwile to spalanie w dosc szybkim tempie pojdzie w gore.. przewaznie silniki, ktore robie biora w granicach 1-3litrow na 1000km, ale zdazaly sie takie ktore braly dwa razy wiecej do nawet 5-6litrow na 1000km.
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Kilka stron wczesniej jest wszystko opisane