Treść opublikowana przez kixi4
-
Przejście w tryb do 4000 tyś. obrotów, EPC
Takie powinny byc i takie masz?
-
Przejście w tryb do 4000 tyś. obrotów, EPC
Zmierz cisnienie oleju manometrem na rozgrzanym sikniku.
-
Przejście w tryb do 4000 tyś. obrotów, EPC
Bez podlaczenia komputera i zczytania bledow sie nie obejdzie..
-
Wtryski wymiana
Kup bosch 0261500621.
-
Wtryski wymiana
Co to za silnik? Rocznik kod?
-
1.8TFSI i 2.0TFSI problemy z klapami i dolotem
Ten zabek sie wyciera z czasem i klapy siedza za nisko stad blad. Musisz cos wymyslic zeby pomiedzy te zabki dolozyc z 1mm..
- Pompa paliwa
-
Pompa paliwa
A np na cieplym odpala dobrze?
- Pompa paliwa
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Trudno powiedziec skad to sie bierze, ale faktem jest to, ze kilka sztuk juz robilem, kilka mam na zrobienie w najblizszym czasie i coraz wiecej mam zapytan wlasnie o te silniki.. byc moze jest jak piszesz, jak ktos np jezdzi na long life to tez napewno nie ma to dobrego wplywu na silnik.. zmiana co 30tys km oleju w mozna powiedziec dosc wysilonym silniku z turbo nie jest dobrym rozwiazaniem. Jak jest pobor oleju to po rozebraniu widac to po tlokach, sa pod pierscieniami pokryte przypalonym olejem co ewidentnie wskazuje "przedmuchy" przez pierscienie.. same pierscienie olejowe sa zaklejone nagarem, sa rowniez juz wytarte pierscienie zgarniajace i kompresyjne co widac po pomiarze szczelniny.
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Ja naprawiam silniki tfsi od lat produkcji 2008, naprawialem juz rowniez kilka sztuk tzw "poprawionych" z rocznika 2014 i 2015 i pojawia sie juz ich coraz wiecej. Problemy z rozrzadem, co prawda napinacz jest juz ten poprawiony, ale z racji przebiegu lancuchy sie wyciagaja na tyle, ze napinacz przestaje je napinac, oraz zaczynaja pobierac olej, oczywiscie nie biora w takich ilosciach jak te z lat 2008-2012 ale zdarza sie ze biora 1litr na 1000km, przebiegi pod 200tys km.
-
[B8 CDHB] epc fault see owners manual audi
Podpora kosztuje w aso okolo 650zl, zawor okolo 200.. wymiana 30minut.
-
[B8 CDHB] epc fault see owners manual audi
P0016 brak synchronizacji walu i walka rozrzadu, czyli albo nieprawidlowa praca wariatora walka ssacego albo rozrzad P0341 - nieprawidlowa praca wariatora, to wyjasnia blad p0016, albo uszkodzony zawor sterujacy wariatora, albo podpora walkow rozrzadu A jezeli to dziala nieprawidlowo to pojawiaja sie wypadania zaplonow
-
Różne wyniki przy sprawdzaniu poziomu oleju
Dokladnie, najlepiej sprawdzac po nocnym postoju, olej w roznych temperaturach ma rozna gestosc, nie zawsze zdola caly splynac do miski olejowej w ciagu kilku minut.. gdy jest goracy to wydaje sie ze jest go wiecej poniewaz on w silniku caly czas pracuje, jest poprostu nazwijmy to "spuchniety", "napowietrzony" itp..
-
Jaka jest żywotność silnika 2.0tfsi
W obecnych czasach jest to duży przebieg, jesli udalo sie dojechać do takiego przebiegu bez poważniejszych napraw to sukces.. problem olejowy, awaryjne układy rozrzadu, sterowanie wariatorami, pompy hpfp i wiele innych.. to tylko czesc z możliwych awarii, oczywiście nie dotyczy to tylko audi, poprostu mamy czasy w ktorych liczy się zysk... downsizing silnikow i ekologia tylko w tym pomaga..
-
Wyciek z czujnika - pompa paliwa
Nie powinno cieknac tamtedy. Ostatnio bralem cena byla okolo 1450zl
-
Wyciek z czujnika - pompa paliwa
Niestety tak, ale jesli to dokrecisz powinno przestac siaczyc paliwo.. pompy hpfp sa drogie, ale jesli kupujesz to tylko w aso, szczegolnie do 2.0 tfsi. Usuwalem kilka roznych awarii tych pomp, bo zdarzaja sie ich rozne usterki. Jeden z klientow kupil niby nowa oryginalna pompe z all..gro i byla gorsza od starej.. przypuszczamy, ze byl to odpad produkcyjny. Wiec tylko aso.
-
Wyciek z czujnika - pompa paliwa
Sam czujnik nie wystepuje, jest to regulator cisnienia i lepiej tego nie ruszaj. Mozesz jedynie sprobowac to delikatnie dokrecic, bo uszczelnia sie to na malutkim stozku, na trzpieniu wewnetrznym.
-
Zasysanie Korka Oleju
Taka zasada dzialania odpowietrzania skrzyni korbowej w tych silnikach, separator jest tak zbudowany i polaczony z kolektorem ssacy aby w skrzyni korbowej panowalo podcisnienie wtedy gdy turbo nie pompuje.
-
metaliczne stukanie w silniku
Wal byl wymieniony na nominalny poniewaz byl po szlifie i dlatego sie zatarl.. waly te sa utwardzane powierzchniowo i po szlifie wal "pod spodem jest miekki", dlatego w oryginale w aso nie ma panewek korbowodowych na pierwszy szlif... co do tego czy wal trzeba wymieniac u ciebie czy nie to trudno ocenic bo go nie widzialem... jesli panewka pukała to trudno uwierzyc w to ze wał nienaruszony.
- Zasysanie Korka Oleju
-
2.0 Tfsi CDN po dłuższym postoju ciężko pali
dokladnie pisalem o wtrysku, przy objawach, ktore opisales na poczatku zalewal ci wtryskiwacz, na uszkodzonej cewce czy swiecy silnik lekko drzy, nie ma pelnej mocy a komputer po pewnym czasie wylacza wtryskiwacz, wiec nawet mozna z tym jechac.. wiem bo mialem kilku klientow, ktorzy przyjechali kilkadziesiat km do mnie na 3 cylindrach.. U ciebie nadal obstawiam, ze zawiesil sie wtryskiwacz... Byc moze teraz ostygl i sie odblokowal i zaczal pracowac normalnie, niekiedy drobinka jakiegos "brudu" potrafi zablokowac wtryskiwacz w pozycji otwartej i leje ciagle paliwo do cylindra i objawy jak opisales na poczatku... przy lejacym wtrysku komputer wykazuje rowniez wypadanie zaplonu.. ja na twoim miejscu sprawdzilbym jeszcze najlepiej w okolicy domu zrobic tak, zeby sie rozgrzal i kilka razy przeciagnac go do czerwonego pola, wtedy wtryskiwacz pracuje na maksymalnym otwarciu i albo padnie znowu, albo faktycznie go "przedmuchalo" i bedzie ok... bo lepiej zeby to stalo sie pod domem niz gdzies znowu w trasie..
-
2.0 Tfsi CDN po dłuższym postoju ciężko pali
Padl ci ktorys wtryskiwacz i leje paliwo.. wykrec swiece i jak np otworzysz drzwi kierowcy to w zbiorniku zalacza sie elektryczna pompa paliwa i wtedy bedziesz widzial w ktorym cylindrze nachodzi paliwo.. nowy wtryskiwacz + olej i filtr (w oleju jest teraz pelno paliwa)
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Dokladnie, poprostu turbodoladowane wysilone silniki benzynowe to juz nie to samo co kiedys, te jednostki nigdy nie wytrzymaja tyle co stare wolnossace.. downsizing, turbodoladowanie, bezposredni wtrysk, "ksiegowi", ekologia itd maja olbrzymi wplyw na zywotnosc silnikow.. oczywiscie nie dotyczy to tylko audi ale wiekszosci marek dostepnych na rynku..
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Odma jako pierwsza nowa byla. Natomiast co do remontow w tych nowszych silnikach to po rozebraniu na pierscieniach olejowych niestety zapchane sa otwory, ktore maja za zadanie odprowadzac olej...