Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

kixi4

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kixi4

  1. Trudno powiedziec, wszystkie tfsi pracuja specyficznie, dosc glosno jak na silnik benzynowy... w cjeb masz rowniez polwtryski i je rowniez slychac w momencie pracy.. najlepiej jakbys sobie porownal z rakim samym silnikiem w innym aucie.
  2. Jesli chcesz to mozesz wymienic nie jest to duzy koszt. Natomiast co do zuzywania sie tych szklanek to zdarza sie oczywiscie ale dosc rzadko. W cjeb jest ten "nowszy" model wiec powinien byc ok.
  3. kixi4 odpowiedział(a) na miszaq92 temat w 1.8TFSI
    Na wolnych obrotach w tfsi podcisnienie ktore jest w kolektorze ssacym jest rowniez w silniku. Jesli odkrecimy korek wlewu oleju lub zaslepke to silnik zaczyna sie dlawic.. poprostu zasysa za duzo powietrza przez nieszczelnosc ktora "powodujemy" i tak ma byc w tfsi...
  4. kixi4 odpowiedział(a) na miszaq92 temat w 1.8TFSI
    "Odmowaniem" silnika...
  5. kixi4 odpowiedział(a) na miszaq92 temat w 1.8TFSI
    W 1.8 i 2.0 tfsi na biegu jalowym w silniku ma byc podcisnienie, musi "zasysac" korek.
  6. kixi4 odpowiedział(a) na Leszek123 temat w 1.8TFSI
    Daj turbo z 2.0
  7. Wyslalem ci info na pw. Co do plukanek i np antykoks to niestety wielu moich klientow to testowalo i nikomu nie pomoglo, oczywiscie sprobuj jesli chcesz bo to nie jest drogie..
  8. W ostatnim czasie remontuje wiele jednostek poliftowych... niestety do przebiegu 150-180tys km jest w miare ok ale pozniej pobor oleju sie zaczyna w dosc szybkim tempie... wielu moich klientow uwazalo, ze "polifty" od rocznika 2012 sa poprawione i nie maja tego problemu, ale jest to polprawda poniewaz "wytrzymuja" wieksze przebiegi od aut z lat wczesniejszych, ale w koncu tez ich to dopada... Dosc dlugo stosowany byl pierscien olejowy starego typu, co prawda byl szerszy ale jego budowa powoduje "zaklejanie" sie nagarem otworow odprowadzajacych olej co powoduje przedostawanie sie oleju do komory spalania.. ja montuje w tej chwili najnowsze tloki z najnowszym typem pierscieni i powinno to wytrzymac dluzej od oryginalu. Mozesz nawet znalezc info o remoncie polifta cpma, ktory niedawno robilem koledze z forum w temacie o spalaniu oleju. Co do spalania to jesli masz cpmb czyli wersje na ameryke, to zapewne masz skrzynie tiptronic quattro i takie spalanie przy jezdzie dynamicznej po miescie jest w miare realne.
  9. kixi4 odpowiedział(a) na lordneos temat w 2.0TFSI
    Jesli to faktyczny przebieg i silnik cpmb to poczekaj do 160-180tys km.. Tam masz poprawiony napinacz.
  10. Jesli masz 200tys to warto wymienic, w cjeb polecam przy okazji dac nowa poprawiona podpore walkow rozrzadu i zawory sterujace wariatorami.
  11. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    Tak jak kolega pisze, plukanki nic nie daja, oczywiscie nie zaszkodzi sprobowac jesli chcesz, ale nie spotkalem jeszcze nikogo komu by to pomoglo... w ostatnim czasie remontuje juz bardzo duzo poliftow, czyli np cjeb, cndc itp przewaznie przebiegi od 160 do 200 tys km, pobor w granicach 1litra na 500 do 2000km...niestety zastosowane pierscienie olejowe z "malymi otworami odprowadzajacymi" szybko sie zatykaja nagarem i olej zaczyna ubywac juz szybko... dopiero od niedawna dostepne sa tloki z pierscieniem olejowym 3 czesciowym, ktore montuje w poliftach teoretycznie nigdy sie tam nic nie powinno "zakleic"...
  12. Czesc. To nie jest cisnienie tylko podcisnienie i tak ma byc. Co do rozrzadu to jaki przebieg masz?
  13. kixi4 odpowiedział(a) na tomekb7 temat w 2.0TFSI
    Oring na pompie tylko uszczelnia, zeby olej z silnika nie lecial.. do wymiany hpfp
  14. kixi4 odpowiedział(a) na A4B82009 temat w 1.8TFSI
    Sprawdz pompe paliwa na silniku, na dole jest wyjscie wysokocisnieniowe na listwe wtryskowa. Taka rurka, odpal auto i na zimnym silniku sprawdz czy tam nie widac drobnego wycieku.. na goracym zdarzy odparowac i nie bedzie widac..
  15. kixi4 odpowiedział(a) na Cristal84 temat w 1.8TFSI
    Uszkodzony czujnik otwarcia maski, autko musi wiedziec, ze otwarles maske w celu dolania oleju... po otwarciu maski, zlacze od czujnika maski znajduje sie na pasie przy lewej lampie, pod linka zamka maski, mozna ja tam rozlaczyc i zewrzec na chwile styki, wtedy komunikat o koniecznosci dolania oleju sie zresetuje...
  16. kixi4 odpowiedział(a) na Karo1 temat w 1.8TFSI
    Tak, zdarza sie, ze jak ktos jezdzil dluzszy czas z poborem oleju to kat lubi stracic sprawnosc i wyrzuca blad... niestety ale przebiegi na liczniku nie zawsze sa takie jakie auto ma w rzeczywistosci..
  17. kixi4 odpowiedział(a) na barb123 temat w 2.0TFSI
    "NORMALNE"
  18. Dopoki nie wystaje do konca to napina lancuch... ale tak na serio to na nowym zestawie zawleczka siedzi na 2-3rowku, ty masz na 7 z 11, wiec zuzycie lancucha bedzie gdzies na poziomie 60-70%
  19. W silnikach 1.8 i 2.0tfsi przedliftowych z lat 2008-2012 sitko, ktorym idzie cisnienie oleju do wariatora na walku ssacym znajduje sie w podporze walkow rozrzadu, w aso nie da sie kupic samego sitka, czy samego zaworu zwrotnego, mozna jedynie kupic cala podpore w ktorej sa zamontowane juz nowe sitko i zawor zwrotny. W silnikach poliftowych, np cjeb, cjee, cndc itp z dwoma wariatorami, sitka i zaworu nie ma juz w podporze walkow, ale sitka znajduja sie juz w zaworach sterujacych wkrecanych w walki, ale tutaj te sitka rozniez ulegaja peknieciom i uszkodzeniom..
  20. U ciebie jest idealnie w 7 rowku, a nie w 3.. patrzysz do gory nogami.. napinacz ma 11rowkow.
  21. Najlepiej sprawdz czy jak odlaczysz odme od kolektora ssacego i zaslepisz kolektor czy pracuje wtedy lepiej, tzn normalnie..
  22. Jesli swiezo po wymianie rozrzadu to ewidentnie ktos cos tam zepsul... wroc poprostu do mechanika ktory to robil... skad jestes?
  23. kixi4 odpowiedział(a) na komoornik temat w 2.0TFSI
    Tylko oryginal. Najnowszy nr 06H103144K. Podpora jest kompletna z zaworem zwrotnym, sitkiem i oringiem.
  24. Temat walkowany wiele razy... luzna dzwignia zaworu na turbosprezarce.
  25. kixi4 odpowiedział(a) na mcemsi temat w 2.0TFSI
    Okolo 100ml

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.