Treść opublikowana przez kixi4
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Elektryczny
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Diesel ma inne problemy
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Tak mozna, ale mam klienta, ktory praktycznie od nowosci dba o olej i wymienia go czesciej niz co 10tys km i uzywa oleje z gornej polki i w ostatnim czasie rowniez wzroslo mu spalanie oleju i juz szykujemy sie do remontu, a przebieg okolo 180tys km..
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Oj kolego i tutaj musze cie poprawic.. od kilku dobrych lat naprawiam tfsi i w ostatnim czasie remontowalem juz kilka cjeb oraz cndc na pobor oleju, a telefonow mam w tej sprawie coraz wiecej. Oczywiscie nie jest to tak duzy problem jak w silnikach do 2012 roku, ale pobor oleju pojawia sie przy wiekszych przebiegach, tj silniki, ktore naprawialem mialy przebiegi od 170 do 210 tys km a pobor oleju byl od 0.3 do 1 litra na 1000km.. Wiec trzeba spodziewac sie poboru oleju w tych silnikach przy tych przebiegach...
-
Lawina Problemów. Prosze o pomoc.
a no to bedzie to napewno, myslalem ze nowy wtryskiwacz zalozyles... tam jest taka teflonowa uszczelka na wtryskiwaczu, mozna ja dostac w aso albo ic.. nr oryginalu 06G998907, ale polecam ci kupic nowy wtryskiwacz np w ic nr 0261500621 bo z uzywanymi to jest roznie. Jesli bys nie znalazl to mam kilkanascie wtryskow lub uszczelnien nowych co wolisz to moge ci wyslac
-
Lawina Problemów. Prosze o pomoc.
To nie wiem co tam sie porobilo, naprawialem juz kilkanascie razy wlasnie taka awarie z lejacym wtryskiwaczem, bo zdarza sie to dosc czesto w tych silnikach, szczegolnie w 2.0tfsi, ale nie mialem takiego problemu nigdy, raz tylko byl przepalony na wylot kolektor ssacy poniewaz zapalil sie nadmiar paliwa wewnatrz, ale zawsze po wymianie wtrysku i oczywiscie oleju z filtrem bylo ok.. jesli po wymianie bylo ok przez jakis czas to naprawde nie mam pojecia co jeszcze mogloby sie stac.. jedynie co mi przychodzi do glowy to moze to cisnienie uciekac jeszcze przez otwor wtrysku w glowicy, moze tam cos sie stalo przy montazu, ale wtrysk skoro byl nowy z nowym uszczelnieniem to nie powinno.. naprawde jestem bardzo ciekawy co tam sie stalo.. musicie szukac tej nieszczelnosci, jak mozesz to daj znac jak cos sie wyjasni..
-
Lawina Problemów. Prosze o pomoc.
No to zbyt dlugo chyba go "probowaliscie" z tym lejacym wtryskiem, a nadmiar paliwa "splukuje" olej ze scianek cylindra, oraz jego nadmiar w komorze spalania powoduje to ze nie ma gdzie sie ono "sprężyć" w komorze i caly uklad korbowo tlokowy pracuje pod wielkim obciazeniem. Chcialbym pomoc ale na odleglosc jest bardzo ciezko...
-
Lawina Problemów. Prosze o pomoc.
Wydaje mi sie jak twoj mechanik uszczelnial gdzies niby ta pompe paliwa to po prostu nie zachowal czystosci i wystarczy zeby drobinka brudu dostala sie do listwy wtryskowej zeby padl wtryskiwacz.. wiec ja tu nie winilbym poprzedniego wlasciciela, a jezeli brakuje kompresji wlasnie na tym cylindrze na ktorym padl wtryskiwacz, to przez zbyt duzo paliwa moglo stac sie kilka rzeczy, ktore powoduja zbyt niskie sprezanie... sprawdz czy nie stopil sie gdzies kolektor, moglo zapalic sie paliwo zgromadzone w komorze...
-
Lawina Problemów. Prosze o pomoc.
Czesc. Musisz znalezc u siebie kogos ogarnietego w tfsi audi
-
Co to za wyciek
Nie pamietam wymiaru teraz, ale najlepiej go wyjac i kupic troszke grubszy bo ten fabryczy jest dosc luzny i stad pojawiaja sie tam wycieki.
-
1.8 tfsi Zimny silnik drgania i nierowna praca silnika
Kolego masz zapewne wypadanie zaplonu, sprawdz w pierwszej kolejnosci swiece, cewki
-
Problem z kolektorem 06H198211A
Nowy kolektor jedynie w aso, po numerze widze, ze masz stary model kolektora z poczatku produkcji w 2008roku.. niestety jesli chcialbys zamontowac nowszy typ musialbys rowniez wymienic listwe wtryskiwaczy bo jest inna..
-
chek engine
Odma byla wymieniona, wiec pozostaje nieszczelnosc albo na kolektorze np evap, dzwignia klap itp albo na silniku np uszczelniacz walu
-
Uszczelniacze Zaworowe
A dlaczego chcesz zmieniac uszczelniacze zaworowe?
-
Co to za wyciek
Nie ma wplywu... sprawdz oring czy jest szczelny na wejsciu do pompy podcisnienia, bardzo czesto oring ten jest nieszczelny i tam rowniez zaczyna siaczyc olej..
-
Dźwięk z silnika przy puszczaniu nogi z gazu
Koledzy temat ten byl wiele razy omawiany, wystarczy poszukac.. halas ten wydaje luzna dzwignia zaworu westgate na turbinie..
-
Odłamana elektroda świecy, a chodzi. CDNB
Bardzo czesto widuje takie swiece podczas remontow, elektroda nie odlamala sie, tylko sie wypalila, wplyw oczywiscie na to ma fakt dodatkowego spalania sie oleju w komorze spalania.
-
Rzężenie przy 2000rpm
Dzwignia westgate na turbinie, temat poruszany wiele razy..
-
Co to za wyciek
Najprawdopodobniej wyciek spod pompy podcisnienia.. w tych silnikach zdarza sie to bardzo czesto, nie tylko z tej uszczelki, ale z bardzo wielu miejsc.
-
Czujnik położenia wałka - błąd
Da rade bez rozbierania przodu..
-
niskie ciśnienie oleju na wolnych obrotach
Nie ma problemu, ciesze sie ze moglem pomoc.. pozdr
-
Czujnik położenia wałka - błąd
Odkrecenie magnesu, ale dobrze jest miec do tego specjalny klucz, bo nieraz widzialem jak kiedys byly traktowane przecinakiem..
-
Czujnik położenia wałka - błąd
Dobrze byloby jakbys przy okazji dal nowy zawor sterujacy, ktory wkrecany jest pod elektromagnesem w walek...
-
Czujnik położenia wałka - błąd
Pasazera
-
Czujnik położenia wałka - błąd
Skoro pracuje prawidlowo to tak moze to byc rowniez spowodowane uszkodzonym elektromagnesem lub zaworem sterujacym, ktory znajduje sie pod nim..