Treść opublikowana przez kixi4
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Dokladnie, za chwile bedzie 1l/1000 pozniej 2l.. a jesli ktos twierdzi ze jest w tej chwili 0.5l na 1000km to moge sie zalozyc ze jest wiekszy. Najlepiej niech spusci z ceny na remont..
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Lepiej zrobic, wiesz co masz, a kupujac silnik to loteria. Kilka juz takich robilem i na 90% krzywe zawory ssace.
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Proba olejowa w aso. Spalanie powyzej 0.5litra na 1000km naprawa, ponizej 0.5 litra na 1000km w normie jesli przeszlo probe olejowa, to nie znaczy ze nie bierze oleju, a moze brac do 0.5l/1000km. Z doswiadczenia wiem, ze ten pobor dosc szybko sie zwieksza jak juz dobija do tego 0.5litra.. Wszyscy wiemy ze te normy sa bardzo mocno zawyzone.. Moi klienci po naprawie stwierdzaja zuzycie oleju na poziomie w 1.8tfsi praktycznie zadne, max 1litr/15000km, a w 2.0 1l na 8-13000km wszystko zalezy od tego jak i gdzie uzytkowane jest autko..
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Tak zmieniali odme, byl to pierwszy krok serwisu w ratowaniu sie przed wykonaniem naprawy silnika, ale przewaznie nic to nie dawalo..
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Gdzie robiles tloki? Jakie pierscienie? Nie zdarzylo mi sie jeszcze zeby bral olej przez turbo chyba ze padlo, albo odme.. jak odma uszkodzona to lapie lewe powietrze lub silnik "wariuje"
-
2.0 tsi 211km cykanie
to normalne, cyka elektrozawor widoczny na poczatku filmu
-
przełącznik ciśnienia oleju czy coś innego
nie chodzi o czujniki cisnienia, ale o zawor sterujacy cisnieniem, znajduje sie on w "pierwszej misce" olejowej, od przodu silnika po stronie kierowcy, zaraz pod sprezarka klimatyzacji. Nr czesci 06K115243L
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Wszystkie maja takie zabezpieczenie, ale te nowsze poprawione inne, bo w tych starych w zapadce wyrabialy sie zeby..
-
Pompka paliwa
Dobrze byloby sprawdzic czy pompa dostaje pradu i czy ona sama dziala po podaniu napiecia na krotko. Trzeba zdemontowac tylny fotel i tam odkrecic taka trojkatna zaslepke i juz wtyczka od pompy jest na wierzchu. Taka wieksza wtyczka.
-
Przesunięty rozrząd 2.0 TFSI 2013r
poszło na PW
-
Przesunięty rozrząd 2.0 TFSI 2013r
Napewno przeskoczyl na walku ssacym i wszystkie 8zaworow ssacych napewno jest pogiete.. juz robilem kilka sztuk po takiej awarii.. mozna uratowac ta glowice, przewaznie tylko wykrzywiaja sie zawory ssace, a glowica jest nietknieta, trzeba oczywiscie rowniez sprawdzic dzwigienki zaworowe i inne podzespoly, dobrze sprawdzic rowniez tloki i panewki. Ale w serwisie nie warto tyle kasy moim zdaniem..
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Tak sa na te dwa sworznie ale sprawdz szerokosc pierscieni..
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Powinny byc ok tylko wazna srednica sworznia.
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
musisz sprawdzic jaka masz srednice sworznia, gdyz z tym roznie bywa, szczegolnie w roczniku 2011. a dlaczego chcesz nowe? Co sie stało ze starymi?
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Jaki model tlokow i pierscieni masz na mysli?
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Te silniki w pelni sprawne zuzywaja 100-150ml na 1000km wiec tutaj nie jest jeszcze zle.. wiekszosc ucieka odma i turbina.. zima ze wzgledu na to ze olej gestszy ubywa minimalnie wiecej..
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
No to ok srednio miedzy 5300-5700 brutto jesli nie wyjdzie nic dodatkowo, plus ewentualnie jakies podzespoly rozrzadu..
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Wstydze sie... a tak na powaznie to cena zalezy od kilku podzesplow w silniku, ceny czesci sa tez dynamiczne, raz np jakas uszczelka kosztuje 210 a przy nastepnym zamowieniu 290, uszczelniacze trzonkow zaworow raz 160 raz 220 itp itd, a co z tego ze teraz napisze cene a ktos przeczyta za miesiac czy dwa jak juz bedzie inna.. jak ktos pisze na pw i poda mniej wiecej dane pojazdu, silnik, przebieg itp to cene podaje bez zadnego problemu..
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Polecam pod gllwice uszczelke elringa, ktora idzie rowniez na pierwszy montaz, na zdjeciu jest bodajze reinza, co prawda nie ma tam problemow z uszczelkami, ale reinza uszczelki niedawno mialy jakies tam przejsciowe problemy. Przy okazji poruszę temat rozrządu w 1,8 i 2,0 tfsi ponieważ w ostatnim czasie naprawialiśmy kilka uszkodzonych silników po przeskoczeniu rozrządu. Przebiegi od 85000 do 145000km. Chciałbym tylko uświadomić czym grozi ignorowanie pierwszych objawów uszkodzonego napinacza, czyli chwilowe "grzechotanie" silnika po rozruchu. Napinacz łańcucha rozrządu napina łańcuch za pomocą ciśnienia oleju, a po zgaszeniu silnika i spadku ciśnienia oleju cofaniu się napinacza zapobiega zapadka. Na zapadce z czasem wyrabiają się zęby i przestaje ona działać i powoduje całkowite rozluźnienie się łańcucha rozrządu, a przy rozruchu przeskoczenie łańcucha przeważnie na wałku ssącym. Niestety następuje kolizja zaworów ssących z tłokami i ich wykrzywienie.. Polecam wymianę rozrządu, wszystkim którzy mają silniki tfsi i w których nigdy nie był wymieniany napinacz. Od kilku lat występuje poprawiony napinacz oraz zmieniona budowa łańcucha rozrządu, ponieważ poprzedni model dość szybko się rozciąga. Poniżej kilka fotek zaworów po kolizji, nowego i starego napinacza oraz łańcuszków.
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Pisze tylko to co mowia klienci, ale wiekszosc to potwierdza, a jesli nawet spalanie sie nie zmienia to wzrasta elastycznosc silnika
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Po calej operacji z tego co mowia klienci parametry silnika sie poprawiaja, mowia ze spada zuzycie paliwa, silnik rowniej pracuje na wolnych obrotach, lepiej wkreca sie na obroty itp.. Moze tak byc ze wzgledu na to, ze wraz ze szczelnoscia pierscieni wzrasta sprezanie, a po usunieciu calego nagaru z glowicy i uszczelnieniu jej jest lepsze napelnianie i przeplyw powietrza, spalin itp.. bledow na "komputerze" byc nie moze, jesli wszystko jest zrobione prawidlowo to silnik powinien pracowac jak nowy.
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
To nie jest tajemnica, jak ktos jest zainteresowany to podaje przed remontem orientacyjny koszt, bo po rozebraniu dopiero mozna stwierdzic dokladnie.. wszystko rowniez zalezy od stanu silnika, od tego czy to 1.8 czy 2.0, przebiegu, ile oleju ubywa itp..
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Dokladnie tak robie a silnik pracuje bez oleju, bo po co olej
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
wychodzi na to, że tak... osobiście robiłem ten silnik..
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
niestety tak bywa, mały przebieg świadczy o użytkowaniu po mieście i na krótkich odcinkach, w takich przypadkach oleju zaczyna ubywać dużo wcześniej niż kiedy auto użytkowane jest w trasie.. Reszta podzespołów w silniku jak nowa, panewki, wał, wałki rozrządu itp jak nowe co świadczy o tym, że przebieg jak najbardziej realny..