Treść opublikowana przez kixi4
- Nie równa praca silnika
-
Czujnik położenia wałka - błąd
Rozrzad przeskoczyl, jesli jeszcze silnik dziala to proponuje go juz nie odpalac... jeszcze jeden zabek przeskoczy i zawory na ssaniu pogiete...
-
Skanowanie
Dokladnie, te chinskie obd2 to tragedia, niby odczytuje, ale zmienia niekiedy nr bledow.. a tlumaczenie bledow nijak ma sie do faktycznego kodu bledu sterownika..
-
niskie ciśnienie oleju na wolnych obrotach
Walki wyrownowazajace, wystepuja tylko w komplecie, nie chodzi o walki rozrzadu.
-
niskie ciśnienie oleju na wolnych obrotach
Najprawdopodobmiej przytarty masz ktorus z walkow wyrownowazajacych
-
Błąd 15462 i P2681 w Audi A4 B8 1.8 TFSI
Tak to jest ta pompa.. przegapilem ze masz polifta cjeb, dlatego jest w innym miejscu...
-
Błąd 15462 i P2681 w Audi A4 B8 1.8 TFSI
Sprawdz pompe dodatkowego obiegu plynu 06H965561, znajduje sie pod kolektorem ssacym za alternatorem. Sprawdz wtyczke oraz czy pompka dziala po podlaczeniu "na krotko"
-
Audi A4 B8 2008 rok 1.8 TFSI po regeneracji silnika
Lata lub Kilka-set tysiecy km w tfsi?? a audi umywa rece przy jakiejkolwiek awarii... w obecnych czasach nic tyle nie wytrzyma
-
Mieszanka zbyt uboga
Mozna samemu, trzeba wypiac wtyczki z cewek zaplonowych i wykrecic wszystkie srubki.. do wszystkiego torx 30. Z wprawa schodzi 2minuty, bez max 10min.
- Mieszanka zbyt uboga
-
Mieszanka zbyt uboga
Tak walu.. ale sprawdz najpierw na odmie na tym okraglym plastiku jest taka mala dziurka z boku, jesli na jalowym zasysa tam powietrze to uszkodzona jest membrana w odmie
-
Mieszanka zbyt uboga
Odma najprawdopodobniej.. chociaz niekiedy rowniez powietrze zasysa przez np nieszczelny uszczelniacz walu, lub evap..
-
Problem z Audi S4 B7 4.2 Kopci pluje benzyna
Cylinder 8 jest po stronie kierowcy, ostatni przy scianie grodziowej o ile dobrze pamietam..
-
Problem z Audi S4 B7 4.2 Kopci pluje benzyna
Najprawdopodobniej "zawiesil" sie wtryskiwacz benzyny na cylindrze 8 i leje paliwo... wykrec swiece bedziesz widzial czy w tym cylindrze jest mokro od paliwa.. uwaga w takich przypadkach oprocz wymiany wtryskiwacza konieczna jest rowniez wymiana oleju poniewaz bedzie w nim duzo paliwa.
-
2.0 TFSI klekot, wałek- nastawnik zmiennych faz rozrządu, brak mocy do 3,5 rpm
Wyslalem ci PW
-
1.8 TFSI. Czy warto ?
To praktycznie identyczny silniki i cierpią na te same przypadłości jedyna różnica którą odczujesz to moc i ciut większe spalanie 2.0
-
Audi A4 B8 1.8 TFSI bierze olej
Kolego ubytek rzedu 800ml na 10tys km oznacza ze od wymiany do wymiany praktycznie nie trzeba dolewac... z doswiadczenia moich klientow wiem ze jesli jezdza w trasie to ubytek jest naprawde znikomy.. a remonty silnikow, ktore przeprowadzam maja zuzycie oleju przed remontem od 1 do nawet 4-5litrow na 1000km, wiec roznica jest kolosalna. Nie wspominam juz o destrukcyjnym wplywie zanieczyszczonego oleju przez spaliny przedostajace sie do oleju przez nieszczelne pierscienie, oraz samego niespalonego oleju, ktory osadza sie na zaworach, wypadajace zaplony przez zanieczyszczone swiece, czy nieszczelne zawory, oraz uszkadzanie samego katalizatora.. oraz oczywiscie koszt samego dosc drogiego oleju 5w30.. okolo 30-40zl za litr, srednio 2litry na 1000, wiec koszt samego oleju na 10tys km to okolo 600-800zl..
-
Jak sprawdzić poziom oleju na MMI w Audi A4 B8 2.0 TFSI?
Byc moze wciaz oleju jest za duzo, lub faktycznie uszkodzil sie czujnik poziomu oleju. Sprawdz innym bagnetem z innego auta. Poziom max okolo 50.2cm a poziom min okolo 52.5cm
-
Jak sprawdzić poziom oleju na MMI w Audi A4 B8 2.0 TFSI?
Na rozgrzanym, sprobuj wlaczyc zaplon, otworz maske i poczekaj okolo 1 min az na wyswietlaczu pomiedzy zegarami wyswietli sie poziom oleju, wtedy mmi "czyta" od nowa.. masz bagnet?
-
Problem Z Olejem
Tu masz caly temat poswiecony spalaniu oleju przez 1.8 tfsi -
-
Lewe powietrze
sprawdzcie zawor evap, byc moze nie zamyka.. chodzi o zawor n80
-
Lewe powietrze
czy jest to blad P2187 ? przerabialem to mnostwo razy, cieknie olej + uboga mieszanka na jalowym = nieszczelny uszczelniacz walu korbowego od strony skrzyni biegow lub w 2 innych miejscach w silniku.. zapraszam na naprawe.. chociaz widze ze daleko... ale mozemy to ogarnac na miejscu w kilka godzin...
-
CDNC wypadanie zapłonu po wymianie rozrządu - tylko na niskich obrotach [rozwiązane]
Dokladnie jak mowisz... rozrzad moze byc ok, ale sterowanie uszkodzone i objawy zle ustawionego rozrzadu.. na fotkach widac nowy model lancucha, ale slizgi juz stare, lancuch walkow rowniez zuzyty.. slizgi wykonane sa z plastiku i nie sa bardzo drogie i trzeba je wymienic.. kilka razy mialem przypadek ze slizgi byly pekniete.. plastik ten pracuje w ciezkich warunkach, duza temperatura plus olej i z czasem robi sie twardy i kruchy.. peka..
-
CDNC wypadanie zapłonu po wymianie rozrządu - tylko na niskich obrotach [rozwiązane]
Tak, widac ze zawor rowniez uszkodzony, za duzo wystaje punkt styku z elektromagnesem.. to mogl byc problem, a nie rozrzad, bo wariator zle pracowal
-
CDNC wypadanie zapłonu po wymianie rozrządu - tylko na niskich obrotach [rozwiązane]
Zwroc uwage, ale na foto widac ze lancuch walkow wyrownowazajacych rowniez jest juz wyciagniety, napinacz wystaje juz ponad 1cm, a przy nowym lancuchu i slizgach okolo 3-4mm...