Treść opublikowana przez kixi4
-
Nietypowe uszkodzenie czujnika położenia wału korbowego
Wiesz to plastik jest.. pracuje w duzej temperaturze, w oleju iles lat to robi sie kruchy.. moze ktos faktycznie podwazyl to pekl
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Wrecz przeciwnie, mysle, ze to naprawde super jednostki, jak na moc, spalanie, podatnosc na podnoszenie mocy nie ma lepszych, nawet caly remont nie jest jakos ogromnie drogi w porownaniu np do jednostek bmw... i oczywiscie nie mowie tego ze wzgledu, ze je remontuje ale na serio tak mysle.. bez wiekszego problemu mozna zrobic remont, podniesc moc bez duzego wkladu na 350Km.. tutaj tylko pytacie czy biora olej to odpowiadam, ze niestety przy wiekszych przebiegach tak
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Tak tak, ostatnio mialem na warsztacie allroada 252KM z 2016 z przebiegiem 189000, wariatory nie dzialaly, silnik brak mocy, nierowna praca, nawet gasl sam... pobor oleju 1litr na 1500-2000km...
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
One zaczynaja wciagac olej powyzej 150-180tys km. Zreszta ktory silnik w dzisiejeszych czasach wytrzyma dluzej..
-
Wyciek oleju z tyłu silnika.
Wyglada jakby cieklo z korka spustowego i podczas jazdy lecialo na skrzynie
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Niestety mozliwe, rekordzisci, ktorzy przyjezdzaja do mnie na remont biora 5-6litrow na 1000km.
-
Wypadanie zapłonu
Sprawdz cewke, swiece i czy wtrysk sie nie zawiesil i nie leje paliwem
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Wiesz co naprawde jakos w temat silnikow cpm nigdy nie wnikalem.. mam gdzies zdjecia zaworow z tych silnikow podczas remontu i nagaru bylo dosc sporo, jak znajde to wrzuce
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Nie zaglebialem sie w ten temat glebiej, ale raczej nie, bo ma zaworach normalna ilosc nagaru.. jak rozbieram polifta z 4 dodatkowymi polwtryskami to wtedy faktycznie nagaru nie ma na zaworach.
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Cpma i cpmb pelno, to tak naprawde taki sam silnik jak cdnc z tym ze ma dodatkowy wtrysk na e85 w usa i szersze pierscienie ale starego typu
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Sa z KS w nadwymiarze.. w aso przeciez szlifu nie zrobia, tylko najlepiej nowy silnik ?
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Sa ale tylko odrazu na 83.01 czy o 0.5mm
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Delikatne przehonowanie tylko zeby odswiezyc
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Nominal, cylindry jak nowe, siatka od nowosci, zero owalu, wszystkie miescily sie w 0.01mm
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Hehe polifty maja takie smieszne czerwone uszczelki ?
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
-
Problem z temperaturą wody
Ktore czujniki wymieniles? W cjeb najwazniejszy jest ten od strony sciany grodziowej w glowicy
-
Miejsce na bagnet w A4 B8 2.0TFSI
W stronicu 0b5 trzeba wymieniac olej co 60000km
-
Miejsce na bagnet w A4 B8 2.0TFSI
Remontujemy tez wiele silnikow "poliftowych" ze wzgledu na pobor oleju, przy wiekszym przebiegu pod 200tys km niestety zaczyna oleju ubywac. Co do bagnetu to kup sobie serwisowy, tutaj juz nie chodzi tyle o poziom min-max a o porownanie zuzycia.
-
1.8 tfsi 120KM rok 2013 bierze olej?
Przedlifty biora olej przy bardzo malych przebiegach, natomiast polifty trzymaja norme przynajmniej do tych 150-170tys, zdarze sie nawet dluzej jesli byl czesto olej wymieniany i dbany..
-
1.8 tfsi 120KM rok 2013 bierze olej?
Dokladnie silnik jest identyczny jak 170 konny tylko skastrowany programowo..
-
1.8 tfsi 120KM rok 2013 bierze olej?
Czesc. Remontowalismy juz troszke silnikow poliftowych, przy przebiegach rzedu 170-200tys km niestety pojawia sie zuzycie oleju..
-
Awaria rozrządu 2.0TFSI
Na zdjeciu widac ze poprostu zebatka walu ma jakis numer hb1509 i to po prostu jakis zamiennik, dlatego zjadlo zeby.. na oryginale tego nie ma. A blad cisnienia oleju to inny temat..
-
Awaria rozrządu 2.0TFSI
Ja zrobilem tych silnikow kilkaset i takiego czegos nie widzialem... ja zawsze montuje rozrzady tylko oryginal.. mialem kilka przypadkow, jak ktos po zakupie wymienil rozrzad na zamiennik i np urwal sie lancuch po kilku tysiacach km.. ale tak zjedzonej zebatki nie widzialem.. ale widzisz to pokazuje, ze jak sie pojawia jakis blad to trzeba poprostu w miare szybko dzialac, a takie jezdzenie do konca moze spowodawac duzo wieksze straty niz rozwiazanie problemu na samym poczatku.. jesli masz rozebrany silnik to rozwiaz odrazu ten problem, bo tutaj to jest tylko przyczyna zbyt niskiego cisnienia oleju (p164b)... teraz zamontujesz nowy rozrzad a to nie on byl przyczyna tylko skutkiem..
-
CJEB wymiana szklanki pompy HPFP?
Evap?