Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

jolley

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jolley

  1. Witam Klubowicze, przed świętami, na moim osiedlu, miało miejsce niecodzienne zdarzenie - podczas wichury, w moją, zaparkowaną a4 uderzył kontener na makulaturę. Kontener niezabezpieczony w żadnen sposób. Straty niewielkie, bo odprysnął lakier z maski o wielkości paznokcia. Dziwne miejsce odprysku, ale było widać świeżo odprysniety lakier, więc tylko to uderzenie mogło spowodować. Następnego dnia po umyciu auta zobaczyłem że w reflektorze zbiera się powoli woda (drugi suchutki), więc uderzenie mogło wpłynąć na jego rozszczelnienie. Sprawa zgłoszona zarządcy, notatka służbowa spisana, mail + zdjęcia do ubezpieczyciela. Dziś otrzymuję wycenę szkody, w której maska nie została w ogóle uwzględniona, reflektor 50zł za sprawdzenie. W odpowiedzi, osoba prowadząca sprawę napisała "Witam Odnośnie maski, zakres i charakter uszkodzenia nie pasuje do zgłoszonych okoliczności. Reflektor zgodnie z protokołem (po wymontowaniu) do sprawdzenia w warunkach warsztatowych. Jeśli okaże się że jest uszkodzony – wówczas do wymiany" Z racji tego iż samochód dopiero kupiłem (czas fascynacji :D), mam zdjęcia z dnia przed, na którym maska jest cała - zostało to również wysłane do ubezpieczyciela. Jak myślicie, jak to ugryźć? Wycena w ASO coś pomoże? Nie chciałbym "puścić tej sprawy płazem", bo ubezpieczyciel twierdzi, że uszkodzenia nie pasują do opisu zdarzenia. Tak się stało, a ja chciałbym aby konsekwencje zostały poniesione.
  2. A nie lepiej na nowym oleju najpierw sprawdzić ciśnienie? Może nie ma sensu tego narazie robić?
  3. Piotr a jak wchodzą Ci biegi na zgaszonym silniku? Też "haczą" ? U mnie na zgaszonym idealnie. Na zapalonym lepiej wchodzi jedynka, kiedy wcisnę sprzęgło, odczekam 1-2 sekundy i wtedy wepnę. Za ten czas sprzęgło się "układa" i jest trochę lepiej.
  4. Rozmawiałem z mechanikiem. Mówi, że powodem złego "wchodzenia" biegu jest sprzęgło. Faktycznie u mnie się kończy. Wybierak byłby uszkodzony, jeżeli na zgaszonym silniku też wchodziłby bieg ciężko. A wchodzi wtedy jak masełko. No nic. Nowe sprzęgło pójdzie pewnie w nowym roku
  5. Sebqull gdyie kupieś ten termostat? Allegro? Ile kosztował?
  6. Ok. Wybór zmieniony. Wybór padł ostatecznie na Valvoline Synpower 5w40. Powinno być ok Dzięki za opinie Panowie
  7. Mechanik już kupił tego Mobila 5w50. Ale nie będę spał spokojnie, jeżeli nie zaleje Motula czy LM. Powiem żeby wymienił na Motula Nie mogę sobie pozwolić na kiepski sen przez pół roku Edit. Śledzę karty charakterystyk i Mobila i Motula. Wyprowadźcie mnie z błędu, ale szczerze powiedziawszy, Mobil ma (chyba) lepsze parametry niż Motul. I lepkość w temperaturze 40 i 100st. I wskaźnik lepkości. Temperatura zapłonu o 1 wyższa itp. Czyżby nie był taki zły ten Mobil?
  8. Jasne, że widziałem te posty. Tak, jak pisałem, przerobiłem kilkanaście stron tego tematu i rozbijają się głownie 3 marki : LM, Motul, Millers. Pozostałe mniej. Dlatego zaskoczyła mnie propozycja Mobila, przez mechanika, który nota bene pracuje w Audi
  9. Witam witam Temat nie ma końca Zakupiłem autko, zawiozłem do mechanika na "serwis". Do tej pory za granicą silnik był zalany Castrol 5W30 (long life jak to zwykle bywa). Mechanik zaproponował mi zalanie go Mobil 1 5W50, bo ma lepsze właściwości przy wysokich temperaturach, szczególnie w lecie, kiedy grzeje na zewnątrz i pod maską też chłodno nie jest, a olej w trakcie jazdy autostradą się gotuje. Po przeczytaniu wielu stron tematu byłem zdecydowany na Motula 5W40, ewentualnie Vavoline. A tu polecił mi Mobil. Olej zmieniam standardowo co 10 tys.
  10. Dzięki! http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6554312260 Czyli z tym mocowaniem będą p&p?
  11. Panowie chciałbym kupić wycieraczki Oximo, z racji tego iż sprawdziły się w poprzednim samochodzie. Prześledził em kilka stron tematu, ale do końca nie wiem czy moje ramiona to aero. Czy podejdą bez kombinacji?
  12. "przy takim przebiegu", tzn. przy jakim ta przypadłość wyszła? 700zl to za Ori wybierak? Zamienniki występują na rynku?
  13. U mnie właśnie tak to wygląda. Czasem bieg nie chce wejść, bo czuć wtedy opór. Czasem go "wepnę", kiedy jest opór i wchodzi tak jakby na dwa razy (po drodze gdzieś jakby zahacza). Sprzęgło zbiera u mnie od góry, więc podejrzewałem sprzęgło. Chociaż nie ślizga się póki co, więc jeszcze chyba nie jest na mocnym wykończeniu. Przerabiał ktoś z Was wybierak? Dużo z tym roboty? Jak to wygląda finansowo - robota + część? Jakieś zamienniki czy ori kupować? Ps. Na wyłączonym silniku jedynka wchodzi jak marzenie
  14. jolley odpowiedział(a) na xBladex temat w Audi A4 B5
    U mnie również takie są. Myślę jak się tu ich pozbyć..
  15. Muunv, co to za własny specyfik?
  16. Właśnie dotarły do mnie Geyer & Hosaja i powiem szczerze, że są prawie bezwonne. Może to kwestia partii? edit. jednak nie są bezwonne. Wziąłem je na noc do domu i w dużym pomieszczeniu zapach jakoś się rozszedł. W aucie niestety je czuć, ale nie jakoś strasznie.
  17. Czy benzyna ekstrakcyjna nadaje się do odtłuszczenia uszczelek przed nałożeniem sztyftu Sonax?
  18. A próbował ktoś spryski z A7 zakładać? Widzę, że do B8 je wrzucają. Kwestia, czy w ogóle da się je w B6/B7 zamontować
  19. Właśnie przestudiowałem cały temat. Mam zamiar kupić zestaw Colourlock. Powiedzcie, jak z czyszczeniem skór tapicerki zimą, w temperaturze takiej jak teraz tj. ok 5st na plusie. Chciałbym doprowadzić do ładu moje fotele Speed, tylko czy zima temu sprzyja?
  20. jolley odpowiedział(a) na bmajk temat w 1.8T
    Panowie, jak z tymi dwumasami u Was? Wymienione? Problemy ustały?
  21. Stel_m, rozwiązałeś problem? To było sprzęgło? Ten sam temat dotknął mnie, dlatego pytam. Wszystkie biegi wchodzą, jak malina, oprócz jedynki. Jedynkę muszę tak dość dobrze wcisnąć i obawiam się, żeby nie rozwalić skrzyni.
  22. jolley odpowiedział(a) na jolley temat w Audi A4 B7
    Dzięki ! Zakupię w takim razie
  23. jolley odpowiedział(a) na jolley temat w Audi A4 B7
    Jak możesz to zmierz proszę wys i szerokość
  24. jolley odpowiedział(a) na jolley temat w Audi A4 B7
    Witold, czy obejmuje ona całą szybę? Wydaje mi się, że 150cm może być niewystarczalne. Mszark, miałem kilka marketowych, ale wszystkie teraz są za małe, dlatego stwierdziłem, że zakupię coś "profesjonalnego"
  25. jolley odpowiedział(a) na jolley temat w Audi A4 B7
    Nikt nie używa tych mat?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.