Treść opublikowana przez KingRaider
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Pacjent 1.8t BFB Potrzebuję podpowiedzi, bo już nie mam pomysłów. Aktualnie mam założony jakiś chyba chiński napinacz bez oznaczeń, auto nie trzeszczy chodzi cicho rano tez nie ma problemów, 3 tygodnie temu na ustawieniu wałka było -7 -8, aktualnie jest -10 -11, wymieniłem łańcuch i ślizgi i dalej jest to samo, przestawiłem ząbek na pasku do przodu i się poprawiło na +5+6, czyli jakby żabek paska zmieniał 16 stopni ustawienie, ale dalej mi nie pasuje że nie jest na znakach niby jest 16 rolek, ale czyżbym źle liczył ? Proszę o policzenie ze mną
-
Rozrząd 1.8T wałek ssący
Coś mi tu nie gra, przestawiłem o ząbek do przodu górne koło, dolne na znaku i auto niby lepiej jedzie, ale przepływ max 120, więc cofnąłem dół i góra na znaki i teraz mam już - 10, jak to możliwe? Ze 1 ząbek na górnym kole i przestawienie z +6 na - 10? Czyli mamy aż 16kw przestawienie jednym ząbkiem na górze
-
Rozrząd 1.8T wałek ssący
przestawiłem rozrząd do przodu o 1 ząbek,wał ustawiony na znak, a góra po przestawieniu ząbka, czyli kołem wydechu w prawo(do przodu) wygląda jakby przestawiony o 1 do przodu nie wiem jak teraz pod pokrywą bo nie ściągałem, ale auto odżyło bardziej reaguje na gaz i chce jechać, ale dziwi mnie dlaczego tak ? czyżby łańcuch był na tyle wyciągnięty bo czujnik czyta z ssacego, i względem rozjazdu miedzy wałem ustawia fazatorem napięcie aby ssacy był ok, ale co do wydechu nie mamy kontroli czujnikami, więc dobrze myślę że łamcuch mam wyciagniety i pasek rozrzadu tez w opłakanym stanie i stad rozjazd na ssaku i fazator go próbuje ustawić ? edit: dodałem loga z jazdy jak to wygląda teraz Log #673366 LOG.TUNEZILLA.COM
-
Rozrząd 1.8T wałek ssący
a ono ma znaki z przodu i z tyłu ?
-
Rozrząd 1.8T wałek ssący
Podmienię, a podpowie ktoś jak to działa? Chodzi mi o te wartości w grupie 90 jest 0,-1,-2 a czujnik jest na drugim walku i w grupie 93 gdzie jest -10,tak? Chociaz na opisie jest ze intake, to jest ze -10 jest ssący ustawiony, a w grupie 90 jest sterowanie napinacza? Może po prostu jest łańcuch wyciągnięty i się coś pierniczy, chociaż skoro na wale znak jest ok, na pokrywce jest ok i walki też są na znakach to jakim cudem jest -10 chyba że ząbek na górnym kole aż tak nie wpływa na przestawienie znaków a wartość będzie -10
-
Rozrząd 1.8T wałek ssący
Dokonałem kolejnego loga, z rana, ale dopisałem go do poprzedniego trzeba pod linkiem zjechac na dół na dzisiejszy log, podczas działania fazatora +17, grupa 93 stale -10, teraz pytanie co w którą stronę przestawić żeby było dobrze ? rozrząd z tego co sprawdzałem to ustawiony jest na znaki, czyzby był na tyle wyciągnięty łańcuch że on powoduje takie zmiany ? Ślizgi ładne, napinacz da się wcisnąć ale to też na zimnym silniku Log #673274 LOG.TUNEZILLA.COM
-
Rozrząd 1.8T wałek ssący
pojeździłem i poza tym że brakuje kompresji, podejrzenie upg i pęknięcie głowicy, bo puchną przewody , to przy ustawieniu rozrzadu robi się rozjazd, czy mozliwe ze jest przestawione o 1 rolkę ? @soul87 Podpowiedział że 1 ząbek to raczek 18-20kw, ale no ciekawe czemu tak sie dzieje, az tak "uwalony" napinacz ze działa jak chce? Log #671484 LOG.TUNEZILLA.COM
-
Rozrząd 1.8T wałek ssący
Czyli po prostu może moje odczucia są złe, bo jak po logach w miarę jedzie to może po przesiadce z 170 konnego diesla w ośce wydaje mi sie ze lepiej powinno sie zbierać
-
Rozrząd 1.8T wałek ssący
115, 118 Log #668198 LOG.TUNEZILLA.COM 3,20: Log #668201 LOG.TUNEZILLA.COM 2:33 Log #668202 LOG.TUNEZILLA.COM LPG Log #668203 LOG.TUNEZILLA.COM proszę o analize
-
Rozrząd 1.8T wałek ssący
Proszę również o informację jakie pary grup zrobić
-
Rozrząd 1.8T wałek ssący
Ok, logi zrobię, a kata jak sprawdzę ? Chyba tylko fizycznie ?
-
Rozrząd 1.8T wałek ssący
Sensowny napinacz ze zmienną fazą to gdzie szukać ? Bo widzę jest strasznie dużo jakoś teraz takich po 300-500zł a kiedyś to coś około 1500 (?) kosztował?
-
Rozrząd 1.8T wałek ssący
Mam cały napinacz używany, z poprzedniej b7, ori tylko wytarty, przełożenie samej cewki to dobry pomysł aby sprawdzić? Czy cewek się raczej nie przekłada ?
-
Rozrząd 1.8T wałek ssący
Korka nie zasysa, podskakuje 333135031_6066365130065481_1991614821058709444_n.mp4
-
Rozrząd 1.8T wałek ssący
Cześć, kupiłem a4 b7 1.8t BFB jak jeździłem podczas zakupu jakoś wydawało mi się że mułowato jedzie ale wytłumaczył mi sprzedający ze "quattro i 163 konie to nie będzie jechać" wcześniej jeździłem 1.8tq zrobione na 200 i szło jak pocisk Mianowicie wróciłem do domu i sprawdzam blędy a tutaj pojawił się drugi i trzeci błąd, pierwszy juz był wcześniej, auto ma lpg wiec pewnie przez to? Check sie nie zapalił 16804 - Catalyst System; Bank 1 P0420 - 002 - Efficiency Below Threshold - Intermittent 16891 - Idle Control System RPM P0507 - 001 - Higher than Expected. - Intermittent 16396 - Bank 1: Camshaft A (Intake) P0012 - 001 - Advance Setpoint not Reached (Over-Retarded) - Intermittent intake w grupie 93, ma -8, rozrząd ustawiony na znaki jest ok, prosze o podpowiedź Log #668052 LOG.TUNEZILLA.COM
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Jeszcze tą poproszę: WAUZZZ8K3DA071472
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
WAUZZZ8E88A027273
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
To może w konfiguracji tej aplikacji skanującej jest problem. Ja w B8 mam taki motyw z bluetooth obd że jak włączona jest apka Torque na telefonie to VAG DPF nie chce się łączyć
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
WAUZZZ8K1EA135364
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Proszę o rozkodowanie WAUZZZ8K0BA047689
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Mogę prosić o podpowiedz jakie powinny być poprawne wartości dla różnicy ciśnień? W passacie silnik CFFB czyli takie trochę CJCA mam w vcds: na jalowych różnica ciśnienia 5-8, Na postoju sandał w podłogę to skoczy do 25 (ogranicznik obrotów do 2.5k na postoju), oil ash 0.04 dpf prany w aso przy 247k km aktualnie jest 321k km, rury czyste, wypalanie w zależności od jazdy od 350 do 470km, soft po diesel gate, auto po chipie, wypalanie wyskakuje przy ok 24g i schodzi do jakiś 5-6 na wartości kalkulowanej, wartość zmierzona wskakuje na minus ale czytałem ze po diesel gate robią sie takie kwiatki, czy tak powinno być? zastanawia mnie również wartość 260-290 przy 4k obrotów na 3cim biegu pod górkę, czy taka wartość nie jest za duża? Ogółem auto jeździ ok, błędów brak
-
Wymiana czujnika różnicy ciśnień DPF w A4 B8 2.0TDI
Czujnika różnicy ciśnień
-
Wymiana czujnika różnicy ciśnień DPF w A4 B8 2.0TDI
po wymianie, resecie i adaptacji wartości ujemnie zamieniają się na prawidłowe czy jak to wygląda ? Nie mam u siebie błędów ale wypalił się dpf a wartość zmierzona wskoczyła na -5,3 i zastanawiam się czy nie wymienić czujnika
-
N108 dynamiczne sterowanie kątem wtrysku
Cześć, Mamy problem w 1.9 TDI silnik, agr, pompa z asv zrobiona na 11, od początku po zamontowaniu pompy jest problem z wystrojeniem tego, auto łapie muła jakby ktoś wciskał hamulec, a od 3800 obrotów ciągnie jak szatan, kąt wtrysku ustawiony w BS TDI timing lekko ponad środkową kreskę, auto odpala ok, ale podczas przyśpieszania łapie muła, brakuje jadu. Grupa 004 bloki 3 4 nie pokrywają się wcale do 3800 obrotów, według poprzedniej pompy to szły równo po sobie, soft jest inny ale nie sądzę że przez program sterowanie się wyłączyło, czy pompa na dzień dobry została wsadzona wadliwa? Wrzucam poniżej logi, jakby nie ustawić kąta do regulacji brakuje i sypie błędem 17656 - Injection Start Regulation: Control Deviation Log #590102 EDIT: Wtryski 0.216, pompa 11, turbo arl