Treść opublikowana przez KingRaider
-
Reset wyuczonych wartości DPF bez jego wymiany/prania
Czytając tematy odnośnie DPF zacząłem sprawdzać sobie dpfa 2.0 tdi 2012, stwierdziłem że zrobię adaptacje czujnika ciśnień bo na minusie miałem wartość zmierzoną, ale zacząłem od resetu wartości wyuczonych.. (?) Więc wpadłem na "super" pomysł i zrestartowałem wartości w basic settings, wygląda to tak, jeździć nie jeździłem jeszcze tyle co odpaliłem, Czy usunięcie tych wyuczonych wartości to tylko wyzerowanie i on od nowa się zaadaptuje tak jak trzeba czy coś spaprałem ?
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
wauzzz4f0875k69a6
-
Wymiana sprzęgła w Audi A4 B8 na sprzęgło z A4 B9
brak zrobiłem jakieś 3 tysiące km i wszystko w porządku, jak na razie zero problemów
-
Montaż PDC Parktronic w Audi A4 B8 2011-2015
do włączenia samej wizualizacji (mam tylko pdc tył) musze wymienić sterownik na taki który obsługuje tył + przód (mam sterownik 8K0 907 063 DC)? Czy wszystkie nie mają CP ?
-
Sworzeń wahacza klucz 18
Cześć, Wczoraj zabrałem się za wymianę sworznia oraz tulei wahacza dolnego, wszystko fajnie, lepiej się to kręci niż w b7, a tu lipa. Zamówiłem sworznie po numerach z etki, zamiennik master sport, ale okazuje się że u mnie sworzeń ma inny stożek i jest na klucz 18 a w etce i ten co przyszedł na klucz 21. Ktoś musiał wymieniać wahacz i założył jakiś inny wahacz - druga strona jest jak w oryginale. Po numerach znalazłem że to audi a4 b8 audi a5. Może ktoś wie skąd teraz znaleźć sworzeń z mniejszym stożkiem ?
-
Auto samo skręca
Przed wymianą było tak samo ? W b7 spotkałem się z czymś takim po wymianie zawieszenia z przódu, po jakiś 5k km wszystko wróciło do normy.
-
Wymiana sprzęgła w Audi A4 B8 na sprzęgło z A4 B9
Cześć, osobiście zdechło mi sprzęgło, auto po programie, a o sprzęgłach od CGLC naczytałem się że raz działają dobrze raz nie. Podziękowania dla Gregory87 za pomoc w identyfikacji sprzęgieł w 2.0 TDI po 2016 roku, kolega elegancko po paru numerach vin odnalazł jakie sprzęgła są w nich montowane bo ETKA NIEJEDNOZNACZNIE OKREŚLA RODZAJ DWUMASY DO SPRZĘGŁA. SKRZYNI I SILNIKA. Szukałem dosyć sporo, prześledziłem wszystkie rodzaje sprzęgieł montowanych w B8 FL oraz B9 niezależnie czy to ośka czy quattro diesel czy benzyna. Na początku zacząłem rozglądać się za sprzęgłem od a4 b8 3.0 TDI, silnik CLAB czyli ośka w 3.0 TDI w serii ma 204km więc więcej niż u mnie po programie (mam 194 konie i 390 niuta silnik CJCA), Według katalogu docisk CLAB jest taki sam jak w CNHA (190km), ale dwumasy się różnią. Znalazłem w okolicy sprzęgło z silnika 3.0 tdi 240km, podjechałem sprawdzić czy fizycznie się różnią i tak różnią się. Sprzęgło z A4 B8 3.0 TDI do A4 B8 2.0 TDI Kiedyś przeczytałem tutaj na forum że nie podejdzie bo "języki" sprzęgła są wyższe w 3.0 tdi i tarcza ma inna ilość frezów. Tarcza sprzęgła z 3.0 TDI 240km ma tyle samo frezów co 2.0 tdi, ALE.. Całość sprzęgła jest wyższa nie chodzi o języki, tylko całość jest wyższa o jakieś 1.5cm. Na tym momencie skończyłem zainteresowanie sprzęgłem z 3.0 tdi (zdjęcie poniżej). Sprzęgło z 2.0 TDI A4 B9 do 2.0 TDI A4 B8. Wszystko rozchodzi się o mocniejsze sprzęgło do b8 bo zdarzają się sytuacje w którym na rozgrzanym silniku przy ruszaniu auto szarpie. W A4 B9 również się to zdarza i to w silnikach 190 konnych w ośce, przy przebiegach około 160k km. To akurat potwierdzenie od osób którym się to przytrafiło, ale tak jeżdżą (dane od 2 osób auta 2015-2016 rok). Koło dwumasowe Komplet sprzęgła QUATTRO Łożysko 0CS105266L 0CX141015H - 0B4198165 OCX141015K - 0CX141015B + 0CX141015D + 0CS141015E - Koło dwumasowe 0CS105266L nie wiedzieć czemu jest montowane, aż od początku silnika 190km czyli montowanego w a6 c7 oraz a4 b8 przy silniku CNHA i montowane są dalej w A4 B9 2.0 TDI i 2.0 TFSI 252 konie. Sprzęgła w A4 B9 różnią się oznaczeniami, bywa tak że inna końcówka literowa np. E zamiast D oznacza inną skrzynię i silnik. (0CX141015B = silnik 190km, 0CX141015C = silnik 150km). Nie znalazłem nigdzie informacji jakie są różnice w wykonaniu, ale wnioskuję, że 190 koni ma mocniejsze sprzęgło niż 150, ale mogę się mylić. Sprzęgła z quattro do ośki powinny podejść bez problemu, różnią się jedynie tym że quattro ma na tarczy dodatkowe sprężyny. Porównanie sprzęgła z a4 b8 i a4 b9. Sprzęgła w A4 B9 mają inny mechanizm wyciskania sprzęgła. Mianowicie łożysko w B8 zostaje bez zmiany, a całość sprzęgła jest przekładana. Koło zamachowe w B9 jest lżejsze ma mniej "materiału" osobiście kupiłem też koło zamachowe, ale zostawiłem swoje. Mam nadzieję że się komuś przydadzą takie informacje.
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
WAUZZZF46HA167395
-
Czy sprzęgło z kołem dwumasowym od Audi A4 B9 pasuje do A4 B8 polift?
Czy wymieniłeś na takie jak pisałeś czy na coś innego, również stoję przed wyborem sprzęgła do b8
-
A4 B8 CJCA stage1
Tylko soft, ja jak i sam @Galetto był w szoku z takiego przyrostu
-
A4 B8 CJCA stage1
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
WAUZZZ8K2DA050886
-
jaki kod lakieru?
Mój błąd dzięki bardzo.
-
jaki kod lakieru?
Cześć, byłby ktoś tak miły i rozkodował mi vin ? Chodzi mi głównie o wersje silnika kod lakieru i skrzyni vin: WAUZZZ8K2DA050886
-
Problem z odpaleniem na dużych minusach
Pod korkiem masła nie ma, płynu nie ubywa, przy weekendzie dopiero zobaczę jak idzie kręcenie wałem
-
Problem z odpaleniem na dużych minusach
Klemy, połączenia przy rozruszniku sprawdziłem, przeczyściłem przy wymianie rozrusznika.
-
Problem z odpaleniem na dużych minusach
Na poprzednim rozruszniku (który myślałem że jest uwalony a działo się to samo), podpinałem drugi aku na kablach i auto to samo, cyknie i tyle jakby miało za duży opór na wale, ale skąd i dlaczego za którymś razem odpali to nie mam pojęcia
-
Problem z odpaleniem na dużych minusach
Cześć, mam u siebie problem. Komplet sprzęgła założony 240mm od 2.0TFSI z rozrusznikiem. Nie mogę odpalić auta jak postoi przez noc a na zewnątrz są spore minusy (dziś w nocy było około -18) rozrusznik cyknie raz jakby nie dawał rady przekręcić, wymieniłem rozrusznik ale dalej jest to samo, sprzedawca zwrócił uwagę że to może być wina płynu i lepiej go wymienić. Czy mógł mieć racje że jakiś nie bardzo płyn i może zamarznąć ? Po parunastu próbach odpalenia auto odpali przy minusach -4 -5 -6 bez problemu odpala.
-
A4 B6 1.8t problem z LPG (dobijanie powietrza)
To samo u siebie zauważyłem, jednakże dziwna sprawa bo zrobiłem 50km i lekkie dodanie gazu i krótkoterminowa +25 i przełącza, a zazwyczaj robię 280-300 na zbiorniku
-
Ślizgające się sprzęgło, na ciepłym jest ok
Cześć, pacjent a4 b7 1.8t BFB, quattro wrzucone z 3.2 fsi. W czerwcu 2020 rozleciało się oryginalne sprzęgło (270k km) wsadziłem komplet sachs, pojeździł jakieś 4 miesiące i dziwnie zaczął się ślizgać. Nie było to normalne ślizganie, że auto nie przyśpieszało, auto zaczęło przyśpieszać jakby na pół sprzęgle, jakby nie do końca cofał się wyprzęgnik. Wczoraj wsadziłem komplet sprzęgła z 2.0 TFSI (było 228mm jest 240mm, wleciał dodatkowo rozrusznik i przekładka skrzyni). Przejechałem się "po wsi" i wydawało się ok. Wyjazd pare kilometrów dalej do supermarketu i znowu to samo, wymiana sprzęgła nic nie dała dalej tak samo się uślizguje, efekt jakby jazda bezstopniowym automatem. W tym wszystkim najdziwniejsze jest to, że w momencie długiej jazdy tj. jakieś godzinę, tak że auto jest dobrze dogrzane, olej itd sprzęgło zaczyna trzymać i trzyma bardzo dobrze, nie ma wtedy żadnego problemu i jakbym nie próbował nie uśliźnie się. Zastanawiam się nad wysprzęglikiem, albo pompką sprzęgła, chociaż dalej zastanawia mnie jak to jest możliwe że na dogrzanym aucie jest ok.
-
Sprzęgło 1.8t co robić
Cześć, w tamtym roku dorzuciłem quattro, auto po programie w okolice 200km, w czerwcu tego roku padło sprzęgło, wymieniałem tarcze docisk komplet sachs pod bfb, dziś dziwna akcja auto na 3cim biegu przy wciśniętym gazie od około 3500 do 4000 obrotów ewidentnie jakby się slizgało sprzęgło, obroty lecą nagle do 4000 a auto nie przyspiesza, jadąc dalej do pracy po około 25km wszystko wróciło do normy czyli brak uślizgów. Czy jeździć obserwować, czy już nastawiać się na zmianę na coś mocniejszego (oczywiście zestawu sprzęgła ?) ?
-
Proszę o analize logów 1.8t BFB
@soul87 nie zrozum mnie źle, moim zdaniem zrobiłeś bardzo dobrą robotę z moim autem bo ponad rok śmigam z uśmiechem na twarzy. Znalazłem, że gaz minimalnie uciekał na wężu co wchodzi z reduktora na listwę. Dodatkowo w n75 na wężykach założyłem inne opaski przejrzałem podciśnienie i nic nie znalazłem, ale zrobiłem loga takiego trochę upośledzonego bo 3 w 1 ale coś tam widać że jest lepiej 115, 02, 33 LPG
-
Proszę o analize logów 1.8t BFB
Cześć, mam auto po programie, wtryski 370 saab, drugi IC z 2.5 tdi b5, kat out, gaz miesiąc temu dostrojony u @soul87 wszystko śmigało jak należy, do przedwczoraj, dałem się przejechać autem kumplowi i mówi że coś tu nie gra - nie jedzie na auto po programie, to zrobiłem logi i turbo nie podaje z dołu a z góry pompuje jak głupie. poniżej logi. DV sprawdzone, sprawne, turbo trochę świszczy ale pompowało ok miesiąc. 02,033 pb 115 118 pb 03,20 pb
-
Wariujący czujnik temperatury
Cześć dziś przy wyjeździe z pracy wjechałem w dosyć sporą kałużę być może zbieg okoliczności. Po jakiś 3km wyskoczył na fisie "sensor" Po podpięciu vcds'a na zegarach były dwa te same błędy 00562 - Sensor for Oil Level/Temperature (G266) 27-00 - Implausible Signal czujnik pokazywał właściwie, ale profilaktycznie wyjąłem wtyczkę przeczyściłem, dałem jej trochę wd, następnie brake cleanerem i dalej działał jak trzeba, przejechałem na stację zatankować i znowu komunikat na fisie, zajrzałem pod spód wyjąłem wtyczkę ząłożyłem i teraz jest błąd 00562 - Sensor for Oil Level/Temperature (G266) 30-00 - Open or Short to Plus szukać od razu czujnika czy wymieniać kostkę, miał ktoś podobny problem ?
-
BFB turbo świszczy, ale pompuje
Cały dolot od sprężarki sprawdzałem ciśnieniowo kompresorem, ale tipa pominąłem :/