Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto samo skręca


Moras786

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pacjent 2.0tfsi 180 km Podczas przyspieszania na małych nierównościach samochód szuka sam sobie drogi (samo skręca) Przy stałej prędkości problem znika. Zawieszenie sztywne, przegub trochę się odzywa. Opony też były przekładane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dekiel 13 napisał:

Dokładnie. Opony nie są ścięte ?

Geometria była robiona po wymianie  wahacza. Teraz zbieram się do wymiany przegubu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam taki problem z audiczką, zachowuje się na prostej i równej drodze jakby jechała w koleinie. Wymieniałem wszystkie tuleje wahaczy przednich i sworznie, amortyzatory przednie i tylne, łożyska kół przednie oba. Ciśnienie w kołach 2,4bara (wszystkie). Geometria 3D zrobiona i dalej tak ma że ucieka kiedy jej się chce. Co jeszcze po cudować, żeby podróżować bezpiecznie i bez obaw. Posty na forum przejrzane. Pacjentka A4B8 Avant 2.0 CAGA manual, napęd na przód, 2008r. POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą było tak samo ? W b7 spotkałem się z czymś takim po  wymianie zawieszenia z przódu, po jakiś 5k km wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dziergool napisał:

Witajcie. Mam taki problem z audiczką, zachowuje się na prostej i równej drodze jakby jechała w koleinie. Wymieniałem wszystkie tuleje wahaczy przednich i sworznie, amortyzatory przednie i tylne, łożyska kół przednie oba. Ciśnienie w kołach 2,4bara (wszystkie). Geometria 3D zrobiona i dalej tak ma że ucieka kiedy jej się chce. Co jeszcze po cudować, żeby podróżować bezpiecznie i bez obaw. Posty na forum przejrzane. Pacjentka A4B8 Avant 2.0 CAGA manual, napęd na przód, 2008r. POMOCY

Dla pewności, stabilizator i łączniki też ogarnąłeś? to najczęstsza przyczyna pływania po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wyrzucisz pieniądze w błoto ale łączniki nie są drogie, ja bym dla pewności wymienił je, bo one często nie wyglądają na zużyte a auto i tak pływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wymieniałem wszystkie tuleje wahaczy przednich i sworznie, amortyzatory przednie i tylne"

 

Piszesz o wahaczach przednich a wahacze tylne przednie również tzn. banany ? 

 

U mnie na 18 letnich 245/40/18 łapało każde nierówności i targało autem.

po wymianie na 235/45/18 nie ma tego.

 

Na zimówkach 205/55/16 to już masło "jedzie jak lala" totalnie.

 

 

Edytowane przez Damian211996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąty kół przednich na geometrii są w porządku ? Jak nie to sprawdz miarka odstęp między górną częścią zwrotnicy a mocowaniami sworzni jak będzie różnica to któraś  krzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...