Treść opublikowana przez Bartek2408
-
Tuleje w wahaczu dolnym - mocujące amortyzator
8E0 407 181 C
-
Nakrętka filtru oleju 1.9 avf a4 b6
Również polecam klucz opaskowy. Koszt w granicach 20-30zł.
-
Malowanie zderzaka w kolor nadwozia Audi A4 B6
Malowałem w ubiegłym roku wszystkie dokładki w kolor nadwozia (osłony progów, zderzaki). Powiem tak jak Ci odpowiednio dobiorą lakier to będzie wszystko okey. Jednak i tak będzie się trochę różnić niż karoseria. Ja mam kolor nadwozia ly7r i widać delikatną różnice. Jak kolega wyżej napisał kwestia gustu. Pozdro
-
Jakie sa objawy padajacej pompy wspomagania??
U mnie były piski i buczenie. Po wymianie pompy wszystko okey, należy jednak cały układ dobrze przepłukać. Obowiązkowo zbiorniczek do mycia (dokładnie!). BTW. Spróbuj wymienić płyn na początek.
-
Wymiana, rodzaje i lista liczników w Audi A4 B6 i B7
Panowie czy licznik 8E0920930T będzie pasował do mojej a4?? VIN: WAUZZZ8E83A026441
-
błąd p1570 nie odpala
Sprawdzałeś IMO?
-
Wariuje centralny zamek i światła awaryjne
Miałem podobny problem, pozostała mi wymiana sensorów. Myślę, że któryś powodował zwarcie i stąd te cyrki.
-
Wycie i buczenie przy skręcaniu w A4 B6
Na początek wymień płyn i odpowietrz dobrze układ.
-
[B6 AWX] Tryb awaryjny przy 3800obr/min logi
Po wymianie było wszystko okey.
-
[B6 AWX] Tryb awaryjny przy 3800obr/min logi
Turbo wyczyszczone. Miałeś rację, u mnie też była przycinka i po 3 godzinach pracy turbawka jak nowa. Do czyszczenia poszły również rurki układu doładowania. Map sensor był delikatnie w oleju, przepływomierz również. Wymienione wszystkie filtry i zalany oliwą Motul 5W40. Autko jak nowe. I jeszcze jedno- po zaklejeniu krućca vaku pompy znikło syczenie. Dzisiaj się postaram wkleić logi i zobaczymy co się zmieniło. ?
-
[B6 AWX] Tryb awaryjny przy 3800obr/min logi
N75 w marcu wymieniony na oryginalny pierburga. Zmienna geometria czysta, sam już nie wiem co może być powodem not laufa?
-
[B6 AWX] Tryb awaryjny przy 3800obr/min logi
Hmm... Czyli to prawdopodobnie turbawka daje znać o sobie. Jutro wezmę się za sprawdzenie gruchy. Przy wymianie wężyków z ciekawości sprawdzałem sztangę (jakiś miesiąc temu) i ciężko ją było ruszyć rękoma. Ruch sztangi był bardzo mały. Jutro zobaczę i dam znać. Wyjąłem turbo na stół lecz dzwigienka od zmiennej geometrii chodzi leciutko... Zdemontowałem również węże od IC, jest w nich trochę oleju. Na jednej złączce (ta od strony map sensora) jest dosyć wyraźny luz. Króciec od vacu pompy również miał luz (sklejony podpialem). Jutro jeszcze powalczy i przy okazji pojadę zarobić wąż od smarowania turbiny...
-
[B6 AWX] Tryb awaryjny przy 3800obr/min logi
Witam, Mam problem z moim audi a4 B6 AWX. Mianowicie auto wpada w not lauf w okolicach 3800obr/min. Przy wyższych biegach gdy wdepnę gaz na max jest lekkie poszarpywanie (około 1350-1700obr). Ostatnio zaślepiłem EGR, wymieniłem wężki podciśnienia i zawór N75. Co może być przyczyną rozłączania turbiny? Jeżdżę bardzo dynamicznie, praktycznie co tydzień autko przeganiane po expresówkach. Poniżej załączam logi: Dynamiczne i statyczne razem: Grupa 013: http://vaglog.pl/log-013_uYJzG0t.html Grupa 018: http://vaglog.pl/log-018_0CqC8.html Grupa 023: http://vaglog.pl/log-023_n9Tod6.html Grupa 000: http://vaglog.pl/log-000_987G9k.html Grupa 001: http://vaglog.pl/log-001_P6dev.html Grupa 003: http://vaglog.pl/log-003_jjv165Q.html Grupa 004: http://vaglog.pl/log-004_o43ph2U.html Grupa 007: http://vaglog.pl/log-007_AQTF2.html Grupa 008: http://vaglog.pl/log-008_7lHg7Vq.html Grupa 010: http://vaglog.pl/log-010_wU93F.html Grupa 011: http://vaglog.pl/log-011_l2uon.html Dynamiczne: Grupy 003, 010, 011: http://vaglog.pl/log-003_010_011_3Ph94H.html (not lauf) Grupy 003, 008, 011: http://vaglog.pl/log-011_003_008_l2kr4.html (not lauf) Grupy 010, 011: http://vaglog.pl/log-011_010_U7MES.html Grupy 003, 008: http://vaglog.pl/log-008_003_oGwn68m.html Grupy 003, 011: http://vaglog.pl/log-011_003_NsTJD9f.html Proszę o wyrozumiałość, to moje pierwsze logi. Pozdrawiam.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Cześć, nazywam się Bartek. Pochodzę z województwa lubelskiego. Jestem szczęśliwym posiadaczem Audi A4 B6 Avant (1,9TDI AWX, 2002r).
-
Dziwne buczenie przy skręcie w lewo
Witam, od niedawna mam problem z dziwnym "buczeniem" podczas skrętu w lewo. Dźwięk jest najbardziej odczuwalny na postoju i przy małych prędkościach. Na wyłączonym zapłonie nic nie słychać. Jak myślicie czy pada pompa wspomagania?