-
[B6 AWX] Napinacz paska wielorowkowego - skacze na wolnych obrotach
Witam ?odgrzeję trochę temat, mianowicie tydzień temu urwała mi się śruba mocująca napinacz paska który idzie na alternator i pompe wspomagania, myślałem że winny był sam napinacz ponieważ od niedawna zaczął dziwnie "świerczeć" i faktycznie po wymianie napinacza było cicho, jednak po tygodniu znowu to samo, czyli zerwana śruba napinacza ? Moje pytanie to czy winne jest sprzęgło alternatora czy może pompa wspomagania? Bo przy maksymalnym skręcie faktycznie słychać lekkie buczenie co mogłoby sugerować problemy ze wspomaganiem. Proszę o jakieś sugestie
-
[ALL TDI] Sprzęgło alternatora - jakie objawy uszkodzenia?
Witam ? odgrzeję trochę temat, mianowicie tydzień temu urwała mi się śruba mocująca napinacz paska który idzie na alternator i pompe wspomagania, myślałem że winny był sam napinacz ponieważ od niedawna zaczął dziwnie "świerczeć" i faktycznie po wymianie napinacza było cicho, jednak po tygodniu znowu to samo, czyli zerwana śruba napinacza? Moje pytanie to czy winne jest sprzęgło alternatora czy może pompa wspomagania? Bo przy maksymalnym skręcie faktycznie słychać lekkie buczenie co mogłoby sugerować problemy ze wspomaganiem. Proszę o jakieś sugestie
-
Stuki w silniku - czy to napinacz paska wielorowkowego?
Właśnie podejrzewałem że może to być rolka/sprzęgiełko od alternatora jednak wydaje mi się że one wydaja trochę inny dźwięk, a w moim przypadku jest to taki metaliczne "cykanie"
-
Stuki w silniku - czy to napinacz paska wielorowkowego?
Witam, proszę o pomoc w rozwiązywaniu problemu ? pacjent to 2.0 tdi 110km CR cffd, ostatnio usłyszałem dziwne stuki z okolic góry silnika od strony rozrządu, dodam że sam rozrząd wymieniony kilka dni temu. Na załączonym filmiku w około 7 sekundzie słychać stuki, proszę o jakieś pomysły co to może byc, z góry dziękuję. https://www.youtube.com/watch?v=2RcRR1UMbk0
-
PILNE ! Pomocy stuki w silniku ! Pomózcie zdiagnozować
Rozrząd świeżo wymieniony a dziwne "cykanie" zostało
-
PILNE ! Pomocy stuki w silniku ! Pomózcie zdiagnozować
Dźwięk wydobywa się z góry silnika od strony rozrządu
-
PILNE ! Pomocy stuki w silniku ! Pomózcie zdiagnozować
Teraz powinno się udać otworzyć ? https://www.youtube.com/watch?v=2RcRR1UMbk0
-
PILNE ! Pomocy stuki w silniku ! Pomózcie zdiagnozować
Witam wszystkich na forum, chciałbym zaczerpnąć Waszej wiedzy, a mianowicie pacjentem jest vw Tiguan z silnikiem 2.0 tdi 140hp CFFB, problemem jest dziwny dźwięk wydobywający się tak jakby z góry silnika, dobrze słychać to na jednym z filmików znalezionych na YT: https://www.youtube.com/watch?v=2RcRR1UMbk0 Ktoś wie co to może być? z góry dziękuję edit: https://www.youtube.com/watch?v=2RcRR1UMbk0
-
Kolejność przy odpowietrzaniu hamulców z ABS w Audi
Panowie mam zamiar oddać tylne zaciski do regeneracji i mam pytanie odnośnie odpowietrzenia układu czy po ponownym zamontowaniu zacisków muszę odpowietrzyc wszystkie koła czy wystarczy tylko sam tył?
-
[B6 AVF] Ciężko odpala na zimnym silniku
Witam wszystkich proszę o pomoc w zdiagnozowaniu przyczyny ciężkiego rozruchu na zimnym silniku. A mianowicie mam dziwny problem z moją audi, ponieważ nie zawsze pali "od strzała" czasami po nocy musze chwilę kręcić aż zapali, a czasami pali tak jak powinna, zauważyłem że im dłużej stoi tym lepiej odpala Np. gdy wracam z trasy i na drugi dzień chcę ją odpalić to nie zapali od strzała, a gdy stoi kilka dni to odpala na dotyk. Gdy silniki jest ciepły nie mam problemu z rozruchem. Akumulator i pompki sprawne, auto ma moc. Dodam jeszcze że czasami po rozruchu pojawi się dym, jednak oleju nie ubywa, auto ma równe obroty... Silnik 1.9 avf
-
[B7 BKE] Dymi na biało
Dokładnie, miałem ten problem, po wymianie uszczelniaczy dymienie ustało. Filmik z przed wymiany
-
Kostka poduszki podwietrznej pod fotelem kierowcy
Witam, ostatnio chciałem posprzątać sobie w samochodzie i zauważyłem że pod fotelem kierowcy są jakieś luźne wtyczki i nie za bardzo wiem od czego one są wiem tyle ze żółta wtyczka jest od airbaga, dodam że nie mam grzanych foteli, a regulacja fotela jest manualna
-
[ALL B6] Jak sprawdzić uszkodzony czujnik cofania
Chodziło mi o tylni zderzak
-
[ALL B6] Jak sprawdzić uszkodzony czujnik cofania
Właśnie będę szukał jakiś ori używek, ale po weekendzie zdejme tylni błotnik i spróbuję zamienić czujniki miejscami i wtedy okaże się czy to wina czujnika czy wiązki
-
[ALL B6] Jak sprawdzić uszkodzony czujnik cofania
Witam, mam problem z czujnikami, po wbiciu wstecznego jest ciągły pisk, sprawdziłem wszystkie czujniki na ucho i jeden z nich nie ''cykał'' ( G204 ), kupiłem zamiennik wymieniłem czujnik i dalej to samo :/ jednak teraz słyszę że czujnik ''cyka'', vag pokazuje mi taki błąd: 01546 - sensor for parking aid rear mid-left (G204) 30-00 - Open or Short to Plus I tutaj moje pytanie czy jest możliwość że wiązka jest uszkodzona czy raczej kupiłem słaby zamiennik który po prostu nie działa Zauważyłem też że wymieniony czujnik nie odczytuje odległości cały czas pokazuje 255cm oraz w grupie 004 mam takie odczyty:
michal246
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta