Treść opublikowana przez TomaszMkII
-
[B5 ADR] Wymiana łożyska alternatora
Minął rok z alternator znowu padł Wcześniej łożysko teraz chyba regulator, który przy wymianie łożysk założyłem nowy. Rok był spokoju
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Podaje po dwie iskry na raz. Jedna jest "marnowana". Ad falowania sprawdźcie sobie szczelność kolektora, szczelność dolotu, okolice przepustnicy, tylko nie na oko że chyba okey bo psikałem plakiem i chyba jest ok. W V6 miałem jaja na piątym cylindrze i też falowanie obrotów. Po wymianie wszystkich uszczelek na nowe (ORINGÓW WTRYSKIWACZY TEŻ!) i wyczyszczeniu przepustnicy, wszystko minęło. Widzę że tu na forum jest moda na robienie po kawałku albo z wymianą starych części na inne stare części i potem zaskoczenie że nie pomogło. Jak się kompleksowo nie podejdzie do sprawy to można potem posty na forum pisać do śmierci.
-
[A4 B5] 1.8 ARG Gruszka cisnieniowa
-
Zakup i montaż czujników parkowania A4 B5 FL
Widocznie tak trafiłem że nie zahaczyłem o blachę, wiedziałem i widziałem że jest, ale nie musiałem w niej wiercić.
-
Zakup i montaż czujników parkowania A4 B5 FL
Szczerze to od tamtej pory już tyle innych rzeczy zrobiłem że nie pamiętam jak to wierciłem. Przykleiłem taśmę malarską, podzieliłem odległości i wysokości, wywierciłem, nie pamiętam żebym miał jakieś problemy z tą blachą
-
Wypadanie zapłonu
Ja mam problem z piątym ale tylko na gazie trochę się boję pomiaru ciśnienia
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Kupiłem cewkę i kable firmy krzak i od roku działają lepiej niż oryginalna nie wiadomo ile używana cewka i kable ngk. Docelowo chciałem przejść na 4 pojedyncze cewki ale okazało się że nie ma takiej potrzeby. Mam teraz dodatkowo A6 Avant 2,8 quattro to ona dostanie pojedyncze cewki bo też walczę z wibracjami.
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Ja poza 10 letnimi świecami, problemem z cewką który się objawiał tylko na jednej świecy, miałem też rozpruty wąż między odmą a kolankiem przed przepustnicą którym to silnik łapał lewe powietrze, kurz i pach. Potem miałem latem zalewanie i wypadanie zapłonów na zimnym silniku, pomogła albo wymiana czujnika płynu albo to że się ochłodziło No i mam do wymiany gumy kolektora ale aktualnie silnik pracuje bardzo ładnie. Cewkę ADRową zamieniłem na zwykłą nową z grupy VAG i jest pięknie. Żadnych problemów na gazie i benzynie. Dynamika zadowalająca, spalanie gazu przy normalnej jeździe z klimą 8-10 litrów alpagi. Trzeba do tematu podejść kompleksowo. Bo wiele rzeczy ma wpływ na pracę silnika. A jak u mnie widać było, wyeliminowanie jednej czy dwóch rzeczy nie załatwia sprawy.
-
[A4 B5] 1.8 ARG Gruszka cisnieniowa
Przyszło jakiś czas temu, wygląda całkiem nieźle. Metodą usta usta zaciąga bez oporów ;D Wymienię przy okazji wymiany łączników i odmy.
-
[A4 B5] 1.8 ARG Gruszka cisnieniowa
-
[A4 B5] 1.8 ARG Gruszka cisnieniowa
Syczy mi przy gwałtownym dodaniu gazu, z okolicy drugiego łącznika. Ale nie reaguje na pryskanie sprejami. Wszystkie inne przewody poza łącznikami kolektora mam nowe. Grucha się dźwiga ledwo co i w tym samym momencie syczy drugi łącznik...
-
[A4 B5] 1.8 ARG Gruszka cisnieniowa
U mnie nawrót choroby. Chyba mam dziurę w łączniku kolektora bo grucha nie ma siły dźwignąć "klap"...
-
Udrożnienie odpływu klimatyzacji
Nie wiem jak to można wyjąć i wsadzić spowrotem bez połamania... musiałem zastąpić ten lejek wężem silikonowym...
-
1.8 Na zimnym brak mocy strzelanie z wydechu itd
Naprawił się razem z ochłodzeniami, czyli widocznie winny jest czujnik temperatury silnika i stąd problemy ze ssaniem...
-
Nowa pompa wspomagania w A4 B5 wyje jak stara
Po kolejnej wymianie płynu wyje przy każdym skręcie, przy maksymalnym jeszcze głośniej i i przy zwiększaniu obrotów w trakcie skręcania. Cicho pracuje tylko na jałowym bez kręcenia kierownicą. Poprzednia zajechana pompa wyła przeraźliwie wraz ze zwiększaniem obrotów ale nie opiłkowała... Kupiłem oryginalną używkę z alle, wymienię i zobaczę czy się coś zmieniło... Pierwsza pompa miała trudne warunki bo jeszcze poprzedniemu właścicielowi ciekł przewód wysokiego ciśnienia. Pod koniec kilka razy zapracowała "na sucho" albo poniżej minimalnego stanu oleju, płyn od razu po wykryciu ubytku był dolewany. To mnie skłoniło do wymiany przewodu. Kupiłem 27182 FEBI. Może z tym przewodem coś nie halo...
-
1.8 Na zimnym brak mocy strzelanie z wydechu itd
U mnie to samo na zimnym, po przejechaniu kilkudziesięciu metrów mijały problemy, zaraz po odpaleniu efekt jakby wypadania zapłonu, jakby nie palił na wszystkie gary. Też strzelał i się trząsł, po ruszeniu i kawałku drogi wszystko mija. Zwróciły moją uwagę osmarkane łączniki kolektora, to chyba będzie ta sama bajka u mnie.
-
Nowa pompa wspomagania w A4 B5 wyje jak stara
U mnie podobna historia. Zamieniłem starą przeraźliwie wyjącą na nową skv, okazało się że trochę wyje przy skręcie, ale gratis mam opiłki w płynie... A zielony febi się zrobił grafitowy...
-
[B5 ADR] Wymiana łożyska alternatora
Nie zauważyłem że na fotostory jest kolektor bez mechanizacji i jednak musiałem spuścić trochę płynu. Strzykawką ze zbiorniczka, potem trochę ze zdjętego węża i finalnie nie musiałem wchodzić pod auto, ani nie uroniłem kropli teraz czekam aż mi rolkę kolega ruszy pneumatem, o tym nikt w poradzie nie wspomniał
-
Wymiana dedykowanych zespolonych cewek ADRa na inne z grupy VAG.
Od wymiany auto tygodniowo robi około 200-300km nie dzieje się nic, kable HART, cewka chińska kable 40zł, cewka 72zł Naczytałem się tyle o kablach NGK które nie działają od razu po zamontowaniu i nie wiem WTF
-
1.8 ADR pomocy w rozpoznaniu, i usunięciu usterki
To nie choroba chyba że jest niedrożny
-
Megasquirt do 1.8 ADR - czy ktoś podłączał?
Pewnie już to słyszałeś ale nie ma moim zdaniem finansowego ani w osiągach uzasadnienia
-
Spalanie gazu i prawidłowa regulacja stag Audi a4b5 1.8 125km
I kalibrujesz instalację za każdym razem jak się zresetuje? WTF co to za opowieści z mchu i paproci...
-
Spalanie gazu i prawidłowa regulacja stag Audi a4b5 1.8 125km
Pewnie jakaś stara instalacja? Zrób sobie przekaźnik po stacyjce.
-
Wymiana dedykowanych zespolonych cewek ADRa na inne z grupy VAG.
2000km przejechane, nic złego się nie dzieje.
-
Spalanie gazu i prawidłowa regulacja stag Audi a4b5 1.8 125km
OMG... Cena o 20 groszy wyższa nie znaczy że gaz jest lepszej jakości...