Treść opublikowana przez Spiter
-
Zamek centralny nie działa w lewych tylnych drzwiach
Czesc, ostatnio jak byly mrozy po otwarciu drzwi nie moglem ich zamknac(zatrzasnac) bo odbijały. Dopiero jak wlaczylem ogrzewanie odmarzlo i sie zamknely. Teraz problem polega na tym ze w tych drzwiach centralny je zamyka ale juz nie otwiera i musze to robic od wewnatrz. Komputer bledow nie pokazuje. Jakies pomysly?
-
Jak wyciągnąc komputer aby wyczyscić kanały odpływowe
Ale gdyby było zapchane od klimy to było by tylko po stronie kierowcy? Chyba zaopatrzę się w kamerkę inspekcyjną i sprawdzę kanał pod maską od strony kierowcy bo czyścić czyscilem ten pod komputerem i ogólnie dmuchałem powietrzem tam wszędzie ale moze nie do konca to pomoglo
-
Nie odlaczylem aku przy wyjmowaniu komputera
Tak demontowałem, tam było czysto, niestety woda dalej się wlewa, gdzieś obok musi być jeszcze jeden kanał, ale tam tyle kebali i węży że chyba zakupię kamere inspekcyjną i tak sprawdzę. To co odwaliło Audi żeby się dostać do dziurki pod komputerem to dramat, rozbieranie wiele części. Cudem jakoś się udało ale i tak nie wyciągnąłem obudowy komputera tylko odchyliłem bo nie mogłem wyciągnąć tego plastikowego podszybia co woda nim leci do kanałów.
-
Pokrętło od klimatyzacji nie działa jak powinno
Cześć, czy da się naprawić pokrętło od klimatyzacji czy raczej wymiana całego panelu klimatyzacji.? Przesyłam filmik 20230115_195301.mp4
-
Jak wyciągnąc komputer aby wyczyscić kanały odpływowe
Pada akurat to wyjde zaraz zobaczyc, jak nic nie bedzie widac to nie mam już pomysłu.
-
Jak wyciągnąc komputer aby wyczyscić kanały odpływowe
Wszystko panowie wyciągnąłem, ale tam czysto w miarę - były dwie dziury - jedna mała która była na wylot z obudową komputera i druga duża. Woda pod dywanikiem straszna, czy obok są jeszcze jakieś kanały(nie pod komputerem) - chodzi o stronę kierowcy. Czy to od panoramy może jakiś odpływ? Nic nie widzę żeby kapało, ale woda od kierowcy jest, i plama zaczyna się od pedału gazu. Chyba bede musial oddac do mechanika
-
Nie odlaczylem aku przy wyjmowaniu komputera
Cześć, mam dylemat a nie chce czekać do jutra z odpowiedzią. Czy coś się stanie jak nie odłączyłem akumulatora przy wyjmowaniu ecu? Czyszczę kanalik pod komputerem i wybebeszyłem to miejsce.
-
Lusterko nie grzeje
Oki, sprawdziłem miernikiem i winą jest uszkodzona mata w lewym lusterku. Prawa strona działa, styki jak nowe więc program pokazuje ze awaria w lewym albo prawym a nie jak poprzednicy mówili że z obu stron. Poleci ktoś jakiś sprawdzony zamiennik wymiarowo pasujący jak oryginał? Bo na ogłoszeniach w opiniach piszą że zamienniki są mniejsze. Albo odkupie używany sprawny wkład(jak coś PW).
-
Jak wyciągnąc komputer aby wyczyscić kanały odpływowe
Bez sciagania ramion nie dojde? Niby tam sporo miejsca zeby wyciagnac(Wersja poliftowa jezeli to cos zmienia) tylko nie wiem gdzie ten wklad z komputerem ma mocowania. Odkrecilem te dwie śruby od boku co idą, ale do góry i tak nie chce isc, gdzies wewnatrz go trzyma jeszcze?
-
Jak wyciągnąc komputer aby wyczyscić kanały odpływowe
Cześć, nie moge nic znaleźć na forum na temat czyszczenia kanałów odplywowych w B8. Od strony pasażera wyczyściłem, ale od strony kierowcy jest komputer, odkrecilem obudowe, wyciągnąłem zbiornik od spryskiwaczy ale co dalej, gdzie jest jakies mocowanie tego komputera/wkładu komputera. Jest jakiś filmik/zdjecia?
-
Lusterko nie grzeje
Tak też zrobie, jak na oko nic nie będzie widać to może wklady jeszcze przeloze :)
-
Lusterko nie grzeje
Tak, tylko ze strona pasażera grzeje dla tego pytam czy czasami nie pokazuje ze któraś ze stron.
-
Lusterko nie grzeje
A komputer pokazuje ze z lewej i prawej strony, czy po prostu to sugestia ze ktoras z tych stron?
-
Lusterko nie grzeje
Czesc wszystkim. Zauważyłem jak bylo na minusie ze lusterko od kierowcy nie grzeje. Komputer pokazuje ze chyba oba? Od czego zaczac?
-
Analiza DPF - większe spalanie
To moje ostatnie pytanie i temat można zamknąć - jakie mogą być mniej więcej koszta demontażu + montażu DPF(wraz z adaptacja i czujnikiem)? Bo czyszczenie DPF to raczej kilka stów.
-
Analiza DPF - większe spalanie
A po czyszczeniu powinno sie jakos wyzerowac te parametry aby na nowo naliczal czy jak to jest?
-
Analiza DPF - większe spalanie
Czyli wymontowac, oddac firmie ktora czysci? Da to cos? Zostawic na razie poki nie ma bledow ani nic? Czy nowy filtr? Wycinac na pewno nie mam zamiaru.
-
Analiza DPF - większe spalanie
Filtr raczej nie jest uszkodzony, bo sie wypala dalej, bledami nie sypie. Przebieg to ok 280 000km. Auto do 2018 serwis w niemczech, pozniej 2 lata inny wlasciciel (realny przebieg ze tyle mogl zrobic), auto glownie krotkie trasy.
-
Analiza DPF - większe spalanie
A czyszczenie wgl coś daje na długo? Jedni piszą że lepiej wymienić na nowy bo czyszczenie za wiele nie pomaga. Aaa i wypalanie serwisowe nic nie da?
-
Analiza DPF - większe spalanie
Mam zdjęcie a DPF. Czy wszystko jest w porządku czy raczej musze go wypalić serwisowo? Mam spalanie 7-8l. Mechanik kolega mowi ze moze to byc wina zapchanego DPF. Możecie przeanalizować?
-
CGLC 177km jakie macie spalanie
Moja dziewczyna ma b8 w quatro i stronic i ten silnik(CGLC). To przy 120/130 ciaglej jazdy pali jej ok 6.5l. Ja mam też B8 ale w manualu(tez z tym silnikiem CGLC) i pali 7-8l. Morał taki że automat pali mniej i nie zgodze się z poprzednikami że jest odwrotnie. Z obserwacji- pół litra mniej pali automat od manuala.
-
Gdzie kupie taką gałke biegów/czy polakieruje
A srebrny pierścien na górze?
-
Skrzynia Manualna w B8 - mało precyzyjna?
Odkopie, naprawiles to jakos? Sprzeglo i dwumasa wymieniona, olej wymieniony oryginalny w ASO a problem dalej jest, jak juz skrzynia sie rozgrzeje to jest oki, ale na poczatku opornie.
-
Jasne wnętrze a fotele
Te fotele to od B9 byly? Te co są nowe. Szukam takich i znaleźć nie mogę
-
Gdzie kupie taką gałke biegów/czy polakieruje
Mam dość nietypowy kolor wnętrza Audi A4 B8. I niestety ze wszystkich mam problem jeżeli chodzi o wybór. Szukam gałki w kolorze przedstawionych na zdjęciu - nie potrzebuje komplety tylko samą gałkę. Można gdzieś taką dostać? Ewentualne polakierować czy jaki macie pomysł