Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak wyciągnąc komputer aby wyczyscić kanały odpływowe


Spiter

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, nie moge nic znaleźć na forum na temat czyszczenia kanałów odplywowych w B8. Od strony pasażera wyczyściłem, ale od strony kierowcy jest komputer, odkrecilem obudowe, wyciągnąłem zbiornik od spryskiwaczy ale co dalej, gdzie jest jakies mocowanie tego komputera/wkładu komputera. Jest jakiś filmik/zdjecia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sciagania ramion nie dojde? Niby tam sporo miejsca zeby wyciagnac(Wersja poliftowa jezeli to cos zmienia) tylko nie wiem gdzie ten wklad z komputerem ma mocowania. Odkrecilem te dwie śruby od boku co idą, ale do góry i tak nie chce isc, gdzies wewnatrz go trzyma jeszcze?

Screenshot_20230104_215236_Samsung Internet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to ECU jest zamontowany w tzw "szynie" na zatrzaskach

tzreba je podwazy i go wyciagniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko panowie wyciągnąłem, ale tam czysto w miarę - były dwie dziury - jedna mała która była na wylot z obudową komputera i druga duża. Woda pod dywanikiem straszna, czy obok są jeszcze jakieś kanały(nie pod komputerem) - chodzi o stronę kierowcy. Czy to od panoramy może jakiś odpływ?  Nic nie widzę żeby kapało, ale woda od kierowcy jest, i plama zaczyna się od pedału gazu. :( Chyba bede musial oddac do mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak polewasz przednią szybę od samej góry, czy zauważyłeś gdzieś przeciek? Czasami szyba sie rozszczelnia i puszcza przy słupku/grodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pada akurat to wyjde zaraz zobaczyc, jak nic nie bedzie widac to nie mam już pomysłu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podszybiu są na pewno dwa duże otwory odpływy z założoną taką gumką (jeden przy środku, drugi bardziej od strony kierowcy) oraz jeden bez gumki od strony pasażera.

Poniżej rysunki z zaznaczonymi odpływami. Do tego pomiędzy zbiornikiem płynu hamulcowego a zbiornikiem płynu do spryskiwaczy jest dojście od dołu. 20230114_213644.thumb.jpg.390a76e5391e30cc2bd8bcdb44658481.jpg

 

20230114_210947_1673727015614.jpg

 

 

20230114_210959_1673727016104.jpg

 

Tak jak tu koledzy wyżej napisali, może to być właśnie od zapchanego odpływu od klimy. Gdzieś na forum była instrukcja jak "tam dojść".

 

 

20230114_212508.jpg

 

20230114_213035_1673728289404.jpg

 

20230114_213048_1673728289648.jpg

 

20230114_213101_1673728289746.jpg

Edytowane przez Pawmichtim
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdyby było zapchane od klimy to było by tylko po stronie kierowcy? Chyba zaopatrzę się w kamerkę inspekcyjną i sprawdzę kanał pod maską od strony kierowcy bo czyścić czyscilem ten pod komputerem i ogólnie dmuchałem powietrzem tam wszędzie ale moze nie do konca to pomoglo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tam czysto a plamy sie dalej robią. W weekend tam gdzie wqjcha od recznego kapalo na dywanik, mechanik powiedzial ze od panoramy kanal bym zapchany(czekam na deszcz i zobacze) ale w tych zaznaczonych miejscach po nacisnieciu robi sie mokro(lalem wode na przednia szybe) Na tym drugim zdjeciu plama pojawia sie samoistnie. Moze zdemontowac wykladzine i zobaczyc po jakich kablach splywa?

20230406_184930.jpg

20230406_184957.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wykładzina i tak masz pewnie pełno wody więc demontaż raczej i tak wskazany, a może faktycznie przy okazji zobaczysz zacieki i trafisz na rozwiązanie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazlem przyczyne, tylko mechanik mowil ze czyscik kanaly szyberdachu. Widac plame to cale nasiakniete wodą. Linka jakas dluga? 

20230407_194700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie odpływów tu nic nie da. Nieszczelność jest w miejscu mocowania wężyków do panoramy.

Musisz podsufitkę opuścić i uszczelnić.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mechanikowy ktory skasowal a dalej jest lipa podam jak na tacy ze zdjeciami gdzie ida rurki, bo wlasnie dostalem zdjecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2023 o 22:59, Muskel1 napisał(a):

Dzisiaj lałem do panoramy wodę, i woda wylatywała odpływem ale podsufitka robila sie mokra - czyli to musza być te laczniki tak jak mowiles :) Jak juz podsufitka i tak bedzie w dole, to powiem zeby od razu wszystkie uszczelnili to nie będę musiał w przyszłości wracać do tematu.:) Tylko czemu przy zamknietym szyberdachu woda i tak leci? Uszczelki czy tak po prostu jest?

Edytowane przez Spiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...