Treść opublikowana przez brolypl
-
Pompa wysokiego ciśnienia - opiłki
Wszystko niby ok ale czemu rano korekcję potrafią się rozjechać na cylindrach od -1.7 do +2.5 ( odczyt robiony delphi ds150), jeśli wtryski będą ok na co liczę to do wymiany pójdzie regulator ciśnienia z listwy a pompa profilaktycznie z czasem też do wymiany( 2 tygodnie temu znalazłem 3-4 opiłki pod zaworkiem. Fakt że raczej nikt tam łapek nie pchał więc po 200tyś przebiegu coś się musi pojawić. Filtr paliwa po poprzednim właścicielu rozcinałem i nic nie znalazłem jeśli chodzi o opiłki. Chyba że dwumasa nie wybiera i sterownik musi korygować rano dawki
-
Szarpanie przy zmianie biegów, redukcji, ruszaniu, na półsprzęgle
Ponoć przypalenie sprzęgła pomaga
-
Pompa wysokiego ciśnienia - opiłki
Dzisiaj nie wytrzymałem i wyjąłem wtryski, jutro wrzucę je na EPS118 i zobaczymy czy wszystko ok. 2 tygodnie temu wyjmowałem zawór (jednostka dozująca) i znalazłem z 3-4 opiłki, dzisiaj nic nie znalazłem. Jeszcze nie wiem czym spowodowane są korekcje gdy auto zapalę rano i popracuje z 5min, wtedy rozbiegają się dobrze. Jeśli chodzi o auto to zapala bardzo dobrze, moc jest, spalanie ok Tak wyglądają korekcję na zimnym Tak przy 90*
-
Korekta wtrysków
Świetne korekty. U mnie po zapaleniu jest od -0.15 do +0.25 a dzisiaj jak sprawdzałem to dziwnie skaczą np na 1 cylindrze przez chwilę jest -0.18 po czym nagle zaczyna rosnąć(płynnie) do +2.1 po czym znowu spada i wynosi -1.0. Mówię oczywiście o zimnym silniku, na ciepłym są raczej stałe i w okolicy - +0.25
-
Coś nie tak z mocą, czy ktoś mnie wkręca?
Ostatnio testowałem moją CAGA 143konie(nic mi nie wiadomo na temat chipa) i licznikowo było 238km/h
-
Pompa wysokiego ciśnienia - opiłki
- Jak zdiagnozować uszkodzone poduszki silnika w A4 B8?
Właśnie jestem po wymianie poduszek silnika w mojej B8 2.0tdi CAGA. Znajomy dzwonił do ASO i jakie było moje zdziwienie jak okazało się że poduszki oryginalne robi SWAG, miałem w ręku stare fabryczne i nowe, faktycznie są zeszlifowane znaczki audi na tych SWAGa. Stara z czujnikiem prawdopodobnie się wylała bo machając nią słychać było jakby zostało z 1/4 oleju. Nie było żadnego błędu w komputerze. Objawy u mnie to przy odpalaniu strasznie rzucało silnikiem, podczas jazdy po dołkach było wrażenie jakby silnik żył swoim życiem i bujało autem jak łodzią ;D do tego wylana poduszka lekko stukała. Koszt poduszek u znajomego to 699zł za poduszkę lewą z czujnikiem, prawa bez i poduszka skrzyni.- Korekta wtrysków
moja na ciepłym ma 0.20 czyli idąc tokiem Pana marcina 0.5 to średnio/słabo- Korekta wtrysków
korekcje 0.00 są idealne i chyba nikt nigdy nie spotkał takowych- Korekta wtrysków
Wszyscy podają że korekcje są ok jeśli się mieszczą od -2 do +2 więc skąd takie podejrzenia że jest średnio/słabo ? - Jak zdiagnozować uszkodzone poduszki silnika w A4 B8?