Treść opublikowana przez brolypl
-
Lampy tył polift w Audi A4 B8
Zmieniałem avant przedlift zwykłe żarówki na liftowe neon więc mogę pomóc jak coś
-
Modyfikacja MMI 3GH na MMI 3GP w A4 B8
Można prosić o kontakt do tego użytkownika ? Podrzucisz jakieś wideo jak to hula ?
-
Wymiana mmi 2 / modyfikacja na coś nowszego
Właśnie jestem po wymianie z 2g low basic na 3g high
-
Biało siwy dym, przy rozgrzanym silniku
Sporo rzeczy. DPF nie zapchany? Płynu chłodniczego nie ubywa? EGR czysty ?
-
Chińskie pompy wtryskowe CR - wasze doświadczenia
Przy dodawaniu gazu terkocze zawór na pompie.
-
Nierówna praca na biegu jalowym 170 CAHA
Bosch to oryginał. Ten z ASO to też Bosch więc po co przepłacać
-
[B8 CAGA] Auto gaśnie na jałowym
Ciekawe przypadki. Dudnienie głuche to jakby klapa gaszaca albo klapki w kolektorze
-
Wtryski - Martwic się czy "jezdzic obserwować" :)
Automat robi swoje zapewne
-
Problem z układem paliwowym
Regulator ciśnienia paliwa nowy czy używka?
-
Prośba o ocenę wtryskiwaczy
Drugi wtrysk dość słabo ale równie dobrze może nie domagać jego kolega z pary przez co musi dorzucać dawkę. Dla świętego spokoju warto sprawdzić wtryski na stole. Swoje sprawdziłem i okazały się dobre więc pozostaje kwestia silnika.
-
kopci po chwili postoju
całkiem możliwe że to zbieg okoliczności. Egr nie ma nic do układu paliwowego
-
Cykliczne bujanie samochodem razem z falowaniem obrotów
Z tego co mówili klienci to w sumie nic poza dymieniem sie nie działo aż nagle auto przestawało palić na któryś cylinder
-
Zmiana licznika monochrom na kolor
Witam Przymierzam się do wymiany licznika na kolorowy, czytałem DIY o wymianie ale czuję niedosyt. A więc tak, aktualnie posiadam a4 b8 2008r, czerwony fis, MMI2g low basic. Znalazłem licznik z polifta ale jest napisane że z automatu, czy to tylko kwestia kodowania czy taki licznik do manuala się nie nada? Druga sprawa, ramka wokół licznika z przedlifta do polifta pasuję czy trzeba szukać licznik polift + ramka polift ?
-
Cykliczne bujanie samochodem razem z falowaniem obrotów
Wtryski do wyjęcia i sprawdzenia, bardzo często sprawdzałem wtryski z 2.7 i 3.0 niestety jak było już za późno i wtryski wypalały tłoki
-
kopci po chwili postoju
Synchronizację zgraj blisko 0, jeśli nie pomoże to wtryski out i sprawdzić czy nie kropelkują bo koszta mogą być spore
-
kopci po chwili postoju
Kolego nie miałeś nic grzebane przy mapie ? Sprawdź zapełnienie DPF, może auto często próbuje wypalać filtr co powoduje przybywanie oleju. Co do przelewania wtryskiwaczy to Bosch podaje że w piezoelektrycznych powinno się badać ciśnienie powrotu z wtrysku a nie ile naleje w menzurki. Przelew górą wtryskiwacza oznacza tyle że zaworek dawkująco przelewowy jest zużyty przez co nie jest w stanie się odpowiednio domknąć i paliwo wraca do przelewu zamiast iść w końcówkę. Aby sprawdzić wtryski na kropelkowanie należy je wyjąć, jeśli problem z końcówką jest duży to nawet sprawdzisz taki wtryskiwacz na zwykłym manualnym próbniku do starych wtrysków 1 lub 2 sprężynowych. podając 200-300 bar nie powinna pojawić się kropla na końcówce. Nie chcę straszyć ale bardzo dużo wtrysków piezo z kropelkującymi końcówkami kończyła się spaleniem tłoków ;/
-
Prośba o ocenę wtryskiwaczy
Sprawdzałeś pompę pod kątem opiłków ? Jakie skoki ciśnienia w listwie pokazuje VCDS? Buja silnikiem ? Może poduszki silnika.
-
Prośba o ocenę wtryskiwaczy
Auto nagrzane do minimum 80 stopni ? Dzieje się coś z autem ?
-
kopci po chwili postoju
Ciekawi mnie skąd mają końcówki do 2.0tdi. Wiem że są do 2.7 i 3.0. Sprawdzałem dużo takich wtrysków co "kropelkowały" a mimo to na sprzęcie wszystkie testy przechodziły wzorowo. Efekt kropelkowania końcówki objawia się białym dymieniem na wolnych obrotach, po przygazowaniu ustaje po czym gdy auto zejdzie na wolne obroty i chwilę postoi znowu dymi
-
Wymiana licznika czerwony na kolor
Witam Przymierzam się do wymiany licznika na kolorowy, czytałem DIY o wymianie ale czuję niedosyt. A więc tak, aktualnie posiadam a4 b8 2008r, czerwony fis, MMI2g low basic. Znalazłem licznik z polifta ale jest napisane że z automatu, czy to tylko kwestia kodowania czy taki licznik do manuala się nie nada? Druga sprawa, ramka wokół licznika z przedlifta do polifta pasuję czy trzeba szukać licznik polift + ramka polift ?
-
Cykliczne bujanie samochodem razem z falowaniem obrotów
Pokaż parametr mierzony i korekty wtryskiwaczy. VCDS z tego co zauważyłem trochę ospale pokazuje aktualne ciśnienie w szynie, Dużo lepiej radzi sobie Delphi 150
-
Klimatyzacja nie działa. Błąd czujnika G395 w Audi A4 B8
Czujnik Hella ma numer 6ZL351028361. Odkręciłem stary czujnik( nie ucieka czynnik) klucz 17, nałożyłem nowy oring lekko posmarowałem smarem, wkręciłem klucz chyba 22. Podłączyłem VCDS skasowałem błędy, odpaliłem auto włączyłem klimę i załączyło. Sprawdziłem czy nie ma błędów i tyle Jak będzie słabo chłodziła to dobiję, póki co wieje przyjemny chłodek
-
Problem z olejem
Producent zabezpieczył się tym 0.5l na 1000km aby nie naprawiać silnika. Taki pobór oleju nie powinien być dopuszczalny. U siebie wymieniam olej co 10 000km i w zależności od stylu jazdy dolewki nie ma bądź do 0.5l jeśli auto latało po ekspresowce bądź autostradzie. Przy Twoim poborze to wystarczy co 10 000 wymienić sam filtr ? oczywiście to żart. Sprawdź czy nie ma wycieków. Sprawdź turbo, możliwe że spala olej,(może już masz pełny intercooler oleju) w najgorszym wypadku cylindry/pierścienie
-
Bujanie silnikiem nierówne obroty
Jak masz takie skoki to nie licz że będzie równo pracował. Popuszczajac przewód powodujesz upuszczenie ciśnienia, czego regulator nie jest w stanie zrobić, zapewne fizycznie uszkodzony
-
Bujanie silnikiem nierówne obroty
Jakie skoki ciśnienia na tym "nowym" regulatorze?