Treść opublikowana przez NelsonPL
-
B8 TrOOOOp
Na pewno nie tak jak piszesz bo po wymianie filtra paliwa jeździłem 2-3 miesiące. Tym bardziej, że serwisuje w dużym warsztacie gdzie jest serwis osobówek wszystkich marek i samochodów ciężarowych. Więc raczej muszą się znać.
-
B8 TrOOOOp
Temat ogarnięty. Wymieniona pompa paliwa i wtyczka. Pompa nie podawała już paliwa tak jak powinna. Założona nowa marki Bosch
-
B8 TrOOOOp
A może ta by była ok? nie za tania i nie za droga firmy Hitachi jak dawniej te odtwarzacze video Koszt 537zł Wygląda solidnie. Dają aż 5 lat gwarancji.
-
B8 TrOOOOp
Lepiej spójrz na to czym śmigasz zanim obrazisz moją ULTRA ?
-
B8 TrOOOOp
Wcale tego nie kupie. Kupię Bosch lub Hella --pytałem z czystej ciekawości. ?
-
B8 TrOOOOp
Skoro jest to sprzedawane to raczej też chyba działa. 99% kierowców w starszych autach używa zamienniki.
-
B8 TrOOOOp
Te co podałem nie nadadzą się?
-
B8 TrOOOOp
Pytanie: Co sądzicie o zamiennikach (pompa paliwa) POMPA PALIWA Z CZUJNIKIEM POZIOMU ZBIORNIK BENZYNA TOPRAN : AUDI A4 B8 --432zł Znalazłem też jeszcze tańszą -firmy KAMOKA -koszt: 251zł Jeszcze nie wiem czy padła mi pompa, jednak warto się przygotować.
-
B8 TrOOOOp
Obstawiam zamki. Przerabiałem ten temat i sam wymieniałem.
-
B8 TrOOOOp
To sobie zadzwoń do ASO w Katowicach i zapytaj. Nie wiem czy wiesz ale nigdzie nie napisałem , że mam VCDS-a tylko że mam zamiar kupić.
-
B8 TrOOOOp
Co myślisz o zamienniku? Ceny są dosyć ciekawe bo 400-600 zł np taka jak na zdjęciu. Pisze, że pasuje do A4 B8 Producent: PIERBURG Kod produktu: 7.05656.06.0 Ta tutaj kosztuje dokładnie 428zł
-
B8 TrOOOOp
Tyle powiedzieli mi w ASO w Katowicach. Podawałem VIN itd Powiedzieli: Pompa 7.500 a czujnik poziomu paliwa wraz z tą plastikową obudową 700 zł
-
B8 TrOOOOp
W grę wchodzą tylko zamienniki. Dzwoniłem do ASO i pompa kosztuje 7.500zł (ogłupieli :)) Może faktycznie coś uszkodzili. Wszystko dowiem się w poniedziałek. Wtedy będzie auto sprawdzane.
-
B8 TrOOOOp
Na jakie koszty się przygotować? Jeśli to pompa to pewnie najdrożej wyjdzie?
-
B8 TrOOOOp
Auto rano odpaliło ale jakby traciło moc... Przejechałem kilkaset metrów i na postoju zgasło i już nie udało się odpalić. Laweta ( Assistance) i do serwisu zawiezione. Macie jakiś pomysł co to może być? Komunikat: Tank system malfunction...
-
B8 TrOOOOp
Super. Wielkie dzięki za pomoc. Zrobię dokładnie wszystko jak piszesz.
-
B8 TrOOOOp
Zgadza się, tak zrobię. Do serwisu jestem umówiony po sylwestrze a do tego czasu podepnę pod VCDS -a Narazie śmigam na pustym baku (teoretycznie- wedługo komputera pokładowego)?
-
B8 TrOOOOp
Ok. Wszystko jasne Dzieki za rady.
-
B8 TrOOOOp
Nie wymieniałem pompy paliwa. Był wymieniany filtr paliwa i ta nakrętka bo pękła podczas wymiany filtra i ciekło paliwo. Z pompą paliwa nie miałem nigdy problemów. Czy to też podlega w ramach gwarancji jak piszesz? Sam czujnik jest wymienny?
-
B8 TrOOOOp
Dzwoniłem do ASO. Podobno B8 ma dwa czujniki paliwa. Gdzie jest drugi?? Czy liczniki do B8 tyle kosztują? W ASO powiedział 7500zł czujnik paliwa 700 Ceny mają z kosmosu. Oczywiście nie robię w ASO tylko dzwoniłem z ciekawości.? Chyba podepne pod VCDS-a i zobacze co powie.
-
B8 TrOOOOp
Podłączenie pod vcds nic nie da. Właśnie rozmawiałem z fachowcem i powiedził , że vcds tego nie wykaże. Obstawia, że na 99% jest to uszkodzony licznik. Wyczytałem, że te modele tak mają. Możliwe, że to czujnik paliwa ale to tylko ja tak myślę. Pytania: 1. Czy czujnik paliwa jest wymienny? 2. Czy jest tylko jeden przy pompie paliwa? 3.Ile może kosztować nowy licznik i jaki kupić (ORI ) (numer części itd)
-
Nowe paliwo E10 na stacjach benzynowych od 2024r
Etanol zawarty w E10 ma inne właściwości niż benzyna, więc może on wpływać negatywnie na uszczelnienia. Dodatkowo alkohol zawiera pewną ilość wody, ponieważ jest higroskopijny, która z kolei może prowadzić do utleniania się aluminium. Nic dobrego.
-
Nowe paliwo E10 na stacjach benzynowych od 2024r
Mam Webasto i nie mogę używać E10 tak przynajmniej pisze na tej stronie. Dopytam jeszcze w ASO jak będę. W tej chwili tam nic nie wiedzą. Myślę, że przejdę na 98-kę. Nowy rok, nowe paliwo... Co dalej? Czym nas jeszcze zaskoczą?
-
B8 TrOOOOp
A czy mozna jechac w trasę?
-
B8 TrOOOOp
Pytanie: Wyskakuje takie coś: Tamk system malfunction contact workshop Auto jedzie normalnie ale wskaźnik pokazuje 0 paliwa na Fi-sie Czy mozna jechac tak w trasę i co to może być? Jak naprawić? Zaznaczam ,że w baku jest z 50l paliwa