Treść opublikowana przez TomekP_111
-
Wskazanie temperatury silnika
Dzięki za oświecenie ! Wychodzi na to że jestem kompletnym laikiem
-
Wskazanie temperatury silnika
Nie myślałem że może być aż tak duża różnica
-
Wskazanie temperatury silnika
Często jeżdżę na krótkich dystansach, dlatego wybrałem benzynę i się cieszyłem że wskaźnik temperatury ten diodowy szybko osiąga wartość 90. W zasadzie przed dojechaniem do pierwszych świateł już tyle pokazuje. Dzisiaj przez przypadek włączyłem rozszerzony podgląd na kokpicie i zauważyłem rozbieżność wskazań temperatury. Zanim wyjąłem telefon temperatura na ekranie wzrosła, na początku ekran wskazywał 60 a diody 90. Czemu te wskazania się tak różnią ?
-
B9 Fellows
Jest tego trochę. Na androida ja zainstalowałem DragRacer. podaje czasy i wykres do 120km co 10km i można też się bawić w pomiar na ćwierć mili
-
Głośny dyfer torsen w Audi A4 B9 quattro
W instrukcji serwisowej jest dokładnie opisana procedura wymiany oleju w tylnym moście oraz w sprzęgle napędu ultra. To, że nie chcą to jest tylko ich subiektywne podejście.
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
WAUZZZF46HA082959 - proszę o rozkodowanie
-
B9 Fellows
Podepnę się do pytania. Czy ktoś już zdejmował tą osłonę i ma jakieś realne pozytywne wrażenia ??
-
A4B9 Olrołdzik 2018
Możesz sprawdzić przy okazji kolejnej wizyty w serwisie jaki olej Ci wlali do tego sprzęgła ? W moim też wymieniali przy podobnej usterce. Jeśli się to potwierdzi, to może komuś innemu pomoże taka informacja? W moim wlali G055515A2 0,7 litra.
-
Głośny dyfer torsen w Audi A4 B9 quattro
W innym wątku, w opisie swojego allroad'a kolega napisał, że miał problem z napędem i "wymienili mu olej w sprzęgle na taki o innej lepkości" Patrząc na historię mojego wygląda na to, że to się powtarza i zmiana na olej G055515A2 jest reakcją serwisu na naprawę . Fajnie jakby ktoś bardziej ogarnięty w temacie potwierdził tą tezę !
-
A4B9 Olrołdzik 2018
o ile zwiększa się zużycie paliwa po takim chip tuningu ?
-
Głośny dyfer torsen w Audi A4 B9 quattro
Pytanie mam. Poprzedni użytkownik narzekał na hałas w układzie napędu, podczas jazdy oraz przy ruszaniu ze skręconymi kołami . Tutaj nie mam całości opisu czynności, ale chyba jedyne sprzęgło gdzie wchodzi 0,7 litra oleju to jest to sprzęgło napędu quattro ultra ??
-
Czyżby koniec prawdziwego Quattro...?
Tu są pokazane różne odmiany napędu quattro w Audi. Jestem tylko użytkownikiem samochodu. Czytając różne opinie na forach można odnieść wrażenie, że bardziej doświadczeni użytkownicy uznają wyłącznie torsena za napęd 4x4. Tymczasem patrząc na to jak różne napędy stosuje Audi to odnoszę wrażenie, że pojęcie "quatro = torsen" to jest bardzo duże uogólnienie. Do mnie przemawia ta prezentacja, w której widać że napęd ultra versus "torsen" działają podobnie. https://www.youtube.com/watch?v=PftzZWpTJFY
-
Czyżby koniec prawdziwego Quattro...?
Odgrzeję trochę tego kotleta. Może ten filmik komuś pomoże zrozumieć różnicę w torsen/haldex/ultra Link do Youtube Dev czy to prawda że napęd Ultra to produkt magna powertrain ?? Widzę że ich systemy są wstawiane w wielu markach, tylko że tam napęd ultra się serwisuje (wymienia olej) a w Audi nie ?!?!?!?
-
Głośny dyfer torsen w Audi A4 B9 quattro
Ja wymieniłem olej w tylnym dyferencjale. Po przebiegu 126tyś km olej miał bardziej ciemną barwę ale poza tym wydawał się w porządku. Na Youtube jest filmik gdzie to jest pokazane i u mnie było podobnie, Teraz czekam na zmianę w tym sprzęgle dołączającym napęd na tył (quattro ultra), ale ponieważ nie jest to typowy haldex z VW to mechanik szuka informacji co tam potrzeba zrobić.
-
Audi Connect myAudi w Audi A4 B9
Nie wiem jak to do końca działa, ale po zakupie używanego Audi dostałem kod z kluczami. Zarejestrowałem się w MyAudi i połączyłem jako główny użytkownik z samochodem. Kupiłem internet na kartę, wsadziłem i prawie wszystko działa. Oczywiście nie mogę zaktualizować mapy (mam tylko aktualizacje z 2019) i chyba też nie mam napstera. Inne funkcje działają. Nic nigdzie nie płaciłem. Jedyny problem mam taki, że po odpaleniu WLAN jak połączę się swoim telefonem z wifi w samochodzie to aplikacja MyAudi krzyczy że nie może działać w tle ale za to pokazują się funkcje połączenia z MMI. W sumie to i tak łącze się kablem bo mam google car więc to mi nie jest do końca potrzebne. Ale czy to możliwe że aby zarządzać samochodem (otwieranie/zamykanie, sprawdzanie przebiegu itp) trzeba mieć niezależne połączenie z netem?? Kolejne pytanie, czy sprawdzaliście jaka jest szybkość net po połączeniu z WLAN samochodu ? Na Iphonie Żony dochodzi do 25Mbps ale za to mój Android zaledwie kilka ?:(
-
Głośny dyfer torsen w Audi A4 B9 quattro
Dziękuje !!
-
Głośny dyfer torsen w Audi A4 B9 quattro
Możesz jeszcze podać jaki olej jest w tylnym mechanizmie różnicowym ?
-
Powójne cyknięcie w zawieszeniu przy 40km/h
Bardzo dziękuję. Szukałem po słowie "cykanie" i pewnie dlatego nie znalazłem.
-
Powójne cyknięcie w zawieszeniu przy 40km/h
Nie mam dużego doświadczenia więc być może pytam o coś oczywistego. Przy pierwszym ruszaniu po nocy, gdy przekraczam 40km/h słyszę wyraźne "cyknięcie" gdzieś z przodu, z lewej, jakby w zawieszeniu przedniego koła. Co to może być ?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam szanowne grono użytkowników Audi Tomek