Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Koalakm

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Koalakm

  1. Koalakm odpowiedział(a) na Koalakm temat w Audi A4 B9
    No właśnie, masz rację tak właśnie jest. To w takim razie WB jakim trybie pracuje moja skrzynia jeżeli mam nauka Dynamic (bo jakaś czas temu taki ustawiłem) ale faktycznie wyświetla się "D"? Ok rozumiem. Dziękuję za info.
  2. Koalakm odpowiedział(a) na Koalakm temat w Audi A4 B9
    Rzeczowa dyskusja - podoba mi sie. No jak to? Jestem bardzo zdziwiony tym wyjasnieniem Przeciez w instrukcji obslugi jest jasno napisane ze ustawienia trybu jazdy zmieniaja charakterystyke pracy skrzyni. Napisales ze jakby wybrac w trakcie jazdy inny tryb (rozumiem ze miales na mysl Dynamic lub Comfort itd) to zmienia sie charakterystyka pracy skrzyni. No ale przeciez jezeli w trakcie jazdy zmienilem na "Dynamic" to ewidentnie widac ze skrzynia pracuje inaczej - w sensie dluzej ciagnie itp - to fakt. Natomiast jak skoncze jazde, i na drugi dzien odpalam to przeciez system pamieta ze mialem "Dynamic" i na wyswietlaczu nadal mam "Dynamic" - wiec przeciez charakterystyka skrzyni nadal powinna byc taka sam - czyli "dynamiczna". Prosze sprostowac jezeli sie myle. Bardzo ciekawa teoria i wcale nie twierdze ze nie jest sluszna! Wiec kolego ja w temacie dotyczacym "ilosci generowania sadzy w zaleznosci od tryby jazdy" wcale sie nie "uparlem" tylko staralem sie w dyskusji temat rozwiazac - mialem zwyczajnie swoje zdanie poparte tylko i wylacznie obserwacjami i chyba logika? (gaz do dechy = wiecej sadzy; gaz leciutko = mniej). Podoba mi sie Twoj opis i tez wydaje mi sie ze ma rece i nogi i jest sensowny - natomiast pytanie jest skad ta wiedza - bo powiedzmy sobie szczerze - sam pewnie tego nie badales i mozesz opierac sie (tak jak ja) na informacjach gdzies zaczerpnietych - internet, telewizja, czasopisma - znajomyych nie wymieniam bo ich zakres wiedzy prawdopodobnie wynika z tego co uslyszeli lub co "wyczytali" - bez urazy, no chyba ze sa inzynierami / naukowcami projektujacymi i badajacymi rozwiazania DPF. Patrzac w necie czesto jest tak: "Jak wspomnieliśmy na samym wstępie, silniki z zainstalowanym filtrem cząstek stałych nie lubią eksploatacji w mieście. Co to oznacza? Głównie jeżdżenie na krótkich odcinkach, podczas których silnik nie ma szansy rozgrzać się do optymalnej temperatury. To najszybsza droga do zapchania filtra DPF przez osady węgla i popiołu. Jak zatem eksploatować silnik z filtrem cząstek stałych? Najlepiej wybrać się raz na jakiś czas w nieco dłuższą podróż, starając się utrzymać stałą prędkość samochodu i stałe obroty silnika, co pozwoli mu osiągnąć odpowiednią temperaturę. To ułatwi wypalenie nagromadzonej w filtrze sadzy. W miarę możliwości należy również unikać gwałtownego przyspieszania na niskich obrotach silnika – to może powodować przedostanie się niespalonego paliwa do układu wydechowego, gdzie zmieni się on w sadzę zapychającą DPF." Z innej strony: "Na żywotność filtra duży wpływ ma także jakość stosowanego oleju silnikowego, stan turbosprężarki czy styl jazdy kierowcy – notoryczna jazda na niskich obrotach nie pozwala na osiągnięcie określonej temperatury spalin." Jak widac w artykulach ktore znalazlem nigdy nie ma mowy WPROST o tym ze jazda na niskich obrotach powoduje zapychanie DPF. Jest caly czas informacja ze chodzi o temperature spalin = rozgrzanie silnika. Mozna wyczytac ze DPF nie lubi miasta, ale nie ze wzgledu na jazde ekonomiczna - tylko ze wzgledu na to ze silnik wtedy nie ma szansy sie rozgrzac i to wlasnie jest glowna przyczyna problemu z DPF. Zwracam tez uwage, iz w przytoczonych artykulach czesto pojawia sie stwierdzenie zeby wlasnie nie wciskac pedalu nagle w podloge (a to przeciez charakterystyczna cecha jazdy dynamicznej!) bo wtedy dopiero idzie sadzy do DPF. Napisales "Sugerowanie się poziomem spalania, wynikającego ze stylu jazdy, jako wskaźnik ilości powstającej sadzy jest mylne, bo nie uwzględnia parametrów pracy silnika." - no i wlasnie tutaj w sumie dochodzimy do tego co napisalem powyzej - kluczowa jest temperatura (bo mysle ze to miales na mysli piszac o parametrach silnika?). Bardzo natomiast ciekawe jest stwierdzenie ze poziom spalania ma sie nijak do wartosci generowanej sadzy - jezeli faktycznie tak jest, tzn. ten sam odcinek juz taki mega prosty: Autostrada, zadnego innego auta. Kierowca A jedzie z predkoscia 90km/h, a Kierowca B jedzie 180 km/h. Jada caly czas tą swoją predkoscią przez 200km. No i na moj chlopski rozum Kierowca A wygeneruje sporo mniej tej magicznej sadzy. Oczywiscie to tylko i wylacznie moja teoria i sie przy niczym nie upieram bo bardzo cenie taka konstruktywna dyskusje! Byc moze warto przeniesc nasze OFFTOP "wywody" DPF do tamtego tematu.
  3. Koalakm odpowiedział(a) na Koalakm temat w Audi A4 B9
    ale mowa o trybie Dynamic?
  4. Koalakm odpowiedział(a) na Koalakm temat w Audi A4 B9
    a to bardzo wazne info - dziekuje a z tym sie raczej nie zgodze. W innej dyskusji uustalilismy ze jazda ekonomiczna generuje mniej sadzy wiec na moje jazda ekonomiczna wydluza zywotnosc DPF.
  5. Proszę o zdekodowanie WAUZZZ8R1DA029654 Dziękuję z góry.
  6. Koalakm odpowiedział(a) na Koalakm temat w Audi A4 B9
    a chyba ze tak - tego nie potrafie potwierdzic ani zaprzeczyc bo sie na tym nie znam Ktos jeszcze potwierdzi ta tezę? P.S. Jak pisalem testuje teraz "Dynamic" - widze juz ze da sie tez bardzo ekonomicznie jezdzic - tez potrafi wrzucic 6 bieg przy 1100 obrotow .... wszystko zalezy jak sie gazem operuje.
  7. dziekuje za wyjasnienie
  8. nie ma potrzeby, ja mam seryjne ale myslalem ze mimo wszystko z tylu sa lampy led - inne oczywiscie niz w konfiguracji ledowej przedniej, ale myslalem ze jakas wersja podstawowa LED z tylu jest w standardzie. Co oznacza ze z tylu sa "halogeny"? Znaczy tyl ma zarowki halogenowe?
  9. serio tylne lampy mamy na zwyklych zarowkach? Myslalem ze tylne lampy sa mimo wszystko ledowe - bez plywajacych kierownkow?
  10. Prosze o zdekodowanie: WAUZZZ8R1DA028654 Dziekuje z gory
  11. Koalakm odpowiedział(a) na Koalakm temat w Audi A4 B9
    powiem szczerze ze niezbyt w takie cos wierze (choc slyszalem to juz kilka razy) - chyba inzynierowie audi wiedza co robia
  12. Koalakm odpowiedział(a) na Koalakm temat w Audi A4 B9
    ojojojoj nikt tu nie chce generowac mniej tych strasznych spalin Ja teraz na dynamic pojezdzae i zobacze spalanie Ale tak sie przyzwyczailem do lekkosci kierownicy nawet na efficiency ze mi tu troche ciezko hehehe. Docelowo czuje ze bedzie Individual z opcjami silnik i skrzynia = auto, kierownica = auto, i ACC = dynamic
  13. o dziekuje - jakie cuda. Ze tez to nie jest w standardzie zrobione, a ze nie ma w opcji to juz calkiem nie rozumiem....
  14. dziekuje bardzo za wyjasnienia
  15. Ale to jest oryginalna opcja? W sensie mozna to zamowic kupujac auto? Zmierzam do tego czy jest to jakby opcja wyposazenia?
  16. Bardzo dziekuje za wyjasnienie. Jeszcze dopytam, ten wymog odnosnie tych spryskiwaczy chyba zwiazany jest wlasnie z generowaniem wyskiego ciepla i koniecznosci oczyszczania reflektorow = odprowadzania ciepla gdyz po umyciu sa czyste i przepuszczaja srumien swiatla nie powodujac takiego nagrzewania? ahh i jeszcze rozumiem ze moim modelu nie bylo skretnych reflektorow. Natomiast jak z doswietlaniem zakretow? Czy to moge miec?
  17. 1. Czy ktos moze sprawdzal te zarowki i na nich jezdzi? Czy to faktycznie dziala i daje duzo wiecej swiatla? Czy jest bezpieczne dla lampy? Co daje spryskiwacz? Wiem ze to byl wymog dla bixenon? ale dlaczego? Zeby schladzal lampe? wtedy chyba powinien sam sie aktywowac co jakis czas. 2. Jak sprawdzic po kodach wyposazenia (chodzi mi o PDF z wyposazeniem z forum) ze mam / nie mam "skretnych swiatel" i "doswietlania zakretow" ?
  18. Koalakm odpowiedział(a) na Koalakm temat w Audi A4 B9
    tak to prawda. Za to kierownica chodzi jak maslo Ogolnie po przesiadce w jakiekolwiek inne auto wydaje sie ze brak wspomagania....
  19. Koalakm odpowiedział(a) na Koalakm temat w Audi A4 B9
    fajnie masz opcje zawieszenia ja tego nie mam niestety - albo stety odpukac przy naprawach No efficiency w porownaniu do dynamic na pewno "zamula" choc auto moim zdaniem ladnie sie zbiera jak mocniej gaz wcisniesz. Na efficiency z tego co czytalem to nawet KM sa redukowane
  20. Koalakm opublikował(a) temat w Audi A4 B9
    Czesc Chcialem podzielic sie spostrzeżeniami oraz tez podpytac w zwiazku z opcja "Drive select". Zgodnie z tym co mozna wyczytac z instrukcji to drive select to: "System drive select umożliwia odbiór w jednym samochodzie różnorodnych ustawień samochodu. Dzięki trybom offroad*, efficiency*, comfort, auto i dynamic za pomocą systemu infotainment kierowca może przełączać np. ze sportowego trybu jazdy na komfortowy. Ponadto, w trybie individual parametry samochodu można zestawić zgodnie z osobistymi życzeniami. W ten sposób np. można ułożyć sportowe ustawienie silnika z lekko obracającą się kierownicą." Dodatkow info: Wersja Audi A4 roku 2017 Opis WWW.MANUALESAUDI.COM W mojej ocenie to bardzo fajna sprawa. Daje na pewno oszczednosci - pomiedzy trybem efficiency a dynamic jest kolo 1 litra roznicy w spalaniu - jestem jeszcze trakcie konczenia sprawdzania ale to to na dzien dzisiejszy wyglada. Szczegolnie odczuwalna jest zmiana ukladu kierowniczego oraz charakterystyka pracy skrzyni biegow. Najwieksze roznice zauwazam pomiedzy efficiency a dynamic - tu napfrawde to czuc. Jezeli ktos nie lubi trybu efficiency to najlepiej chyba sobie jezdzic na "Auto". Tryb efficiency bardzo szybko zmienia biegi - w sensie na niskich obrotach. W mojej opinii dziala to ladnie. Mam porownanie do passata gdzie dsg zwyczajnie tak pracuje ze szybko zmienia biegi i nawet "trzesie" buda, w Audi na moje tego nie ma. Jakie sa Wasze opinie i jakie macie zdanie na temat tych trybow? Slyszalem tez opinie "na trybie efficiency szkoda skrzyni (automat)"... co sadzicie o tego typu opiniach?
  21. Potwierdzam, tak to dziala - jednak pomimo ze wyswietla sie D, nadal jedziesz na trybie Dynamic, chcesz miec literke "S"? Pchnij wajche jeszcze raz na D (bedac na D) przelaczysz wtedy na S
  22. A to sprawdze tez. Aczkolwiek widac system inteligentny - choc chyba nie do konca. Rano wstaje ide do auta otwieram drzwi - zapala sie lampka tylko kierowcy. Zamykam, odpalam i jade do pracy. Dojechalem, wylaczam zaplon, otwieram drzwi (i teraz jak piszesz powinny juz zapalic sie wszystkie lampki - sprawdze ). Choc w mojej opinii jezeli tak jest (a pewnie tak jest) to jakby system byl inteligentny to zalozmy ze rano wsiadly 2 osoby (kierowca + pasazer) to wtedy po zgaszeniu powinny zapalic sie 2 lampki pasazera + kierowcy - bo po co wiecej - przeciez system wie ile osob i gdzie siedza. Oczywiscie to tylko taka subiektywna uwaga - byc moze inzynierowie Audi jednak mieli powod aby zapalc wtedy wszystko ;). Dzis sprawdze i potwierdze lub nie Jezeli chodzi o tyl - to nie wiem jak jest - tez sprawdze zeby juz wszystko bylo wyjasnione. ok potwierdzam. 1. Wsiadasz zapala sie tylko lampka od strony kierowcy i / lub pasazera. 2. Gasisz auto i wysiadasz = zapalaja sie wszystkie lampki.
  23. dziekuje za informacje. Widze masz 2014 - czy orientowales sie u siebie odnosnie Android Auto?
  24. Hej Mam prosbe, byc moze ktos z Was orientuje sie w temacie. Chodzi o Audi q5 od 2012 (wtedy jezeli dobrze poszperalem byl "maly" lifting). Mozna poznac po przednich lampach... a moze po czyms jeszcze latwo rzucajacym sie w oczy? 1. Czy wlasnie w modelu Q5 polift zawsze mozna (o ile wogole mozna) miec android auto? 2. Zauwazylem ze Aktywny tempomat w Q5 od 2012 do 2016 ma 1 radar po lewej stronie - z tego co sie orientuje jest to "Pierwsza generacja" radaru - czyli pozwalajaca na jazde powyzej 60km/h? Czy to prawda? Pozniej juz od 2017 sa normalnie 2 radary. Bede wdzieczny za kilka slow
  25. oki dzis sprawdze, wieczorem odpisze Sprawdzilem i mialem racje. Otwieram drzwi kierowcy (oczywiscie przed odpaleniem) i zapala sie tylko lampka od strony kierowcy. Potem sprawdzalem od strony pasazera i to samo.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.