Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A6 C7 vs Audi Q5


Koalakm

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Szukalem, czytalem ale za wiele tego typu porownan nie ma.

Byc moze ktos z Was jezdzil oboma autami, lub ma swoje spostrzezenia -  bede wdzieczny za kilka slow porad.

Audi A6 C7 - w gre wchodzi tylko model z s-tronic i silnikiem 2.0 TDI. Tu juz sie zorientowalem ze s-tronic tylko z wersja silnika 2.0 TDI ale koniecznie 190KM. Rocznik no najchetniej po liftingu czyli 2014, 2015, choc dopuszczam tez 2012, 2013. Tutaj raczej naped na przod - quattro drozsze.

Audi Q5 - silnik 2.0 TDI, po liftingu w 2013 roku, 177KM lub 190KM.

W tych konfiguracjach ktore auto lepiej kupic? Auto ma sluzyc 5 osobowej rodzinie, glownie dowozenie do szkoly (w tym przypadku 4 osoby) 5km + wakacje 2x w roku.

Oczywiscie zalezy mi na komforcie, malej awaryjnosci, uzytecznosci.

Bede wdzieczny za kazda opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 5-cio osobowej rodziny wybij sobie z głowy Q5tkę, C7 też szału nie robi. Ja bym szukał SuperB-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat te 2 audi mam w domu do porównania. Niestety q5 jest z motorem 2.0 tfsi, A6 z 3.0 TFSI. 

Bardziej praktyczna jest Q5 - może bagażnik mniejszy, ale do codziennego użytkowania typu dojazd do pracy, po bułki, zakupy w sam raz. C7 bardziej nadaje się na trasy i do szybszej jazdy.

Q5 jest bardziej stateczna ale i lepiej wyciszona, komfortowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

3 godziny temu, audicoman napisał:

Q5 jest bardziej stateczna ale i lepiej wyciszona, komfortowa.

Tą opinia jestem zdziwiony. Myślałem że A6 to przecież wyższa klasa i będzie bardziej komfortowo i cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba auta z podobnych roczników, w A6 bardziej słychać opony, sporo niżej  się siedzi. Zależy czego oczekujesz od auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q5 porusza się zwykle na większych balonach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Dev napisał:

Q5 porusza się zwykle na większych balonach

Dokładnie. Przy 19 jest balon 235/55 więc dobrze tłumi wszelkie nierówności. Do pierdzenia na miejscu auto idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy prędkościach autostradowych zgodnych z przepisami mamy około 2100 obroty więc też można w miarę sprawnie i komfortowo Q5 jeździć na trasie, kwestia kto jak ciężką ma nogę i czego oczekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0tdi troche sie meczy, po programie znacznie lepiej i oszczędniej

mam 3.0 CDUD po sofcie na 320kM i to juz jedzie sprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Dev napisał:

2.0tdi troche sie meczy, po programie znacznie lepiej i oszczędniej

mam 3.0 CDUD po sofcie na 320kM i to juz jedzie sprawnie

nie jest źle w 2.0 do normalnej jazdy, teraz Duster ma 1.0 benzyne i tam to się męczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo serdecznie dziekuje za opinie i porady.

Widze ze Q5 bedzie dla nas lepszym wyborem.

Natomiast jak juz temat jest, to jak pisalem patrze za rocznikami okolo 2013. Pojawiaja sie jednak ciekawe oferty z 2012 jeszcze przed liftingiem. Czy macie moze jakies doswiadczenia / wiedze czy zmiany jakie wprowdzili sa dosc istotne (w sensie w liftingu 2013)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koalakm napisał:

Widze ze Q5 bedzie dla nas lepszym wyborem.

Natomiast jak juz temat jest, to jak pisalem patrze za rocznikami okolo 2013. Pojawiaja sie jednak ciekawe oferty z 2012 jeszcze przed liftingiem. Czy macie moze jakies doswiadczenia / wiedze czy zmiany jakie wprowdzili sa dosc istotne (w sensie w liftingu 2013)?

Jak kupisz Q5 to będziesz się tylko wqurwiał, w środku z miejscem jako-tako ale bagażnik mały. Na dalszą podróż potrzebny jest już box na dach. Jeżeli się juz upierasz przy Q5 to szukaj tylko i wylacznoe polifta,  minimum 177kM. Musisz bardzo uważać bo te silniki często są juz mocno zmęczone i chleją oliwę na potęgę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dev napisał:

Jak kupisz Q5 to będziesz się tylko wqurwiał, w środku z miejscem jako-tako ale bagażnik mały. Na dalszą podróż potrzebny jest już box na dach. Jeżeli się juz upierasz przy Q5 to szukaj tylko i wylacznoe polifta,  minimum 177kM. Musisz bardzo uważać bo te silniki często są juz mocno zmęczone i chleją oliwę na potęgę. 

omg myslalem ze z TDI nie ma takich problemow - w sensie picia oliwy, myslalem ze to przypadlosc TFSI...

No realia sa takie ze stac mnie raczej na 2013 z przebiegami kolo 200 tys...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Koalakm napisał:

omg myslalem ze z TDI nie ma takich problemow - w sensie picia oliwy, myslalem ze to przypadlosc TFSI...

No realia sa takie ze stac mnie raczej na 2013 z przebiegami kolo 200 tys...

A jaki masz budżet?

Co do kupna TDIka na tak krótkie dystanse jak wożenie dzieci do szkoły to możesz mieć problemy z zapychającym DPF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, audicoman napisał:

A jaki masz budżet?

Co do kupna TDIka na tak krótkie dystanse jak wożenie dzieci do szkoły to możesz mieć problemy z zapychającym DPF.

Budzet 70k.

No domyslam sie ze z DPF moze byc roznie - ale co zrobic? w TFSI sie mozna niezle utopic z tego co widze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozważ jeszcze temat SuperB-a

namawiałem kolege który też chciał kupic Q5tke

ale jak sie przejechał moją Q5 i Superbem, zobaczył ile jest miejsca to kupił 190Km DSG 4X4

zrobił chipsa na 225 i teraz smiga jak zły :decayed:

tutaj masz jeden egzemplarz blisko Ciebie

WWW.OTOMOTO.PL

Škoda Superb, Srebrny, Diesel, 190 KM, 1 968 cm3

 

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje.

Tak Superb jest wielki to prawda. Osobiscie mnie sie bardzo podoba, szczegolnie ten kolor co podeslales :)

Auto ma byc dla zony - tu jest problem troche, bo Q5 jej sie bardzo podoba... Ogolnie SUV tez robi tu robote - w sensie wygody wsiadania, wysiadania i widocznosci.

Dodatkowo jezeli juz to mimo wszystko wolalbym Passata B8. Tak jak obserwowalem, czytalem, nawet jezdzilem to uwazam ze grupa vw to tak cwanie zrobila (w sumie sie nie dziwie) ze skoda nigdy nie bedzie vw, a vw nigdy nie bedzie audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Koalakm napisał:

Dziekuje.

Tak Superb jest wielki to prawda. Osobiscie mnie sie bardzo podoba, szczegolnie ten kolor co podeslales :)

Auto ma byc dla zony - tu jest problem troche, bo Q5 jej sie bardzo podoba... Ogolnie SUV tez robi tu robote - w sensie wygody wsiadania, wysiadania i widocznosci.

Dodatkowo jezeli juz to mimo wszystko wolalbym Passata B8. Tak jak obserwowalem, czytalem, nawet jezdzilem to uwazam ze grupa vw to tak cwanie zrobila (w sumie sie nie dziwie) ze skoda nigdy nie bedzie vw, a vw nigdy nie bedzie audi.

jak Twoja zona chce Q5 to niech sama sobie znajdzie, kupi, eksploatuje i naprawia

nie ma nic gorszego jak dziwne pomysły kobiety

podoba sie-nie podoba sie, z łądnej miski sie nie najjesz tylko z pełnej

mam Q5 i wiecej tego auta nie kupię, musze je jeszcze trzymac do wrzesnia bo jest w leasingu

a potem Auf Wiedersehen

passat też dobra opcja z tym że skode kupisz za te same pieniadze co passka ale nowszy rocznik i lepiej wyposażony

juz dawno przestałem patrzyc jak auto wyglada {no moze poza multiplą}

auto ma zap...ać, mało palić i sie nie psuć

przemyśl dokładnie zakup, przejedz sie jednym, drugim i trzecim

bo zwykle jest tak ze po 2-3 miesiacach przychodza myśli ze to jednak był nie trafiony zakup

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dev napisał:

bo zwykle jest tak ze po 2-3 miesiacach przychodza myśli ze to jednak był nie trafiony zakup

bardzo dziekuje za Twoje porady. Sa bardzo cenne.

Az tak zle u Ciebie z tym q5? 

Tez jestem zdania ze z ladnej miski sie nie najesz. 

Wazny jest oczywiscie aspekt awaryjnosci, ale czy tu naprawde Q5 wypada tak blado w porownaniu z Passatem czy Superb?

Wybor SUV natomiast ma jednak podstawy na moje - w sumie stad tez taka popularnosc tego typu aut na swiecie - tylko i wylacznie z wygody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos mi nie lezy ta Q5tka, w czasie jazdy bujasz sie jak banka-wstanka

wolej juz jezdzic citroenem berlingo :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...