Treść opublikowana przez Hobbysta76
-
Brak przepływu płynu chłodzącego przez nagrzewnicę w Audi A4 B7 1.9 TDI BRB
czyli tak zrobiłem- zbiornik do góry, silnik zgaszony, zsuwam wąż i rzeczywiście po chwili leci płyn, zakładam węża tego z dziurką, odpalam silnik i jak zsuwam tego węża to już płyn nie leci i mogę ten wąż zdjąć bo płynu nie ma...ciężko w tym czasie w ogóle nagrzać silnik by termostat puścił płyn na chłodnicę....zauważyłem że trzymając 2 tyś obrotów zbiornik otwarty uniesiony do góry to wężykiem górnym zbiornika co chwilę wychodzą bąble, i tak cały czas przez kilka minut trzymając te 2 tyś...zsuwam w tym czasie wąż z dziurką z nagrzewnicy i płyn nie leci...ech
-
Brak przepływu płynu chłodzącego przez nagrzewnicę w Audi A4 B7 1.9 TDI BRB
Witam, ludzie bo już wszystkie włosy z głowy wydzieram, do tematu- od dawna szwankowało ogrzewanie , grzało tylko chwilkę potem zimnym wiało, najpierw wyrok na klapy nastawne- wszystkie sprawne, no to nagrzewnica bo wąż zasilający wyraźnie cieplejszy od wylotowego, zwaliłem węże i okazało się że nagrzewnica jest drożna, wymieniłem termostat bo myślałem że może on nie otwiera jakiegoś kanału- też kicha, nie mogłem odpowietrzyć nagrzewnicy tym otworkiem na wężu- raz wychodziła para a za chwilę już nie i zsuwam węża a tu w ogóle nie leci płyn! silnik trzyma 90 na wskaźniku, wentylator się uruchomił, korek zbiornika odkręcony trochę wywalało płyn jak obroty się trzymało 2000 , przy wolnych obrotach płynu nie wywala a i prze wąż zasilający też nie pcha! No to może pompa wody- w otworze po termostacie paluchem nie idzie ruszyć łopatek- metalowe, zapaliłem silnik na parę sekund i pompa pracuje- widać lusterkiem, Ludzie gdzie problem że nie ma obiegu płynu przez nagrzewnicę? Silnik zapalony, wąż zasilający nagrzewnicę zdjęty i nie wali płynem stąd brak ogrzewania...Help
-
Brak ogrzewania wnętrza w Audi A4 B7 2.0TDI
Panowie i mnie dopadła przypadłość zimnego powietrza, nagrzewnicy nie podejrzewam bo płyn czyściutki wymieniany ze dwa lata temu, grzanie zaczęło się pitolić tej zimy, najpierw działały z ciepłym powietrzem nawiew od strony kierowcy i jeden na środku od strony kierowcy i szyba a od strony pasażera wiało zimnym, teraz mimo nagrzania silnika brak w ogóle wiania ciepłym lub wieje zimnym, czasem mimo włączonego nawiewu nie wieje wcale niczym choć wtedy czuć ręką ciepłe przy kratkach. Po podpięciu kompa po skanowaniu ogólnym brak błędów, co trzeba sprawdzić najpierw? Znalazłem wcześniejszy taki opis: Zapiąć vaga sprawdzic i skasowac błedy nastepnie - 08 klimatronik - 04 basic settings - blok 01 wartosci bede sie zmieniały od 0-250 (silniczki beda poruszały sie od min do max) jesli któraś wartosc nie bedzie sie zmieniać któryś silniczek szwankuje (wyskoczy błąd więc wszystko bedzie jasne) Tak trzeba?
-
Montaż pompowtryskiwaczy od 2.0 TDI do Audi A4 B7 1.9 TDI BKE
witam , ciekawe bo u mnie też dół dziwny w porównaniu do focusa mk1 1.8 tdci to focus marzenie, fakt że 1 bieg focus ma dłuższy, myślałem że turbina już kaleczy a co tam i dałem do regeneracji i jest tak samo....
-
Twardy i sztywny pedał hamulca podczas jazdy w Audi A4 B7 1.9 TDI
- Twardy i sztywny pedał hamulca podczas jazdy w Audi A4 B7 1.9 TDI
i takie kody błędów...- Twardy i sztywny pedał hamulca podczas jazdy w Audi A4 B7 1.9 TDI
Witam wszystkich, panowie pomocy bo zrobiło się nie ciekawie- jadę dojeżdżam do skrzyżowania chcę hamować a tu pedał twardy jak kamień!!! dobrze że to była wiocha i nikt nie jechał bo masakra, jadę dalej sprawdzam i jest ok, za jakieś 300m zjeżdżam z drogi to hamuję biegiem plus hamulec i nagle abs zaświecił się i walił pedałem aż silnik zgasł ale nie wiem czemu....ludzie gdzie szukać usterki? płyn czysty, brak wycieków, potem sprawdzałem hamulce jadąc i za każdym razem były.- Wymiana pompy vacum w A4 B7 1.9TDI
dobra odpalił, zapodałem kilka razy kluczykiem i pierwsze kręcenie parę sekund i chycił, po temacie.- Wymiana pompy vacum w A4 B7 1.9TDI
czy wystarczy parę razy włączyć zapłon by pompka w baku dobiła ciśnienie czy trzeba to zrobić w inny sposób? Na forach po wymianie ludzie kręcą parę razy po parę sekund aż załapie....próbowałem strzykawką podpiętą pod wężyk przelewowy vacum przy filtrze paliwa ale nie da rady zassać...tłoka w strzykawce nie idzie pociągnąć- Wymiana pompy vacum w A4 B7 1.9TDI
Witam. panowie czy po wymianie pompy vacum trzeba ją odpowietrzyć ? 1.9 tdi...- Wymiana uszczelniacza wału od strony rozrządu A4 B7 1.9TDI BRB
kilka spostrzeżeń do tematu- na wale jest ścięcie nie klin, nie trzeba blokady wału- wystarczy brecha z otworem na śrubę koła zębatego plus otwory na śruby tego koła- trzymamy za breche przykręconą i zakręcamy śrubę- 120nm., śrubę wcześniej odkręcić udarem idzie bez problemu.- Wymiana uszczelniacza wału od strony rozrządu A4 B7 1.9TDI BRB
Wita, jak w temacie- robił ktoś? 1. pytanie czy trzeba spuszczać olej? 2. kluczem udarowym odkręcam śrubę koła rozrządu, koło jest na klinie czy jakimś wypuście? 3. po założeniu nowego uszczelniacza i tej zębatki jak zablokować wał by zgodnie ze sztuką dokręcić śrubę?- Interfejs diagnostyczny do A4 B7
Tutaj też? No to zostają zakupy na hybił trafił- Interfejs diagnostyczny do A4 B7
Hejka panowie, może ktoś podzielić się informacją jaki interfejs podchodzi do tego auta? program vcds czy vag- com? I jaki konkretnie kabel? Jest sporo lektury też np na elektrodzie tylko tam mogą sugerować oryginalne produkty, potrzebuję do diagnostyki podstawowej nie głębszej zarobkowej także nie potrzeba mi sprzętu za taką kasę, może z chin jakiś kabel? np HEX-CAN V2....- Nowicjusz - wątek powitalny
Zakupiłem pierwsze audi w moim życiu- a4 b7 19 tdi, mam nadzieję że będę zadowolony a razie problemów znajdę tutaj pomoc, pozdrawiam wszystkich, szerokiej drogi - Twardy i sztywny pedał hamulca podczas jazdy w Audi A4 B7 1.9 TDI