Treść opublikowana przez witux
-
[B5 AFB] Woda wewnątrz auta
Ja miałem wodę po stronie kierowcy oraz za kierowcą. Co się okazało to jak kolega prowadził mi kable pod wzmacniacz to tą drogą co idzie linka od klapy. Po prostu zapomniał sobie uszczelnić po zdjęciu korka
-
[B5 AAH] Czy to normalne spalanie czy jechać do ASO VW i ustawiać ?
BRAWO za odnalezienie tematu :oklaski: ale z stamtąd nic sie nie dowiedziałem
-
[B5 AAH] Czy to normalne spalanie czy jechać do ASO VW i ustawiać ?
Już sam nie wiem czy to normalne spalanie czy jednak jechać do speców i ustawiać ? Dziennie robiąc 2 km - tankując VERVA 98 - spała mi 1zł na km. Trasa jak się wypuszczę z 300km to około 50 groszy za km. Czy coś z tym robić czy to norma ?
-
[B5 AAH] Jaki dobry akumulator do AAH 2.8 V6 ?
Byłem u kolegi w sklepie motoryzacyjnym i stanowczo powiedział - do mojego auta 74Ah - VARTA Blue Dynamic Co do Centra Futura wypowiedział się że nie sprowadza bo za dużo reklamacji. Wybrałem jak pisał poprzednik VARTA 74Ah Blue Dynamic za 350zł + stary aku do oddania.
-
[B5 AAH] Jaki dobry akumulator do AAH 2.8 V6 ?
Żelowy to sobie odpuszczę W chwili obecnej mam VARTA 65Ah - dobrze rusza silnikiem ale już jest na wykończeniu tzn. zasiarczony, stary itp. Jak auto postoi kilka dni to już nie da się odpalić albo ledwo co. Może coś z tych zwykłych bym wybrał tak do 320zł
-
[B5 AAH] Jaki dobry akumulator do AAH 2.8 V6 ?
Jakie parametry powinien mieć akumulator do tego silnika ? Może coś z Centra albo Varta ? czy coś innego polecacie ?
-
[B5 AAH] ustawienie zapłonu i kąta wtrysku vag-iem
Problemu nie mam, ale chciałbym wiedzieć czy jak będę miał źle ustawiony to czy to zrobię sam.
-
[B5 AAH] ustawienie zapłonu i kąta wtrysku vag-iem
Czy za pomocą VAG-a ustawie kąt wtrysku i zapłon ??
-
[B5 AAH] Jak odłączyć fabryczny alarm pozostawiając centralny i domykanie szyb ?
Nie wiem[br]Dopisany: 27 Sierpień 2007, 11:15 _________________________________________________W tej chwili już od pięciu dni nie wyje. Ale pewnie po jakimś czasie znowu będzie wył. Może jak zawilgotnieje to takie coś się dzieje ?
-
[B5 AHU] Problem z klimatyzacja
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,70.0.html
-
[B5 AAH] Jak odłączyć fabryczny alarm pozostawiając centralny i domykanie szyb ?
Chciałem odłączyć alarm fabryczny bo mi wyje co jakiś czas z przyczyn nieznanych ( krańcówki OK ). Pojechałem do elektronika samochodowego i on stwierdził że to nie jest takie proste, ponieważ mam jeden zespolony moduł tzn. 3 w 1 (pompka centralnego, domykanie szyb i alarm). Powiedział że będzie musiał pomyśleć jak to rozdzielić żeby sam alarm odpiąć. Może mieliście już styczności z takim czymś to mu pomogę jeśli wy mi pomożecie.
-
[B5 AHU] Problem z klimatyzacja
Co pokazuje panel klimatronika ? jakie kody błędów ?
-
[B5 AAH] Ile ich jest i jak wyjąć krańcówki
Jak wyjąć krańcówki ze słupków koło drzwi ? ( czy są wyjmowane od zew. czy od wew. ) Ile jest takich krańcówek w aucie ? ( znalazłem tylko 3 - klapa i 2x drzwi )
-
[B5 AAH] Powracający temat zaciętych silniczków od nawiewów
I znów problem. Kiedyś nie działał mi nawiew środkowy oraz zamiast zimnego powietrza miałem ciepłe jak klima chodziła. Elektryk naprawił mi to twierdząc że "servo klapy centralnej się zacięło" i musiał odblokować to ręcznie bo programowo się nie dało. Działało miesiąc i teraz mam sytuację podobną. Tzn. klima działa i tylko nawiew środkowy. Góra i dół - nie. Pytałem go wcześniej o dostęp do tych silniczków, powiedział że nic nie trzeba dużo przy tym robić bo silniczek ten widać gdzieś pod kokpitem. Nawet nie trzeba demontować radia i panelu klimatronika. Pytanie do Was - Gdzie dokładnie się znajdują te silniczki, jak wyglądają i może jak zdemontować to. Bo może załatwię sobie taki silniczek i sam będę chciał sam wymienić. Jakieś zdjęcia i opisy krok po kroku mile widziane. Dzięki z góry Koledzy.
-
[B5 AAH] Spadki napięcia, alarm się często włącza, aku sie rozładowuje :(
Radio mam podłączone w taki sposób że po wyjęciu kluczyka da się go włączyć ale to niema nic do znaczenia bo od początku mam tak zrobione i nie było problemów. Co do alarmu to znalazłem gdzieś co należy zrobić aby alarm się nie włączał samoczynnie i zrobiłem tzn. - wyczyściłem i przesmarowałem wyłącznik krańcowy pod przednią maską od tej chwili jak ręką odjął. Akumulator mam słaby i zasiarczony dlatego się rozładowuje. Został tylko jeden problem dlaczego sciemniając zegary pokrętłem to wyłącza się dmuchawa, a rozjaśniając się włącza.
-
Gaśnie na wolnych obrotach 1.8 Turbo [B6 1.8T]
A czy w moim też się adoptuje ?
-
[B5 AAH] Spadki napięcia, alarm się często włącza, aku sie rozładowuje :(
Tak to oryginalny alarm.
-
[B5 AAH] Spadki napięcia, alarm się często włącza, aku sie rozładowuje :(
A jak i gdzie sprawdzić czy masa dobrze styka ?
-
[B5 AAH] Woda pod akumulatorem :( po deszczu
Mam problem ponieważ zbiera mi się woda pod akumulatorem jak pada deszcz. Słyszałem że gdzieś są jakieś kanaliki odprowadzające wodę. Możecie koledzy wytłumaczyć gdzie one się znajdują dokładnie ?.
-
[B5 AAH] Spadki napięcia, alarm się często włącza, aku sie rozładowuje :(
Pokrętło które jest przy zegarach i służy do regulacji oświetlenia zegarów oraz ustawienia zegarka ma wpływ na siłę nawiewu dmuchawy. Jak dam całkiem w lewo na przyciemnienie zegarów to w panelu klimatronika też lekko się ściemnia. Włączenie i wyłączenie świateł też ma wpływa na siłę dmuchawy. Dzieje się to na odpalonym silniku jak i na wyłączonym. Dodatkowo bardzo często alarm mi się samoczynnie włącza. No i co jeszcze zauważyłem to akumulator mi się dość szybko rozładowuje.
-
[B5 AAH] Zaczęło świszczeć, rzęzić i pasek osprzętu się topił od środka
Dziś odpaliłem autko i zaczęło coś buczeć i rzęzić, więc udałem się prosto do znajomego mechanika. Co się okazało, rzęzi coś co jest na pasku osprzętu z uwagi iż pasek jest od strony środkowej wytopiony, aż się klei Możecie napisać mi jaki osprzęt jest na pasku i co mogło siąść ? Nadmieniam że żadne kontrolki awaryjne nie zapaliły się. Mechanik na razie nie jest w stanie określić co siadło, dopiero stwierdzi jak się tam dobierze.
-
[B5 AAH] Pomożcie , jaki mam wtrysk i jaka instalacja lpg najlepsza ?
a czy nazwa wtrysku MOTRONIC to wielopunkt ? Bo tu z tabeli wynika taka nazwa wtrysku -> http://vwgolf.pl/index.php?id=danesilnikow1
-
[B5 AAH] Pomożcie , jaki mam wtrysk i jaka instalacja lpg najlepsza ?
Czy możecie mi pomóc ? 1. jaki wtrysk jest w moim aucie ? wielopunktowy czy jednopunktowy ? 2. Jaka instalacja gazowa będzie najlepsza dla mojej OOOO ? IV czy III generacja ? (przebieg 210KKm)
-
Lampy przednie do B5 1995r
Proszę o link z lampami VALEO ORI zespolone z kierunkami soczewkowe. Bo nie wiem jak wyglądają i gdzie je kupić.
-
[B5 AAH] Czy 2.8 V6 174PS duzo mi pali ?
Czyli palą jak chcą. Ostatnio zatankowałem VERVA 98 i pojechałem w góry. Po obliczeniu bolid spalił mi 9l/100. Aha przed podróżą wymieniłem świece. Wydaje mi się ze 9l w górach to niezły wynik.